Ką daryti, kad nauja avalynė būtų patogi, nespaustų kojų ir išlaikytų savo prekinę išvaizdą?
Pirmiausia, keli svarbūs patarimai prieš perkant naujus batus:
- Nepirkite naujų batų pirmos dienos pusėje. Žinovai rekomenduoja naują avalynę matuotis antroje dienos pusėje: po pietų kojos turi polinkį šiek tiek ištinti.
- Perkant batus svarbu ne tik kojos dydis (jos ilgis), bet ir kojos plotis. Jeigu avalynė jums per siaura, neskubėkite matuotis ir, žinoma, pirkti vienu dydžiu didesnių batų. Tokiuose batuose, kai pradėsite juos avėti kiekvieną dieną, pėda ims slidinėti, o jūs neišvengsite nuospaudų.
Patarimai, kaip ištampyti naują avalynę:
1. Kantrybė
Kad ir kaip norėtumėte pasipuikuoti naujais bateliais, neskubėkite jų avėti visą dieną darbe ar šventėje. Pirmiausia, bent pusvalandį pavaikščiokite su jais po kambarį. Jeigu neskubėsite ir bent savaitę po 30 min. avėsite juos namie, išvengsite nuospaudų ir kitų, su naujais bateliais susijusių problemų. Išvengti nuospaudų taip pat padės probleminėse pėdų vietose iš anksto, nelaukiant, kol bateliai pritrins, užklijuotas pleistras.
2. Degtinė arba spiritas
Jeigu jaučiate, kad avalynė yra kiek per ankšta, sudrėkinkite vidinį batų paviršių spiritu arba degtine, užsimaukite medvilnines kojines ir tik tada aukitės avalynę bei pavaikščiokite su ja po namus apie valandą.
3. Karštas vanduo
Įpilkite į batelių vidų verdančio vandens, išpilkite ir iš karto apsiaukite. Batų medžiaga, veikiama karšto vandens, suminkštės ir išsitemps pagal kojos formą. Šis būdas tinka tik iš natūralių medžiagų pagamintiems batams: odos, zomšos, veliūro.
4. Drėgnas laikraštis
Prikimškite į spaudžiančius batelius suglamžytų drėgnų laikraščių ir palikite juos išdžiūti kambario temperatūroje. Jokiais būdais nestatykite batelių prie radiatoriaus ar kitų, šilumą skleidžiančių įrenginių. Žinoma, toks būdas būtų greitesnis, tačiau tada ant avalynės gali atsirasti negražių iškilimų, kurių atsikratyti bus neįmanoma.
5. Specialios priemonės
Paprasčiausias būdas ištampyti naują avalynę – batų parduotuvėje iš karto nusipirkti specialiai tam skirtą priemonę. Šio atveju labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, iš kokių medžiagų yra pagaminti bateliai (natūralių ar ne) ir vadovautis priemonės naudojimo instrukcija.