Kaip pagerinti nukamuotų plaukų būklę? Pataria šukuosenų meistrė

Gražiais, sveikais plaukais nori džiaugtis visos moterys. Tačiau dažnai pritrūkstame laiko ar žinių, kaip tvarkytis su viena ar kita problema. Laimei, patarimų galime kreiptis į profesionalus. Šįkart atsakymų į dažnai kamuojančius klausimus apie plaukų priežiūrą teiravomės Linos Tamošiūnienės – vestuvinių šukuosenų meistrės, pernai laimėjusios „Lithuanian Wedding Awards“ konkursą.
Moteris ilgais plaukais
Moteris ilgais plaukais / Vida Press nuotr.

– Plaukai pasidarė blausūs. Kaip grąžinti jiems spindesį?

Labiau spindi plaukai, kai išplauti yra perliejami rūgštele paminkštintu vandeniu.

– Jeigu plaukai buvo dažyti, blausumą panaikintų naujas dažymas. Bet svarbiausia – reikia duoti jiems drėgmės naudojant produktus su drėkinamaisiais ingredientais. Kai plaukai išsausėja, jų žvyneliai pasišiaušia, o kai yra gerai drėkinami, priglunda vienas prie kito, paviršius tampa lygus, atspindi šviesą ir plaukai ima žvilgėti. Be to, užsidarę žvyneliai sulaiko drėgmę. Išsausėjusiems plaukams tikrai praverstų intensyvi atkuriamoji procedūra salone, paskui galima tęsti jų gaivinimą naminėmis priemonėmis. Patarčiau išmėginti produktus garbanėms: jų plaukams nuolat trūksta drėgmės, jiems skirti produktai itin gerai drėkina. Tačiau plonų plaukų savininkėms tokios priemonės gali netikti, būti per sunkios. Labiau spindi plaukai, kai išplauti yra perliejami rūgštele paminkštintu vandeniu.

– Plaukai negyvybingi, sunkiai suvaldomi. Ar padės keratino kaukė?

– Keratinas nėra stebuklas. Jį sudaro aminorūgštys, kurios plaukus kietina, o ne drėkina. Beje, rinkoje yra atsiradę priemonių, skambiai vadinamų plaukų botoksu. Teigiama, kad jų pagrindas – mikrokeratino formulė, kad tos priemonės padaro plaukus glotnesnius (taip pat, kaip įprasti keratino produktai), bet skiriasi tuo, kad juos dar ir pamaitina, pagerina būklę iš vidaus, ir suteikia jiems apimties.

Fotolia nuotr./Plaukų kaukė
Fotolia nuotr.

– Kaip pasirinkti tinkamiausią kaukę? Ką daryti, kad plaukai kuo geriau ją įsisavintų?

– Tai pasufleruoja patys plaukai. Pavyzdžiui, jei jie šviesūs, pažeisti ir dažų, ir žalingų aplinkos veiksnių, gali reikėti stiprios maitinamosios kaukės. O natūraliai šviesiaplaukei gali pakakti tik drėkinamosios. Užuot eksperimentavus, siūlau pasitarti su plaukų priežiūros specialistu: jis tiksliai įvertins plaukų būklę ir pasiūlys ją galinčių pagerinti produktų. Tai juk labai individualu! Kaip naudoti kaukes? Pirma taisyklė – netepti jų ant skalpo (išimtis – gydomosios, galvos odai skirtos kaukės), antraip išplauti plaukai gali atrodyti susiriebalavę prie šaknų. Antra taisyklė – ant kauke apdorotų plaukų reikia užsidėti kepurėlę ar maišelį, apsimuturiuoti rankšluosčiu ir taip pabūti. Galima kauke išteptus ir maišeliu uždengtus plaukus pašildyti džiovintuvu. Šilumoje žvyneliai atsiveria ir į plaukus patenka daugiau produkte esančių veikliųjų medžiagų. Trečia taisyklė – nereikia kaukės laikyti ilgiau kaip 15–20 minučių, nes permaitinti plaukai apsunksta, atrodo susiriebalavę. Labai gerai kauke pasinaudoti drėgnoje pirtyje. Bet veiksmingiausiai drėkina ne kaukės, o ampulėmis parduodami koncentratai. Jų formulė tokia, kad jie kur kas greičiau prasiskverbia į plaukus ir rezultatas pasimato greičiau. Dažytų ryškiaplaukių dėmesiui: jūsų plaukų spalva greitai blunka, o kaukės procesą dar paskatina, nes išstumia iš plaukų dažų molekules. Todėl verčiau pirmenybę teikite nenuskalaujamiems kondicionieriams, o ne kaukėms. Stipraus poveikio gydomieji šampūnai nuo slinkimo, pleiskanų taip pat labai blukina spalvą, tad jei yra tokių problemų, verčiau rinktis gydomuosius koncentratus, veikiančius odą, bet ne plaukus.

– Mėginant pagerinti plonų, sausų plaukų išvaizdą rezultatas dažnai nuvilia, nes jie visiškai suglemba. Kokius produktus naudoti tokiems plaukams?

Plaukų purumą labiau „vagia“ maitinamieji produktai, o drėkinamųjų poveikis lengvesnis.

– Tokius plaukus reikėtų gaivinti purškiamaisiais kondicionieriais: jie apsunkina mažiau nei kaukės. Plaukų purumą labiau „vagia“ maitinamieji produktai, o drėkinamųjų poveikis lengvesnis. Bendra taisyklė tokia: 2 centimetrai nuo šaknų – sritis, kurios, norint išsaugoti purumą, nereikėtų apdoroti drėkinamąja, regeneruojamąja kosmetika.

– Ar toks patogus sausasis šampūnas gali blogai paveikti plaukus?

– Taip – jei per dažnai naudojamas. Sausasis šampūnas kemša odos poras, todėl ji gali imti pleiskanoti, o plaukai – greičiau riebaluotis.

– Jei plaukai dažyti, tinka universalūs tokių plaukų priežiūros produktai ar geriau pasiieškoti priemonių, skirtų konkrečiai spalvai?

– Geriau naudoti konkrečiai spalvai subalansuotas priemones – šampūną, kondicionierių, kaukę.

Shutterstock nuotr./Plaukų priežiūra
Shutterstock nuotr.

– Plaukai dažyti salone, bet norisi jų spalvą atnaujinti namie. Ar tai, kad dažai bus kito gamintojo, gali pakenkti rezultatui?

– Ne, rezultatas dėl to neturėtų būti prastesnis. Tačiau namie naudoti skirtų dažų formulės kuriamos taip, kad spalva būtų itin intensyvi, todėl jie būna stipresni, netausoja plaukų. Dėl tokio poveikio plaukai, jei dažomi nuo šaknų iki galiukų, gali dar labiau nusausėti. Kuo sausesni plaukai, tuo prastesnis dažymo rezultatas. Profesionalai paprastai atgaivina spalvą dažydami tik ties šaknimis, o likusią plaukų dalį sudrėkina ir rankomis paskleidžia, įmasažuoja dažus, kurių yra šaknų srityje. Arba naudoja neilgalaikius dažus. Šitaip plaukai tausojami.

– Plaukai raitosi, veliasi. Ką daryti?

– Tokie plaukai rodo, kad jiems labai trūksta drėgmės. Kai šios pakanka, plaukai nesipučia, garbanos būna elastingos, gražiai atrodo. Tad pirmiausia – drėkinti, drėkinti, drėkinti! Jau minėjau, kad yra specialiai garbanėms skirtų produktų, kurie tai daro itin efektyviai. Labai besiveliantiems plaukams gali padėti kaukės, kurių mažas pH: jos užveria žvynelius geriau nei kaukės, turinčios didesnį pH. Pasidairykite produkto, ant kurio būtų parašyta pH 3,5 arba pH 4. Dar verta išmėginti tokį būdą: besiveliančius plaukus prieš plaudamos ištepkite kondicionieriumi, pradėdamos nuo galiukų pašukuokite retomis šukomis, palaikykite, išplaukite su šampūnu, vėl ištepkite kondicionieriumi, išplaukite ir šiek tiek pradžiovinusios iššukuokite. Arba galima naudoti nenuplaunamą priemonę.

Vida Press nuotr./Plaukų galiukai
Vida Press nuotr.

– Nušiuro, šakojasi plaukų galiukai. Vienintelė išeitis – nukirpti?

– Suskilinėjusių galiukų niekas nesuklijuos. Reikia nukirpti ir tada maitinti plaukų galiukams skirtais aliejuku ar serumu, padedančiais išvengti šakojimosi. Būna, kad galiukai nuo išsausėjimo ima pūstis: tokiu atveju kirpti nereikia – tiesiog intensyviai naudokite produktų, skirtų jų priežiūrai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų