Ko labiausiai reikia odai? Japonų ir šveicarų atsakymai

Odos priežiūros produktų asortimentas Lietuvos kosmetikos parduotuvėse nuolat pasipildo naujienomis. Jas dažnai pristato kompanijų atstovės, atsakingos už darbą su užsienio rinkomis. Neseniai Vilniuje viešėjo Catherine Chaubeyre iš japonų „Annayake“ kompanijos ir Cecilia Weiner iš šveicarų kompanijos „Skincode“. Pasinaudoję progą šnektelėjome su jomis apie odos priežiūrą.
/ Vida Press nuotr.

Catherine Chaubeyre apie odos paruošimą vasaros sezonui, apsaugą nuo ultravioletinių spindulių ir produktų sluoksniavimą:

„Šiuo metu patarčiau pasirūpinti odos skaistumu. Jis labai priklauso nuo to, ar oda gerai nuvaloma –  ypač tai svarbu vakare. Japonės, garsėjančios skaisčia oda, naudoja dvigubą valymą – išmėginkite jį, jei dar nebandėte. Vakare jos pirmiausia pašalina makiažą, po to jau kita specialia priemone švelniai nuplauna odos riebalus ir nešvarumus. Dar gerai reguliariai naudoti skaistinamąją kaukę, serumus – drėkinamąjį ir naikinantį tamsias dėmes. Žinoma, dieną odą reikia saugoti nuo ultravioletinių spindulių priemonėmis su saulės apsaugos filtrais, o einant miegoti duoti jai produktą, kuris padės ląstelėms regeneruoti.“ 

Organizatorių nuotr. /Catherine Chaubeyre
Organizatorių nuotr. /Catherine Chaubeyre

Jei norite ilgai turėti jauną ir gražią odą, tėra vienintelis pasirinkimas – saugotis saulės, nesideginti!

„Diskusija apie SPF filtrų, kurių dedama į kremus, naudą ir žalą netyla daug metų, ir aš nelabai ką galiu pridurti. Išties yra ir „pliusų“, ir „minusų“. Pasakysiu savo asmeninę nuomonę. Tikiu, kad labai gerai vasarą padengti veidą plonu pudros su SPF sluoksniu – jis saugos odą nuo aplinkos taršos ir UV spindulių, tačiau SPF filtrai neįsigers į odą. Auksinis viduriukas – paruošti ją dienos iššūkiams visomis mano anksčiau minėtomis priemonėmis ir dar apsaugoti pudra arba BB kremu su SPF. Bet negaliu nepriminti – jei norite ilgai turėti jauną ir gražią odą, tėra vienintelis pasirinkimas – saugotis saulės, nesideginti!“

TAIP PAT SKAITYKITE: Grožio produktai: susipažinkite su 10 veiksmingųjų medžiagų

„Vakaruose populiarėja iš Rytų atėjęs odos priežiūros produktų sluoksniavimas. Tarkim, rytinio ritualo metu moterys naudoja ne viena serumą ir kremą, o kelis, tepa juos vieną po kito (drėkinamuosius, stangrinamuosius, skaistinamuosius...) Šiuo atveju svarbus veikliųjų medžiagų kiekis produktuose, jų suderinamumas. Kosmetikos priemonės turėtų optimaliai viena kitą papildyti, o ne apsunkinti odos. Mano nuomone, Rytų kompanijų ir ypač japonų kosmetika labiau tinka sluoksniavimui, nes jos gamintojams jis – gerai žinomas ir įvaldytas dalykas.“  

Cecilia Weiner apie kosmetikos produktų sudėtį, tyrimus ir klausimus, kuriuos reikėtų užduoti sau perkant odos priežiūros priemones:

Ne taip svarbu, ko yra kosmetikos produktuose, svarbiau, ko ten nėra. 

„Norėčiau pacituoti žinomą šveicarų gydytoją dermatologą profesorių Rolando Boehni, kuris, paklaustas, kokius komponentus naudotų, jei kurtų kosmetiką savo pacientams, atsakė: „Ne taip svarbu, ko yra kosmetikos produktuose, svarbiau, ko ten nėra. Joje neturėtų būti kvapiųjų medžiagų, kurios sukelia 55 proc. alergijų, sintetinių konservantų, dažiklių, gyvūninės kilmės komponentų.“ 

„Prieš pradedant masiškai gaminti odos priežiūros priemonę, atliekami tyrimai, koks aktyvių komponentų kiekis užtikrins maksimalų produkto poveikį. Tinkama koncentracija – labai svarbi, nes ji garantuoja efektyvumą. Jei gamintojas neišlaikys tyrimais nustatyto optimalaus veikliųjų medžiagų procento, o tokios praktikos esama, reklaminiai teiginiai  ir realus rezultatas skirsis.“ 

Organizatorių nuotr./Cecilia Weidner
Organizatorių nuotr./Cecilia Weidner

„Svarstant, kokias odos priežiūros priemones naudoti, reikia turėti galvoje, kad ji prasideda ne nuo drėkinamojo kremo, bet nuo valiklio ir toniko. Tai viena. Antra, patarčiau užduoti sau tokius klausimus: „Ar šios kosmetikos priemonės stimuliuos mano odos imuninę sistemą, greitins gijimą, gerins elastingumą, saugos odą nuo laisvųjų radikalų, ramins?“ Visa, ką darome odai, turi būti efektyvu, bet visada nepamirškite paklausti savęs, ar kažką taisydamas, pasirinktasis produktas nepadarys žalos kitu aspektu. Kad būtų lengviau priimti sprendimą, verta pasidomėti ir kremo komponentais, ir jo gamintojo filosofija bei reputacija.“

Iš „Skincode“ žinyno

Atgaivinkite savo žinias apie odą arba jas papildykite. Vis dėlto oda – pats didžiausias mūsų organas, tad verta ypatingo dėmesio.

Apie odą skaičiais

– Kūno paviršių dengiančios odos plotas – 1,5–2 kv. m, svoris – 4–5 kg
– Didžiausias kūno organas sudaro iki 7 proc. viso kūno svorio
– Odoje yra ¼  kūno vandens.
– Sveikos odos drėgmės rodiklis – ne mažiau kaip 30 proc.

Vida Press nuotr./Moteris
Vida Press nuotr.

Kuo skiriasi jauna ir brandi oda?

Jaunos odos požymiai:

– Storas viršutinis sluoksnis;
– Elastingumas (gilesniuose sluoksniuose – daug elastino ir kolageno skaidulų);
– Atsparumas; 
– Stangrumas;
– Poros nėra išsiplėtusios.

TAIP PAT SKAITYKITE: Duokite darbo raumenims: viskas apie veido mankštą

Brandžios odos požymiai: 

– Plonas viršutinis sluoksnis;
– Glebumo požymiai (gilesniuose sluoksniuose mažiau nei anksčiau elastino ir kolageno skaidulų);
– Sumenkęs kraujagyslių elastingumas (lengva įsitaisyti mėlynę); 
– Raukšlės ir raukšlelės; 
– Sumažėjęs atsparumas.

Kodėl oda sensta?

Vidiniai faktoriai:

– Biologinis odos senėjimas, kuris nulemtas genetiškai ir jo negalima sustabdyti. Jis prasideda apie dvidešimtuosius–dvidešimt penktuosius metus;
– Veido mimika, arba veido raumenų judesiai, kurie vyksta kaskart, kai kalbamės, šypsomės, raukomės...

Išoriniai faktoriai:

– Ultravioletiniai spinduliai, kurie ardo kolageno skaidulas ir skatina žalojančių laisvųjų radikalų formavimąsi odoje. Kadangi bėgant metams oda plonėja, ji ima jautriau reaguoti į saulės spindulius;
– Klimato veiksniai;
– Fizinis ir emocinis stresas;
– Ligos;
– Netinkamas, nepakankamas maitinimasis;
– Aplinkos užterštumas, dėl kurio taip pat formuojasi laisvieji radikalai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų