Tačiau natūralu, kad jokia tendencija neužsilieka per ilgai ir tokį elgesio modelį pamažu keičia tikro kailio šalininkai. Pagrindinis jų argumentas? Kailio pramonė gyvūnus skriaudžia mažiau nei mėsos ar aksesuarų industrijos.
Jei kailis kaip stiliaus elementas – dirbtinis ar tikras – sukasi jūsų mintyse jau kurį laiką, siūlome paskaityti ir pasidomėti šia tema. Tai – kontroversiška, didelė, net keturiasdešimties milijardų dolerių per metus apyvartą sukanti pramonė – turėti nuomonę šia aktualija verta!
Prieš dešimtmetį kitą kailiniais puošėsi kas tik galėjo sau leisti. Lietuviška žiema? O kaipgi mūsų mamos be kailinių! Ar bent jau kailinės kepurės. Kol mada pasikeitė ir ėmė diktuoti savas taisykles – jaunoms merginoms kailiai atrodė senamadiški, kitos pasisakė už natūralias, bet gyvūnams žalos neteikiančias medžiagas.
Kalbant apie mados žurnalų redaktorius, ne per seniausiai kailiniais drįsdavo puoštis tik Milano mados savaitės svečiai, tačiau ir tie būdavo apmėtomi kiaušiniais, nušvilpiami ar kitaip trukdomi aršiai nusiteikusių PETA organizacijos dalyvių bei panašių aktyvistų.
Taip pat skaitykite: Stiliaus patarimai: kuriame harmoningą spalvų paletę savo drabužinėje
Lygiai prieš trejus metus mums ir patiems teko savo akimis matyti keletą protestų Milane – vienai protestuotojai netgi pavyko prasibrauti iki Roberto Cavalli podiumo ir pamėginti nustumti juo žingsniavusį modelį, skanduojant „Dizaineris žudikas!“.
2015–2016 metų žiemos sezonui skirtos Milano, Londono, Paryžiaus ir Niujorko savaitės šiemet nustebino kailių gausa. Kai kurie kailiai buvo dirbtiniai, tačiau, kas stebėtina ir labiausiai patraukė mūsų dėmesį, dauguma jų buvo tikri ir natūralūs. Kas nutiko?
Ar pasaulis, nuoširdžiai skandavęs, kad yra prieš tikrą kailį, staiga pakeitė nuomonę ir nusprendęs, kad kailis – šios žiemos mados tendencija, ėmė jos vaikytis?
Natūralu, kad kailiniai – nebe tie tradiciniai variantai, o nauji dizainerių kūrybos vaisiai. Štai, pavyzdžiui, kone ryškiausius kailius, dažytus „saldaininėm“ spalvom, pristatė dizainerė Roksanda Ilincic – net sunku patikėti, kad jie natūralūs!
Karlas Lagerfeldas vieno interviu metu kategoriškai nukirto: „Nematau reikalo atsiprašinėti dėl to, kad naudoju natūralų kailį – mėsą valgančiame pasaulyje, kuriame batams ir drabužiams bei rankinėms naudojama gyvūnų oda, diskusija apie kailį yra tiesiog vaikiška.“
Tuo tarpu kiti dizaineriai varijavo ne tik spalvomis, bet ir formomis, miksuodami masyvius kailinius motyvus. Būtina paminėti, kad kailis šią žiemą persikelia į aksesuarus – ir kuo daugiau, tuo geriau. Pliušinį žaislą primenantys raktų pakabukai, iš tiesų vaizduojantys Choupette, dizainerio Karlo Lagerfeldo katę, „Gucci“ bateliai, dekoruoti kengūros kailiu, bei bohemiški kailiniai – visų nė nesuvardinsi.
Gynyba kailiui? Prašom. Karlas Lagerfeldas, vadovaujantis ne tik „Chanel“, tačiau kūrybos vairą sukantis ir „Fendi“ mados namams Italijoje, vieno interviu metu kategoriškai nukirto: „Nematau reikalo atsiprašinėti dėl to, kad naudoju natūralų kailį – mėsą valgančiame pasaulyje, kuriame batams ir drabužiams bei rankinėms naudojama gyvūnų oda, diskusija apie kailį yra tiesiog vaikiška.“
Taip pat skaitykite: Rudeninis pasiūlymas: 5 madingiausi paltai
Ką verta žinoti? Mados scenoje ženklai vis dar pasiskirstę skirtingose ringo pusėse. Natūralaus kailio šalininkus nesunkiai atrasite kailių asociacijų tinklapiuose. Tuo tarpu tie, kurie interviu leidiniams skelbiasi, kad kailio nenaudoja ir nežada naudoti, yra Vivienne Westwood, Simone Rocha, Stella McCartney. Beje, greitos mados ženklai taip pat atsisako naudoti tikrus kailius prekyboje – panašu, kad tokius milžinus kaip „Zara“, M&S bei „Topshop“ labai veikia masinių vartotojų nuomonė.
Tad kokį kailį rinktis – dirbtinį ar tikrą? Tiesą sakant, pagaliau atėjo metas laisvei. Laisvė rinktis, laisvė asmeniniams sprendimams bei asmeninei nuomonei. Tad kol nuspręsite, jei dar nežinote, kokiu kailiu pasišildyti žiemos sezoną, pasižvalgykite į stilingus kailių derinius: