Keičiasi orai – keičiasi odos priežiūra
Veido sritis su orų permainomis susiduria tiesiogiai. Bet kokie orų pokyčiai jį labai jautriai veikia, todėl vertėtų taip pat jautriai atsižvelgti ir į jo priežiūros poreikius. Pereinamuoju laikotarpiu, pasak specialistės, veido odos priežiūrai reikėtų rinktis lengvesnės tekstūros kremą, kuris jau būtų papildytas ne tik vitaminais, bet ir būtinai turėtų apsaugą nuo saulės.
„Saulės spindulių kol kas dar nėra daug, tačiau pirmieji – labai aktyvūs. Todėl šiuo laikotarpiu rekomenduotume rinktis kremus su SPF apsauga. Kadangi veido oda po žiemos papilkėjusi, praradusi gyvybingumą, rekomenduotume rinktis kremus su vitaminu E, kuris ne tik giliai sudrėkins, padės išlyginti raukšles, bet ir atstatys po žiemos pavargusią odą.
Makiažo pagrindui rekomenduočiau rinktis lengvesnės konsistencijos, serumo tipo kremines pudras, praturtintas ir hialurono rūgštimi. Veidui šviesumo suteiks skaistinantys kremai, nekemšantys porų“, – veido srities priežiūros aspektus apžvelgia konsultantė.
Nepamirškite paakių
Į orų permainas ypač jautriai reaguoja ir paakių sritis. Dėl vitaminų ir saulės stygiaus, šiuo laikotarpiu gali išryškėti įprastai nepastebimi patamsėjimai, pamėlynavimai, pirmosios raukšlelės, o nuo vėjo, saulės ir šalčio – oda gali suskeldėti ar net sušerpetoti. Paakius apsaugoti ir suteikti jiems papildomo skaistumo padės priemonės su vitaminu C.
„Šios srities priežiūrai rekomenduočiau dvejopo poveikio kremus. Tai būtų E vitamino su inovatyviais peptidais ir C vitamino derinys. Tokios turtingos priemonės dėka paakiai bus sudrėkinti, ji padės sumažinti raukšleles, patinimą. Šviesinamieji kremai su vitaminu C, padės sustangrinti kapiliarus, neleis pleišėti ir taip pat suteiks skaistumo po žiemos įprastai patamsėjusiems paakiams“, – paakių sritį komentuoja K.Varanavičiūtė.
Lūpos – sveikatos šaltinis
Suskeldėję lūpų kampučiai, perštėjimas, deginimas ar net pūslelinė – tai vėjuotų, žvarbių, bet jau šiltėjančių orų palydovai. Kad lūpos švytėtų sveikata ir grožiu – kelios priemonės padės joms sustiprėti, o esant problemoms – jas išspręsti.
„Po žiemos rekomenduojama nuo lūpų nušveisti negyvas odos ląsteles ir šerpetojimus. Gaivumo, putlumo ir nuo kampučių skilinėjimo lūpas apsaugoti padės priemonės su vitaminu A, D. Reikėtų stengtis kas dvi valandas tepti lūpas, kad jos išliktų prisotintos, sveikos, gražios ir neskilinėtų.
Šiuo laikotarpiu suaktyvėja ir pūslelinės problemos, taigi jas išspręsti padės tepamos priemonės arba pleistrai. Dėl savo skaidraus paviršiaus, pastarieji visai nepastebimi ir ant jų galima tepti blizgesį ar lūpų dažus. Todėl nereikėtų kentėti šašų ar paraudimų“, – komentuoja kosmetikos ekspertė.
Šviesesni plaukų atspalviai
Plaukai šiuo laikotarpiu taip pat susiduria su stresu – keičiantis orams jie lūžinėja, netenka blizgesio ar net pradeda slinkti. Tačiau yra ir gerų reiškinių, pasak kosmetikos žinovės, šiuo laikotarpiu pastebimas didėjantis susidomėjimas šviesesnių plaukų tonų atspalviais. Todėl renkantis juos, rekomenduojama neužmiršti ir vitaminų, kurie padės sustiprinti nuvargintus plaukus.
Po žiemos rekomenduojama nuo lūpų nušveisti negyvas odos ląsteles ir šerpetojimus.
„Vienas pagrindinių plaukų grožio šaltinis – priemonės su selenu. Ampulės ar šampūnai su juo padės sustabdyti po žiemos prasidėjusį plaukų slinkimą. Atstatyti plaukus taip pat padėtų ir giliai veikiantys šampūnai, balzamai su makadamijų, argano aliejais. Jie yra prisotinti omega rūgščių, todėl tokios priemonės padės apsaugoti plaukus nuo lūžinėjimo, sugrąžins sveiką žvilgesį. Vertėtų nepamiršti ir aliejukų plaukų galiukams.
Pavasarėjant pastebimas ir didesnis noras į savo plaukus įnešti šviesesnių spalvų. Tam yra keli sprendimai – ilgalaikės arba purškiamos, trumpalaikės dažų priemonės. Ilgalaikiam dažymui rekomenduočiau rinktis dažus, praturtintus natūraliais aliejais.
O norintiems eksperimentuoti, pašviesinti šaknis ar atgaivinti plaukų spalvą – visuomet galima išbandyti purškiamų ar po kelių kartų nuplaunamų dažų variacijas“, – plaukų priežiūros patarimais dalinasi kosmetikos konsultantė K.Varanavičiūtė.