Ko reikia veido odai po žiemos ir kaip pagerinti jos būklę?

Pavasaris – tai laikas, kada būtina peržiūrėti veido priežiūros priemonių lentyną ir pakeisti priežiūros rutiną. Šaltis niekada nebuvo geriausias odos draugas, o ši žiema pasižymėjo ypatingu šalčiu. Prie atšiauraus oro prisidėjusios nuolat dėvimos kaukės dar labiau pablogino odos būklę.
Moteris
Moteris / 123RF.com nuotr.

Kaip atgaivinti veidą po žiemos ir kaip keisti odos priežiūros rutiną pasakoja „Germaine de Capuccini“ ambasadorė – profesionali kosmetologė Rasa Neverauskaitė.

Kokios odos problemos atsiranda po žiemos?

Kosmetologė teigia, kad dažniausia problema po šaltojo sezono yra odos išsausėjimas, skaistumo praradimas. Pirmiausia pastebime tai, kad oda yra papilkėjusi ir praradusi gyvybingumą.

„Norint greičiau atgaivinti odą, reikėtų nepamiršti jos nušveisti. Žiemą mūsų oda, veikiama šildymo, temperatūrų svyravimų ir kitų aplinkos veiksnių, išsausėja. Dėl to sutrinka medžiagų apykaita odoje ir negyvos ląstelės pašalinamos nepakankamai.

„Femina Bona“ nuotr./ Rasa Neverauskaitė
„Femina Bona“ nuotr./ Rasa Neverauskaitė

Šveitimas skatina odos atsinaujinimą, suteikia jai gyvybingumo. Labai dažnai neteisingai manoma, kad šveitimas reikalingas tik riebiai odai, tačiau jis taip pat labai svarbus ir brandžioms odoms, kurių ląstelių atsinaujinimo ciklas sulėtėjęs. Vaisių rūgščių ar fermentiniai šveitikliai ne tik pašalina negyvas raginio sluoksnio ląsteles, bet suteikia odai jaunatviško skaistumo“ , – sako kosmetologė R.Neverauskaitė.

Kokias odos priežiūros klaidas darome pavasarį ir kaip jų išvengti?

„Žiemą naudojame riebesnius, nuo šalčio apsaugančius produktus. Šylant orams keičiasi ir mūsų odos poreikiai – suaktyvėja prakaito ir riebalinių liaukų veikla, todėl odai užtenka lengvesnių priemonių. Labai svarbu peržiūrėti savo kosmetikos lentynėlę ir pasirūpinti lengvesnės konsistencijos produktais“, – pasakoja kosmetologė.

Kosmetologė sako, kad yra dar vienas svarbus momentas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį pavasarį, – tai vis dažniau pasirodanti ir mus džiuginanti saulė.

„Nors apsaugines nuo saulės priemones rekomenduojama naudoti ištisus metus, tačiau pavasarinė saulė itin aktyvi, todėl būtinai įsigykite efektyvią apsaugos priemonę. Rinkitės tokią, kuri apsaugo nuo UVB ir UVA spindulių. UVB spinduliai odą nudegina – SPF nurodo, kiek galėsite prabūti saulėję, nenudegę odos. Labiausiai odai kenkia UVA spinduliai – sukelia oksidacinį stresą, pažeidžia ląsteles, sendina odą“, – teigia kosmetologė.

Svarbiausi kosmetikos ingredientai, kurie padės užbėgti pavasarinėms problemoms už akių

Kosmetologė pataria, kad pavasarį pirmiausia reikėtų pereiti prie lengvesnių priemonių. Ši žiema buvo ypač šalta, prie šaltojo sezono prisidėjusios kaukės itin pablogino odos būklę, tad jai atstatyti reikia skaistinančių, gaivinančių priemonių. R.Neverauskaitė išskiria šiuos dalykus:

  • Vitaminas C yra vienas tobuliausių kosmetikos ingredientų – jis apsaugo odą nuo priešlaikinio senėjimo, skaistina ją, saugo nuo pigmentinių dėmių susidarymo. Prieš vasarą ir pasibaigus jai rekomenduojama panaudoti kursą serumų su Vitaminu C.
  • Kad apsaugoti odą nuo oksidacinės pažaidos, kurią sukelia saulė, reikėtų, kad priemonėse būtų antioksidantų, tokių, kaip gliutationas, alfa lipoinė rūgštis kofermentas Q10, resveratrolis, augaliniai polifenoliai ir flavanoidai bei vitaminai A, C ir E.
  • Odos priežiūrai galioja tokios pačios taisyklės, kaip ir kitais metų laikais – valymas, tonizavimas, drėkinimas kasdien ir šveitimas kartą ar du per savaitę atsižvelgiant į savo odos tipą. Papildomai visiems ypač svarbu naudoti apsaugines priemones nuo saulės.

Nepamirškime teisingos priežiūros ir galėsime džiaugtis skaisčia ir švytinčia oda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis