Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kodėl atsiranda strijos ir kaip su jomis kovoti

Strijos – tikras galvos skausmas dažnai moteriai. Išvengti strijų, turint tam tikrą polinkį, nelengva, todėl dažna moteris su tuo susitaiko ir palieka viską taip, kaip yra. Tačiau apsišarvavus kantrybe ir įdėjus šiek tiek pastangų, vėl galima džiaugtis gražia ir glotnia oda. Svarbiausia – nedelsti: kuo greičiau imsitės priemonių prieš strijas, tuo greičiau pasieksite norimų rezultatų.
Kūno priežiūra
Kūno priežiūra / Fotolia nuotr.

Strijos – tai ant odos atsirandantys baltos, violetinės, melsvos ar rožinės spalvos ruoželiai. Strijos dažniausiai atsiranda pilvo, krūtų, šlaunų, sėdmenų srityse – ten, kur oda tempiama.

Dažniausios strijų atsiradimo priežastys:

• su amžiumi susiję odos pokyčiai;

• staigus svorio priaugimas ar jo atsikratymas;

• nėštumas;

• genetinis polinkis (paveldimumas);

• hormoninės problemos ir endokrininės ligos.

Taip pat skaitykite: Kaip išlaikyti plokščią pilvą: gidas kiekvienai amžiaus grupei

Ar įmanoma visiškai atsikratyti strijų?

Kaip rodo patirtis, per pusantrų metų nuo strijų atsiradimo, jų įmanoma visiškai atsikratyti. Dalykas tas, kad jungiamajame audinyje, kuris užpildo vidinius odos įtrūkimus, dar yra kraujagyslių, kurios ir sutekia strijoms violetinę, melsvą ar rožinę spalvą. Su šiomis ankstyvomis strijomis dar galima veiksmingai kovoti.

Vėliau kraujagyslės ištuštėja ir strijos tampa baltos. Atsikratyti jau pabalusių strijų yra praktiškai neįmanoma. Tačiau ir šiuo atveju nereikia pasiduoti, nes, labai pasistengus, baltas strijas galima padaryti mažiau matomas, o odą – elastingesne ir gražesne. Beje, turint baltas strijas, nerekomenduojamas stiprus įdegis – įdegus balti dryželiai kontrastuoja su kūno oda ir dėl to yra labiau matomi.

Kaip gydyti strijas?

Pirmiausia – taisyklinga mityba. Jeigu tai nepakenks jūsų sveikatai, per dieną reikėtų išgerti ne mažiau nei 2,5–3 litrus vandens. Tokiu būdu apsaugosite odą nuo dehidratacijos ir atkursite jos elastingumą. Valgykite daugiau baltyminių maisto produktų: mėsos, žuvies, jūrų gėrybių, paukštienos. Sumažinkite riebalų ir druskos vartojimą. Stebėkite, kad kasdien jūsų racione būtų produktų, turinčių kalio: abrikosų, kriaušių, džiovintų vaisių, pomidorų ir bananų. Nepamirškite alyvuogių ir sojų aliejaus, vitaminų A ir E.

Fotolia nuotr./Sveika gyvensena
Fotolia nuotr./Sveika gyvensena

Be taisyklingos mitybos kovoje su strijomis padės ir išorinės priemonės, kurias galite atlikti ir namuose.

Masažas. Masažą tose srityse, kur yra strijų, reikėtų daryti kiekvieną dieną. Masažui tinkamiausias mandarinų, apelsinų, rozmarinų, bergamočių ar erškėtuogių aliejus.

Drėkinamieji kremai. Įsigykite specialių kosmetikos priemonių su kolagenu ir elastanu. Šios priemonės palaiko odos drėgmę ir stangrumą.

Įvyniojimai. Tai veiksmingiausia priemonė norint grąžinti odai stangrumą. Įvyniojimai suteikia odai pakėlimo efektą ir išlygina jos reljefą. Kad pasimatytų rezultatas, reikėtų pasidaryti 10–12 įvyniojimų.

Taip pat skaitykite: Kokias galimas ligas išduoda jūsų lūpos

• Su jūros dumbliais. Bet kurioje vaistinėje įsigykite jūros dumblių miltelių. Įvyniojimai būna dviejų tipų: karštas ir šaltas. Karštas įvyniojimas: 30 minučių pamirkykite dumblius 36–38 laipsnių temperatūros vandenyje. Šaltas įvyniojimas: 2–3 val. mirkykite dumblius 18–20 laipsnių temperatūros vandenyje. 100 g jūros dumblių reikės 1 litro vandens. Įmirkusius dumblius dėkite ant kūno, apvyniokite maistine plėvele ir 40–60 minučių pagulėkite po antklode. Tokią procedūrą reikėtų atlikti du kartus per savaitę. 

Karštieji įvyniojimai yra efektyvesni, tačiau jų nerekomenduojama daryti esant venų varikozei.

• Su kefyru ir rožių aliejumi. Vienam valg. š. kefyro reikės 4 lašų rožių aliejaus. Kefyrą ir aliejų sumaišykite, gautoje masėje suvilgykite popierinę servelėtę, dėkite ją ant probleminių kūno vietų ir apvyniokite maistine plėvele. Procedūros trukmė: 7–8 val., todėl geriausia ją daryti per naktį.

• Su ramunėlėmis ir pienu. Saują džiovintų ramunėlių žiedų kiek pavirkite piene (250 ml). Dar šiltame nuovire sudrėkinkite tankų audinį ir apvyniokite juo strijų nusėstas kūno vietas. Ant viršaus dar apsivyniokite maistine plėvele ir apsiklokite šiltu užklotu. Procedūros trukmė: 15–20 minučių. Po to likučių nereikia nuskalauti, o tik pasitepti drėkinamuoju kremu.

Taip pat skaitykite: Kavos tirščiai – ir trąša, ir šveitiklis

Kontrastinis dušas. Tai pats paprasčiausias, bet tikrai ne prasčiausias būdas kovoti su strijomis. Kiekvieną vakarą smarkia vandens srove, keičiant ją tai į šaltą, tai į karštą, sukamaisiais judesiais apie 10 minučių masažuokite problemines kūno vietas. Procedūros metu ištrinkite kūną šiurkščia kempine – ji pagerins kraujotaką. Vėliau problemines vietas įtrinkite specialiomis priemonėmis nuo strijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų