Kodėl negerai naudoti tos pačios linijos šampūną ir kondicionierių?

Dažniausiai mes girdime atvirkščiai: norint, kad priemonės būtų veiksmingos, reikia naudoti to paties prekės ženklo ir netgi tos pačios linijos produktus, nes jų veikliosios medžiagos papildo viena kitą. Ir taip kalbama apie visas priežiūros priemones – veido, kūno, plaukų ir t. t. O kas, jei tai ne visada veiksminga ir netgi gali pakenkti siekiant gerų rezultatų? Bent jau kalbant apie plaukus.
Moteris plauna galvą
Moteris plauna galvą / Vida Press nuotr.

„Tai yra beveik tas pats, kas gydyti dvi skirtingas plaukų struktūras. Vienokia yra nuo skalpo iki plaukų vidurio, o kitokia – nuo plaukų vidurio iki galiukų“, – Womenshealthmag.com pasakojo niujorkietis plaukų stilistas Nunzio Saviano.

Tai yra beveik tas pats, kas gydyti dvi skirtingas plaukų struktūras. 

Pavyzdžiui, dažna moterų problema – greitai besiriebaluojančios šaknys ir išsausėję plaukų galiukai. Tokiu atveju dažniausiai galva trenkama kasdien ir pasirenkami sausiems ir pažeistiems plaukams skirti tos pačios firmos šampūnas bei kondicionierius. O derėtų šampūną rinktis atsižvelgus į šaknų būklę, o kondicionierių – į plaukų galiukus.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Ne paslaptis, kad trenkant galvą šampūnu nepatariama jo užpilti ant plaukų galų. Juo plauname skalpą, o plaukų galams užtenka to kiekio, kuris natūraliai nuvarva su vandens srove. Plaukų galiukai visuomet būna sausesni ir nereikia jų dar labiau sausinti šampūnu.

Su kondicionieriumi/balzamu – atvirkščiai, jo nepatariama tepti ant plaukų šaknų, antraip jos riebaluosis dar labiau ir bus apsunkusios, todėl balzamas paskirstomas per pusę plaukų ilgio nuo vidurio iki galiukų.

Tad besiriebaluojančioms šaknims visai nereikia sausiems plaukams skirto šampūno, kaip ir išsausėjusiems plaukų galams – riebių plaukų kondicionieriaus.

Apie savo plaukus galvokite kaip gydytojai arba chemikai: kokios priežiūros reikia plaukų šaknims, kokios – galiukams? Kokios priemonės turėtų tikti? Kokio poveikio tikiuosi iš priemonių? Ko turėtų būti jų sudėtyje?

Plaukų šampūnų bei kondicionierių yra įvairių rūšių: vieni atstatomieji, kiti drėkinamieji, treti teikia purumo, ketvirti blizgesio, penkti skirti dažytiems plaukams ir t.t. Dar jie skirstomi pagal plaukų tipą: sausiems, normaliems ir riebiems plaukams. Taigi jeigu jūsų šaknys greitai riebaluojasi, reikėtų šampūno riebiems arba normaliems plaukams. O gal praverstų purumo suteikiantis šampūnas? Ir tuomet plaukų galiukus pateptumėte drėkinančiu arba glotninančiu balzamu.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Šis patarimas galėtų tikti ir kalbant apie veido odos priežiūrą – neretai vadinamoji „T“ zona būna riebi, linkusi į aknę, o skruostai, ypač žiemos metu, – išsausėję. Todėl tam pačiam veidui gali reikėti skirtingų linijų produktų atskiroms zonoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis