Kaip rašo prevention.com, verta atsiminti, kad mūsų kūnas turi plaukų folikulus ir riebalines liaukas, todėl plaukeliai gali prasikalti net ten, kur nesitikite. „Pavyzdžiui, ant krūtų spenelių“, – sako dermatologas Lance’as Brown’as. Be to, pasirodo, kad iš 50 milijonų plaukų folikulų, kurie dengia jūsų kūną, tik vienas penktadalis yra ant skalpo, vadinasi, išdygti plaukams vietos yra bet kur.
Taip pat skaitykite: Plaukelių šalinimas lazeriu: kodėl žiema yra tinkamiausias metas šiai procedūrai?
Rizikingiausios kūno vietos
Dažnai moterys skundžiasi, kad plaukai auga ant krūtų spenelių, ausų lezgelių, smakro bei pilvo. Kalbant apie spenelius, dažniausiai plaukeliai išsikala aplink aureolę, taip pat renkasi ausų kraštelius ar kovoja su auskaro vieta, ant pilvo neretai išsidėsto nuo bambos žemyn arba aplink ją, na, o ant smakro apačios ne viena moterys atranda tamsių ir storų nepageidaujamų plaukelių.
Kodėl taip nutinka?
Tai susiję su hormonų pokyčiais, nėštumu, menopauze. Kai kurie medikamentai, tarkime, testosteronas, anaboliniai steroidai, danazolis, gliukokortikoidai, ciklosporinas, minoksidilis, fenitoinas ir kiti, taip pat daro įtaką kūno plaukuotumui.
Jeigu plaukeliai ne pavieniai, o labai gausūs ir vešlūs, tuomet gali būti, kad jus kamuoja hirsutizmas (padidėjęs moters plaukuotumas), dažnai paveldimas genetiškai, arba policistinių kiaušidžių sindromas.
Kaip susidoroti su plaukuotumu?
Gera naujiena ta, kad pavieniai plaukeliai dažniausiai nereiškia, jog turite rimtų sveikatos problemų. Ką galite padaryti? Tiesiog pasinaudokite pincetu ir pašalinkite nepageidaujamus plaukelius (geriausia tai daryti po vonios ar dušo, kadangi tada plaukeliai yra minkštesni ir lengviau išsitraukia).
Vaško procedūros labiau tinka ilgesniems pilvo ar smakro plaukeliams šalinti, na, o ilgalaikis pasirinkimas – tai plaukų šalinimas lazeriu. Belieka tik išsirinkti, kas jums labiausiai pagal kišenę ir prie širdies.
Taip pat skaitykite: Kaip nuo medinių grindų pašalinti žvakių vašką