Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kodėl turtuoliai dėvi tuos pačius drabužius kiekvieną dieną?

Nežiūrint to, kad mados industrija smarkiai vystosi ir kasdien pateikia šimtus naujų rūbų modelių, vis labiau populiarėja taip vadinamas kapsulinis garderobas – tai drabužinė, kurioje vos 10–15 pagrindinių rūbų. Šis apsirengimo būdas vis labiau patinka patiems turtingiausiems ir sėkmingiausiems žmonėms.
„Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas
„Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas / „Scanpix“/„EMPICS Entertainment“ nuotr.

Tinklalapis adme.ru pateikia atsakymus, kodėl milijonieriai pamėgo kasdien dėvėti tuos pačius rūbus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ji24.lt gidas: gerų daiktų medžioklė dėvėtų drabužių parduotuvėse

Mažiau sprendimų. Kuo daugiau sprendimų jums reikia priimti, tuo prastesnė jų kokybė. Pavyzdžiui, tokios nuomonės laikosi Facebook‘o įkūrėjas Markas Zuckerbergas. Tokiems žmonėms, kurie kiekvieną dieną darbe priima svarbius sprendimus, tokio rytinio galvosūkio „ką apsirengti“ pašalinimas duoda daugiau laiko ir vietos galvoje kitoms mintims.

Mažiau laiko švaistymo. Mes net neįsivaizduojame, kiek laiko sugaištama rūbų pasirinkimui, kol to atsisakome. Prieš penkerius metus buvo atliktas eksperimentas „333“: 3 mėnesius žmonės turėjo dėvėti tik 33 drabužius. Dalyvavę tyrime patvirtino, kad ryte jiems tapo lengviau, greičiau susiruošdavo į darbą ir turėjo daugiau laisvo laiko.

Mažiau streso. Kaip pažymi niujorkietė meno direktorė Matilda Kahl (praktikuojanti kapsulinio garderobo apsirengimą), ji mažiau jaudinasi dėl savo aprangos. Daugiau jos nekamuoja mintys: ar tai ne pernelyg oficialu? Ar ne per daug atvira? „Aš beveik visuomet imdavau gailėtis dėl to, ką apsirengiau jau stovėdama prie metro platformos“, – teigia moteris. Tačiau dabar apsivlikusi baltus šilkinius marškinius ir juodas kelnes ji turi bent jau vienu punktu mažiau, dėl ko reikia pergyventi.

„Scanpix“ nuotr./„Facebook“ įkūrėjas ir vadovas Markas Zuckerbergas
„Scanpix“ nuotr./„Facebook“ įkūrėjas ir vadovas Markas Zuckerbergas

Mažiau eikvojama energijos. Šio principo laikosi žinomas britų režisierius Christopheris Nolanas. Jis sako, kad daug energijos reikia skirti ne tik garderobo sukūrimui, tačiau ir tolimesniam jo išlaikymui, jo tvarkymui, skalbimui, rūbų dėliojimui ir pan. Šiems darbams sėkmingi žmonės norėtų eikvoti kuo mažiau energijos.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 klaidos, kurias darome skalbdami džinsus

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Richardas Bransonas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Richardas Bransonas

Mažiau, bet kokybiškiau. Neretai didelė drabužinė nereiškia, kad jūsų dėvite viską, kas joje yra. „Anksčiau mano spinta buvo panaši į konditerijos parduotuvę su neaprėpiamu, dideliu pasirinkimu, – dalinasi viena jauna mama. – Dauguma mano rūbų man nepatiko, juos dėvėdama jaučiausi nekomfortiškai. Dabar mano kapsulinis garderobas – kaip elitinis restoranas. Aš turiu mažesnį pasirinkimą, tačiau esu tikra, kad kiekvienas iš jų – idealus. Aš ne tik geriau atrodau, bet ir jaučiuosi geriau“.

Vida Press nuotr./Steve Jobs
Vida Press nuotr./Steve Jobs
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Steve'as Jobsas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Steve'as Jobsas

Kultinis statusas. Rašytojas Alice Gregory pabrėžia: „Dėvėti tą patį kiekvieną dieną – tai kultas. Tai pigus ir lengvas būdas jaustis kaip įžymybė. Vienas ir tas pats kostiumas atspindi jūsų brandą, stabilumą, nesikeičiančias vertybes. Štai kodėl vaikiškų knygelių herojai dėvi tą patį – jie puikus pavyzdys kopijuoti, nes jie patikimi ir nesikeičiantys“.

Mažiau išlaidų. Prisipažinkime: mūsų spintose daug tokių daiktų, kurių mes net nedėvime. O dabar paskaičiuokite, kiek tai yra išleistų veltui pinigų!

TAIP PAT SKAITYKITE: Stilistė Agnė Gilytė pataria, kaip paslėpti figūros trūkumus ir paryškinti privalumus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų