Kaip rašo „Prevention“, vertėtų paminėti ir uogas, sojų padažą, balzaminį actą, gazuotus gėrimus, tačiau yra ir slaptų priežasčių, kodėl jūs nesipuikuojate balta šypsena.
Limonadas
Karštą dieną limonadas gali atrodyti tikrai skanus išsigelbėjimas, tačiau dėl rūgščių ir cukraus, kurių gausu jo sudėtyje, šis išsigelbėjimas tampa ne toks malonus. „Rūgštys gali pakenkti emaliui“, – tikina stomatologė Nancy Rosen. Ji pabrėžia, kad kai emalis plonas arba pažeistas, visa tai prasiskverbia į tolimesnius sluoksnius, t. y., dentiną, todėl dantų spalva kinta.
Sporto gėrimai
Kai kurie ryškūs ir spalvoti gėrimai kenkia dantų spalvai labiau nei kava ar arbata. „Be to, cukrus skatina bakterijų augimą“, – tikina stomatologas Karoush Maddahi. Jis sako, jog tokie gėrimai ne tik palieka dėmių ant dantų, bet dar ir skatina ėduonies riziką.
Baltas vynas
Pasirodo, baltas vynas gali turėti tokią pačią įtaką dantų spalvai kaip ir raudonas. Pavyzdžiui, jeigu gėrėte tokį vyną prieš vakarienę ir vėliau valgėte makaronus su pomidorų padažu, verta žinoti, kad vynas atveria poras, todėl į dantis lengviau įsigeria dažantys produktai.
Žalios sultys ir trinti kokteiliai
Mūsų savijautai ir kūnui tokios sultys išties puikus pasirinkimas, tačiau dantims – ne visada. Paprasta taisyklė: „Viskas, kas palieka dėmes ant jūsų rūbų, lygiai taip pat palieka dėmes ir ant jūsų dantų“, – tikina stomatologas Karoush Maddahi. Tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte atsisakyti šių gėrimų. Specialistas paprasčiausiai siūlo į pagalbą pasitelkti šiaudelį ir taip išvengti dėmių.
Žalioji arbata
Greičiausiai pastebėjote, kad įvairios juodosios arbatos dantims suteikia geltonumo ir pilkumo, tačiau žalioji taip pat nėra tokia nekalta. Specialistai sako, kad to išvengti galima labai paprastai, tiesiog išsivalykite dantis praėjus 30 minučių nuo arbatos gėrimo.
Sirupai nuo kosulio ir kiti medikamentai
Spalvingi ir gausūs cukraus jie kenkia dantims, gali paskatinti emalio silpnėjimą. Kaip tikina N.Rosen, sirupai nuo kosulio gali palikti ir dėmių ant dantų, jeigu juos vartojate reguliariai ir kurį laiką.
Specialistai pabrėžia, kad kai kurie vaistai taip pat turi įtakos dantų spalvai – jie gali papilkėti ir pagelsti.
Traumos
Dantistai sako, kad įvairios traumos, kurias patiriame burnos srityje, gali pažeisti dantų nervus, o dėl šių priežasčių dantys pradeda pilkėti. Štai kodėl visuomet verta apsilankyti pas specialistą, kad gautumėte reikiamą pagalbą.