Kokių apyrankių trokšta moterys?

Dauguma dailiosios lyties atstovių mėgsta dabintis įvairiausiais papuošalais. Juvelyrikoje taip pat egzistuoja tam tikros madų tendencijos. Štai šiandien ant podiumų ir kasdieniame gyvenime karaliauja pačių suvertos ar dailiais pakabučiais (anglų k. vadinamais „charm“) dekoruotos apyrankės.
Pakabukais dekoruota apyrankė
Pakabučiais dekoruota apyrankė / Shutterstock nuotr.

Tokie pakabučiai išsiskiria tuo, kad gali būti užkabinami ir nuimami tuomet, kai to nori pats nešiotojas. O kokiu kiekiu gražių dekoro detalių sugalvosite papuošti apyrankę – tai tik jūsų skonio reikalas.  

Derėtų paminėti, kad pakabučiai skirstomi į kelias grupes: vieni dėl specialaus  mechanizmo lengvai užkabinami, o kiti – užveriami.

Tokie dailūs papuošaliukai jau tapo juvelyrikos dizainerių duona, nes čia jie gali atskleisti visą savo fantaziją. Puošmenos gali įgauti gyvūnėlių, augalų, natų, širdelių, desertų ir begalės kitų daiktų formas.

juicycouture.com nuotr./Apyrankių pakabukai
tiffany.com, harrods.com, amazon.com nuotr. / Apyrankių pakabukai

Gaminami jie iš aukso, sidabro, stiklo, plieno, platinos, puošiami brangakmeniais ar spindinčiais kristalais, išsiskiria ekskliuzyviniu dizainu.

Labiausiai tokie pakabučiai traukia dėl to, kad padeda sukurti subtilų, elegantišką ir rafinuotą papuošalą, kuris būtų vienetinis. O juk žinote, moteriai pamatyti kitą dailiosios lyties atstovę su ta pačia suknele nėra malonu, ką jau kalbėti apie papuošalus… Šiuo atveju tokios bėdos negresia!

Šiek tiek istorijos

Šie apyrankių pakabučiai buvo žinomi dar prieš 75 000 metų, tačiau tuo metu jie atliko magišką amuletų vaidmenį ir saugojo nuo piktųjų jėgų. Tais laikais jie būdavo daromi iš medžio, molio, gyvūnų kaulų, jūrų kriauklių, akmens, vėliau juos puošdavo kalnų krištolu ir pusbrangiais akmenimis.

juicycouture.com nuotr./Apyrankių pakabukai
juicycouture.com nuotr. / Apyrankių pakabukai

Egiptiečiai pakabučius nešiojo tam, kad apsisaugotų nuo piktųjų dvasių ir apsaugotų  artimuosius pomirtiniame gyvenime, pagerintų gimstamumą ar paprašytų dievų gausesnio derliaus. Apyrankę su pakabučiais užsegdavo ir žmogui, kuris keliaudavo į paskutinę gyvenimo kelionę.

Romėnų laikais krikščionys nešiodavo žuvies formos pakabučius su apyrankėmis tam, kad identifikuotų kitus krikščionis. Kariai tikėjo, jog jie apsaugo juos mūšyje, o viduramžiais jie bylojo apie šeimos kilmę, religinius ir politinius įsitikinimus.

juicycouture.com nuotr./Apyrankių pakabukai
juicycouture.com, tiffany.com, harrods.com nuotr. / Apyrankių pakabukai

Trumpai tariant, buvo tikima, kad tokie pakabučiai prišaukia sėkmę ir laimę.

1889 m. garsi papuošalų kompanija Tiffany and Co. sukūrė pirmąją apyrankę su širdelę imituojančiu pakabučiu, kuris tapo šios įmonės simboliu. Na, o šiandien pasaulyje dauguma garsių dizainerių ir mados namų varžosi tarpusavyje, kuris iš jų sukurs kuo išskirtinesnį papuošalą. Kviečiame pasigrožėti!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis