Kosmetika iš virtuvės: kaip jūsų grožiui gali pakenkti majonezas ar cukrus

Taip, grožio produktų tikrai galime aptikti virtuvėje, tačiau ne visada mūsų eksperimentai gali baigtis švytinčia ir skaisčia oda. Štai dermatologė Rachel Nazarian iš Niujorko tikina, kad internete klaidžiojantys pasiūlymai, pavyzdžiui, grožiui panaudoti cukrų ar majonezą, nėra tokie nekalti, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Daili moteris.
Daili moteris. / Shutterstock nuotr.

„Nepamirškite, kad mūsų oda – taip pat organas. Juk nepulsite to, kas valgoma, trinti į akis ir ausis? Taigi, elkitės atsakingai“, – sako specialistė.
Ką gi, su tuo tikrai verta sutikti – štai keli naminės kosmetikos bandymai, kurie verčiau tegu neišvysta dienos šviesos ir jūsų odos.

Citrinų ir cukraus šveitiklis

Tai vienas populiariausių receptų, deja, ir vienas kenksmingiausių. „Oda turi savo natūralų pH, kuris yra gerokai aukštesnis nei citrusinių vaisių, pavyzdžiui, geltonųjų ar žaliųjų citrinų. Todėl tokios priemonės gali ne tik sudirginti odą, ją pažeisti, bet ir pašalinti apsauginę riebalų plėvelę“, – sako dermatologė.

O kas blogai su cukrumi? „Jeigu citrinas sumaišysime su cukrumi, tuomet efektas bus dar aršesnis mūsų odai, kadangi cukraus kristalai ją gali pažeisti.“ Dermatologė pataria geriau naudoti kosmetiką su rūgštimis, taip pat rinktis itin švelnų šveitiklį, kurio šveičiamosios dalelės būtų kuo smulkesnės.

Dantų pasta nuo spuogų?

Kuris mūsų nėra girdėjęs šio patarimo ir dargi išbandęs? Patepti tik besiruošiantį iššokti spuogelį mėtine dantų pasta atrodo paprasta ir veiksminga, tačiau dermatologė sako, kad ne viskas auksas, kas auksu žiba. „Dantų pasta tikrai buvo laikoma efektyvia priemone dėl savo antibakterinių savybių, tačiau nors ji ir užmuša bakterijas ant odos, pastoje gausu ir kitų sudėtinių dalių“, – sakė Rachel Nazarian. Būtent tos medžiagos gali sudirginti odą ir vietoje spuogelių jūsų veidą puoš raudonos dėmės. 

Taip pat skaitykite: 10 įdomių psichologinių faktų, kurių nežinojote apie save ir kitus

Naminės priemonės, saugančios nuo saulės

„Jokiu būdu! Kosmetika, kuri saugo nuo UVA ir UVB spindulių, yra griežtai testuojama ir kontroliuojama, kad jus pasiektų patys geriausi produktai, apsaugantys nuo saulės žalos. O kur garantija, kad naminės priemonės jums labiau padės? O gal atvirkščiai – pakenks?“, – klausia dermatologė.

Išties, kai sergamumas odos vėžiu auga lyg ant mielių, kremai nuo saulės  yra būtinas pirkinys, taigi, verčiau naudoti tai, kas sertifikuota, o ne būti bandomuoju triušiu.

Fotolia nuotr./Moteris paplūdimyje
Fotolia nuotr./Moteris paplūdimyje

Soda – veidui šveisti

Soda pasitelkiama veido prausikliams ir šveitikliams, tačiau dermatologė sako, kad ja neverta pasikliauti. „Vėlgi, didžiausia bėda pH, todėl soda gali sudirginti veido odą, pažeisti natūralų apsauginį sluoksnį, sukelti uždegimines reakcijas, paraudimą“, – tikina R. Nazarian. Geriau jau tegu soda ir toliau būna kepinių ingredientu arba indų bei kriauklių valikliu.

Taip pat skaitykite: Baltoji magija: 40 būdų panaudoti sodą buityje

Majonezas?

Pasirodo, kai kurios moterys naudoja ir majonezą savo veido grožiui puoselėti. Ar tai gera mintis? Nors jame yra kiaušinių ir aliejų, tačiau taip pat ir rūgščių produktų, tokių kaip actas bei citrinų sultys.

„Tikrai neverta tepti majonezo ant veido bei tikėtis, kad sulauksite stebuklo. Kaip tik – paraudusi, sudirgusi ir jautri oda garantuota“, – tikina Rachel Nazarian. Be to, ir aromatas tikrai nesugundys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis