Pirmas iškylantis klausimas: kuo skiriasi veido kremas nuo veido serumo?
Iš principo, jei produkto tipas yra emulsija (kai maišomas vanduo su aliejumi, kreminės konsistencijos), tai technologiškai kremas ir serumas yra tokie patys produktai – į juos dedamos tos pačios medžiagos, nėra taip, kad serumuose būtų dedama kas nors išskirtinio, ko negalima rasti veido kreme.
Kadangi man pastoviai tenka studijuoti kosmetikos sudėtis, o ir kosmetikos gamybiniai procesai puikiai pažįstami, liūdnoji dalis yra ta, kad dažnai to paties gamintojo veido kremas būna netgi geresnis už serumą – jo sudėtis turtingesnė, jis maistingesnis ir turi daugiau naudos mūsų odai.
Kodėl turime mokėti daugiau?
O siekiant sukurti lengvą serumo konsistenciją, dedamos nebūtinai odai naudingos, dažnai ir erzinančios medžiagos, daug priedų maloniai produkto konsistencijai sukurti, kvapai, pigmentai, nedidelės koncentracijos aktyvių medžiagų. O serumo kaina juk gerokai didesnė, o kiekis būna beveik dvigubai mažesnis. Tai kodėl turime mokėti daugiau?
Dar vienas gamintojų rinkodaros triukas – vandens pagrindu sukurtas gelinis serumas, kurį rekomenduoja naudoti po kremu. Arba dar geriau – visiškai skystos vandeninės konsistencijos koncentrato, fluido arba serumo pavadinimu siūloma priemonė, kurios sudėtyje galima rasti vos kelis naudingus odai ingredientus už kosminę kainą. Ir ką?
Vartotojai vis tiek tiki reklama bei pažadais, perka ir naudoja mažai vertingus kosmetikos produktus, laukdami to stebuklingo poveikio.
Nenoriu taip imti ir „nubraukti“ visų vandeninių koncentratų – kai kurie iš jų tikrai gali būti naudingi mūsų odai ir juos tikrai gali būti pravartu naudoti kartu su veido kremu, tačiau esminis tokių produktų bruožas turėtų būti pakankamai aukštos tam tikrų medžiagų koncentracijos, padedančios spręsti tam tikras odos problemas arba aktyvinančios odos atsinaujinimo procesus. Ir, žinoma, adekvati kaina, vertinant produkto sudėtį ir kiekį.
Ir dar šiek tiek informacijos pasvarstymui.
Vanduo prieš emulsiją: oda geriau pasisavina lipidinius produktus. Tai reiškia, kad kreminės konsistencijos kosmetikos produktai yra efektyvesni nei vandeninės ar gelinės. Todėl ir veido serumas emulsijos pagrindu bus naudingesnis.
Kremas prieš serumą: gal geriau vertėtų susirasti kokybišką ir aktyvų veido kremą, kuris atstotų abu produktus? Taip ne tik taupysite savo laiką ir pinigus, bet ir mažinsite vartojimą, o tai yra pakankamai opi šių dienų problema.
Paakių kremai: situacija labai panaši kaip ir su serumais. Dažnu atveju veido kremo sudėtis bus geresnė nei paakių kremo. Paakių kremuose, siekiant lengvos tekstūros ir greito susigėrimo, tikrai dažniau rasite didesnį alkoholio kiekį ir mažesnes aktyvių medžiagų koncentracijas, taip pat mažiau lipidinės kilmės medžiagų, natūralių aliejų, kurie labai praverčia plonai paakių odai.
Todėl mano rekomendacija – neišlaidaukite paakių kremams, geriau nusipirkite gerą veido kremą ir jį naudokite paakių zonai. Skaitykite kosmetikos etiketę – tik čia rasite visą tiesą apie produktą. Ne kvapas, ne buteliukas, ne draugės nuomonė, o informacija etiketėje turėtų būti jūsų pagrindinis argumentas pirkti ar nepirkti kosmetikos priemonę.
I.Urbanavičienė – seminarų lektorė ir knygos „Protingas grožis: Švytinčios odos biblija“ autorė, Driu Beauty kosmetikos kūrėja.