15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kūdikio maitinimas krūtimi ir dailus biustas – ar tai įmanoma?

Nėštumo ir žindymo metu moters krūtinė dažniausiai padidėja 1–2 dydžiais. Nors pagrindinė krūtų funkcija – kūdikio maitinimas, daili krūtinė laikoma moteriškumo bei seksualumo simboliu. Baigus maitinti kūdikį, krūtys sumažėja ir suglemba.
Maitinimas krūtimi
Maitinimas krūtimi / Fotolia nuotr.

Kai kurios moterys dėl šių pakitimų baiminasi mažylį maitinti krūtimi, tačiau grožio specialistai ramina, kad šiuolaikinė medicina leidžia nesunkiai susigrąžinti dailų biustą.

Krūtys po žindymo subliūkšta dėl sumažėjusių pieno liaukų, po šių pasikeitimų krūtinė pasmunka ir praranda stangrumą. Dažnai moterys pradeda nerimauti dėl savo patrauklumo ir ima ieškoti sprendimo būdų.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 efektyvūs pratimai gražiai krūtinei

Viena iš kalbintų pacienčių, Kristina, patvirtina, kad daugelis moterų nenori apsiriboti vien tik motinyste ir atsisakyti turėtų privalumų, todėl stengiasi suderinti abu šiuos dalykus.

„Šeima man yra didžiausia vertybė, visuomet svajojau turėti didelę šeimą. Tačiau niekuomet neketinau dėl atžalų atsisakyti savo svajonių karjeros, šiandieninė medicina leidžia suderinti šiuos du dalykus. Šiuo metu auginu tris mažus vaikus ir vis dar galiu džiaugtis savo išvaizda.

Pastebėjau, kad po kiekvieno gimdymo mano krūtinė atrodė vis prasčiau, norėjau susigrąžinti prarastas formas. Mano darbas neatsiejamas nuo išvaizdos, esu įkūrusi nedidelį grožio saloną, todėl privalau švytėti pagal savo amžių“, – teigia Kristina.

Krūtų funkcijos išlieka priklausomai nuo atliktos procedūros

Krūties tūrį galima atstatyti keliais būdais: užpildyti implantu arba panaudoti riebalus iš kitos kūno vietos. Jeigu krūtinė yra pasmukusi, kelių papildomų pjūvių pagalba kartu galima atlikti ir pakėlimo procedūrą.

Klinikos „Grožio chirurgija“ plastikos chirurgas Kęstutis Maslauskas teigia, kad moterys vis aktyviau domisi galimybėmis susigrąžinti dailią krūtinę po gimdymo ir geba derinti šeimos pagausėjimą su išvaizdos lūkesčiais.

„Krūtų atstatymas po gimdymo priklauso nuo moters poreikių ir krūtinės padėties. Jeigu krūtinė yra ne tik suglebusi, bet ir pakritusi, vien tik krūtinės tūrio užpildymo nepakanka, kartu reikia atlikti ir krūtinės pakėlimo operaciją. Tačiau dažnai ateina moterys, kurių krūtinė po gimdymo yra nežymiai pasislinkusi ir reikia papildyti tik krūties tūrį, po šios procedūros moterys gali nesijaudinti dėl funkcijų praradimo.

Pastebėjau, kad dažniausiai moterys savo krūtinę pradeda tobulinti tuomet, kai nebeketina susilaukti daugiau atžalų, nes nėštumo metu kintantis svoris neišvengiamai deformuoja krūtinę“, – teigia K.Maslauskas.

Savimi besirūpinančios moterys rezultatais gali džiaugtis ilgiau

„Norint pasiekti gerus rezultatus ir kuo ilgiau juos išlaikyti, reikia vadovautis gydytojų rekomendacijomis ne tik prieš operaciją, bet ir po jos. Po operacijos rekomenduojama vengti didesnio fizinio krūvio – tris mėnesius vengti tokių intensyvių treniruočių kaip aerobika ar tenisas. Pacientėms, kurių svoris nuolat šokinėja, rezultatai gali išlikti 1–2 metus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kūno kalbos ekspertė: kaip užsisegate liemenėlę ir ką tai sako apie jus?

Tačiau jeigu svoris yra pastovus ir nuolat rūpinamasi mityba, dailus biustas gali džiuginti visą gyvenimą. Žinoma, rezultatų ilgaamžiškumas priklauso ir nuo žmogaus genetikos, todėl sunku tiksliai numatyti, kada krūtinė praras savo formą“, – pasakoja K.Maslauskas.

Krūtų atstatymo operacijai rekomenduojama pasiruošti iš anksto. Jeigu moteris maitina vaiką krūtimi, turi praeiti bent pusė metų po žindymo tam, kad galima būtų koreguoti krūtinę. Dėl rūkymo pablogėja audinių kraujotaka ir prasčiau gyja žaizdos, todėl patariama prieš operaciją atsisakyti šio žalingo įpročio. Širdies nepakankamumas, sunkaus laipsnio diabetas, jungiamojo audinio ligos taip pat neleidžia atlikti operacijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais