Pasak specialistės, sportuojantiems žmonėms vilna naudinga dėl daugelio priežasčių – jokių prakaito dėmių, šaldančio prakaito ar nemalonaus kvapo – tik sausa, gaivi apranga ir sporto teikiamas pasitenkinimas. „Nesmagu, kai puikius drabužius sugadina netikėtai pasirodžiusios prakaito dėmės. Prakaitavimas ne tik neestetiškas, bet ir nemalonus dalykas – niekam nėra malonu jausti prie kūno limpančius drėgnus drabužius. Dėl šių pojūčių dažnai kenčia sportininkai ar vaikai, aktyviai žaidžiantys gryname ore. Ir, žinoma, vienas labiausiai trikdančių dalykų – nemalonus prakaito kvapas“, – tikina Gražina.
Sugeria ir išgarina drėgmę
Specialistės teigimu, daug judantiems žmonėms rekomenduojama rinktis aprangą, pagamintą iš natūralaus pluošto. Jis yra pralaidesnis orui, efektyviau sugeria drėgmę ir ją išgarina. Vilna – bene didžiausius drėgmės kiekius sugerti gebantis audinys – sakoma, jog ji sėkmingai išgarina vandens kiekį, prilygstantį net 30 proc. pačios vilnos svorio, tad kai kiti audiniai jau būna sudrėkę, vilna išlieka sausa. „Dėl šios savybės vilnos drabužiai, lyginant su kitu pluoštu, yra daug patrauklesni aktyvia fizine veikla užsiimantiems žmonėms ar daug prakaituojantiems. Vilkėdami vilnonę aprangą, išvengsite ne tik prakaito dėmių, bet ir nemalonaus drėgmės pojūčio, o aktyviai judėti bus daug smagiau“, – tikina Gražina.
Neleidžia peršalti
Ne mažiau patrauklus vilnos bruožas yra ir termoreguliacinė jos savybė. Sportininkai dažniausiai susiduria su peršalimu dėl to, jog po intensyvios treniruotės sukaitęs kūnas staiga atvėsta. Taip atsitinka, kai drabužiuose susikaupia prakaitas – drėgni, prie kūno prilipę drabužiai greitai atšąla ir atvėsina kūną. „Vilnoniai drabužiai aplink žmogaus kūną sukuria tam tikrą barjerą, apsaugantį nuo išorinės temperatūros pokyčių. Kūnas neperkaista, todėl žmogus mažiau prakaituoja, o sukaitęs pernelyg greitai neatvėsta. Tokiu būdu išvengiama ir peršalimo ligų“, – teigia specialistė.
Padeda išvengti nemalonaus prakaito kvapo
Vilna sportuojantiems naudinga dar ir dėl to, kad padeda išvengi nemalonus prakaito kvapo. „Pats prakaitas yra bekvapis, o nemalonų kvapą sukelia drėgnoje terpėje besidauginančios bakterijos. Vilna efektyviai sugeria ir išgarina drėgmę, ilgiau išlieka sausa, todėl yra nepalanki terpė bakterijoms ir dulkių erkutėms daugintis. Antibakterinės savybes vilnai taip pat suteikia ir lanolinas – natūralus vilnos plauką dengiantis riebalas, stabdantis erkučių ar grybelio atsiradimą.“, – pasakoja Gražina.