„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Manikiūras namuose: kaip išvengti klaidų?

Turėti gražius ir tvarkingus nagučius siekia kiekviena moteris. Vienos jų tam yra pasiruošusios pakloti apvalias sumeles manikiūro salone, kitos savo nagus puoselėja namuose.
Manikiūras
Manikiūras / „Shuterstock“ nuotr.

Jei manikiūrą mėgstate darytis pačios, vertėtų žinoti ir vengti tam tikrų klaidų, kurios ne tik gali sugadinti estetinę nagų išvaizdą, bet ir pakenkti jūsų sveikatai. Apie didžiausias manikiūro klaidas pasakoja tinklalapio bellasugar.com ekspertė.

KLAIDA: nenaudojate nagų lako pagrindo

Daugelis moterų mano, kad nagų lako pagrindas yra visiškai nebūtinas arba jį naudoja ir kaip pagrindą, ir kaip viršutinį sluoksnį manikiūrui užbaigti. Tai didelė klaida, mat nago paviršių gaubia natūralūs aliejai, kurie neleidžia lakui tinkamai pasiskirstyti ir tvirtai prikibti prie nagų. Nagų lako pagrindas ne tik apsaugo nagus nuo lako daromos žalos, bet ir padeda manikiūrui išsilaikyti kur kas ilgiau. Anot ekspertės, nagų lako pagrindo nevertėtų naudoti kaip viršutinio manikiūro sluoksnio paprasčiausiai dėl to, kad jo paskirtis visiškai kitokia – nagų lako pagrindas gerokai ilgiau džiūsta ir yra tvirtesnės konsistencijos nei turėtų būti viršutinis nagų lako sluoksnis.

KLAIDA: karpote nagų odeles

Anot manikiūro ekspertės, šią klaidą daro ne tik manikiūrą namuose atliekančios moterys, bet ir pačios manikiūrininkės. Per apkarpytas odeles labai lengvai gali patekti įvairios infekcijos, negana to, ataugusios nagų odelės neatrodo labai estetiškai. Ekspertė pataria odeles verčiau lengvai atstumdyti mediniu pagaliuku, prieš tai odeles patepus specialiu kremu ir pirštus pamirkius šilto vandens vonelėje.

KLAIDA: neplaunate manikiūro įrankių

Kad išvengtumėte įvairių infekcijų, būtinai muilinu vandeniu išplaukite visus manikiūro įrankius: žirklutes, dildes ir medinius pagaliukus.

KLAIDA: nagų lako perteklių valote ausų krapštukais

Kadangi ausų krapštukai yra ganėtinai stori, nagų lako nuo pirštų jais valyti nepatartina, mat taip galite prisidaryti nemenkos žalos savo tobulam manikiūrui. Jei nagų lako netyčia pateko ant pirštų – ne bėda, nuvalykite jį senu nagų lako valiklyje pamirkytu makiažo teptuku; juo kur kas tiksliau nuvalysite visus manikiūro netobulumus.

KLAIDA: tepate storus nagų lako sluoksnius

Visuomet geriau nagą padengti trimis ar keturiais plonais nagų lako sluoksniais nei dviem storais sluoksniais – tikina manikiūro ekspertė. Anot jos, ploni sluoksniai gerokai greičiau džiūsta. Ši taisyklė negalioja tik viršutiniam manikiūro sluoksniui, mat jis sukurtas taip, kad džiūtų greičiau.

KLAIDA: prieš lakavimą pakratote nagų lako buteliuką

Jei prieš manikiūrą stipriai pakratysite nagų lako buteliuką, nesistebėkite, jei, tepdamos laką,  ant nagų pamatysite atsirandančius burbuliukus. Kad taip nenutiktų, prieš lakuodamos nagus, nagų lako buteliuką nesmarkiai pavoliokite tarp delnų.

KLAIDA: naudojate greitai džiūstančius lakus

Nors naudodamos greitai džiūstančius lakus ir purškiklius manikiūrą pasidarysite gerokai greičiau, nepamirškite, kad šios priemonės gerokai išsausina ir nagus. Manikiūro ekspertė daug laiko neturinčioms moterims pataria nagus lakuoti įprastu laku ir vėliau juos patepti nagų odelių aliejuku.

KLAIDA: pasidariusios manikiūrą plaunate indus ar plaukus

Karštas vanduo yra nagų lako priešas, tad pasidariusios manikiūrą, pasistenkite bent 6 valandas nekišti rankų į šiltą vandenį. Jei vis dėlto plaukus išsiplauti būtinai reikia, stenkitės juos plauti po vėsiu vandeniu, o indus mazgokite visuomet mūvėdamos gumines pirštines. Tokiu būdu nuo ploviklio žalos apsaugosite ne tik savo rankas, bet ir dailius nagučius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“