„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Grožio mados tendencija: natūralus makiažas

Pasak vizažistų, spalvingą kaukę primenantis dieninis makiažas kvepia naftalinu. Dabar madinga dekoratyvine kosmetika vos paryškinti gražiausius veido bruožus. Natūraliam makiažui puikiai tiks sveikatai nekenkianti ir gamtos neteršianti natūrali dekoratyvinė kosmetika.
Natūralus makiažas
Natūralus makiažas / Shutterstock nuotr.

Į ekologišką ir natūralią dekoratyvinę kosmetiką kai kurios moterys vis dar žiūri gana atsargiai. Visgi ja prekiaujančių įmonių darbuotojai pastebi, kad jos paklausa tolydžio auga. Kuo tokia kosmetika pranašesnė už įprastą dekoratyvinę kosmetiką?

Natūralioje dekoratyvinėje kosmetikoje kaip ir ekologiškuose odos priežiūros preparatuose nėra odos paviršių ir poodinį ląstelių sluoksnį agresyviai veikiančių cheminių medžiagų: sintetinių konservantų, dažiklių ir kt. Ją sudaro sveikatai nekenksmingi komponentai: įvairūs botaniniai augalų ekstraktai, mineralų pigmentai, šaltai spausti aliejai, natūralus vaškas, antioksidantai (vitaminai A, C, E). Tokia kosmetika neužkemša porų, maitina ir saugo odą nuo neigiamo aplinkos poveikio. Ji nedirgina uoslės stipriais sintetiniais kvapais, nesukelia alerginių reakcijų. Tokią kosmetiką gali naudoti bet kokio tipo odą turinčios visokio amžiaus moterys. Natūrali dekoratyvinė kosmetika ypač tinka toms, kurių oda labai jautri, sausa, linkusi į alergiją ar spuogus.    

Smalsu, kuo ekologiška dekoratyvinė kosmetika skiriasi nuo natūralios dekoratyvinės kosmetikos?  Natūraliais vadinami tokie grožio preparatai, kuriuose yra ne mažiau nei 95 procentai natūralios kilmės medžiagų. Tokioje kosmetikoje nė su žiburiu nerasite mineralinių aliejų, sintetinių kvapų, dažų, konservantų.
Ekologiška kosmetika yra ta, kurioje yra ne mažiau nei 10 procentų ekologiškų komponentų ir ne mažiau nei 95 procentai natūralių augalinių medžiagų.      

Ekologiškos ir natūralios dekoratyvinės kosmetikos galima nusipirkti specializuotose ekologiškų gaminių ar sveiko maisto parduotuvėse, kai kuriose vaistinėse, taip pat internetu. Beje, pastaraisiais metais jos lentynos pamažu plečiasi ir įprasta kosmetika prekiaujančiose parduotuvėse. Tokios kosmetikos galite teirautis ir profesionalių vizažisčių, pavyzdžiui, dirbančių su SLA ar kito žymaus gamintojo dekoratyvinės kosmetikos preparatais (paprastai žymūs gamintojai siūlo ekologiškos dekoratyvinės kosmetikos linijas).

Sezono madą atspindintys potėpiai

Natūralios dekoratyvinės kosmetikos spalvų gama ne tokia plati kaip tradicinės dekoratyvinės kosmetikos, tačiau kiekviena moteris lūpų dažų ar vokų šešėlių paletėje tikrai ras tinkančių šiltų ar šaltų atspalvių. Paprastai lengvai derinamų tarpusavyje ir, žinoma, nekuriančių ant veido kaukės efekto.

Ekologiška kreminė pudra puikiai tiks ne tik toms moterims, kurios linksta į sveiką gyvenseną, bet ir akylai sekančioms naujausias makiažo mados tendencijas. Veido odos spalva šį pavasarį ir vasarą turi būti natūrali, spinduliuojanti gaivumą ir kiek pablyškusi. Tokį efektą lengva pasiekti naudojant būtent ekologišką kreminę pudrą (dažniausiai ją siūloma rinktis iš trijų atspalvių: šviesaus, vidutinio ir tamsaus).

Ekologiškas blakstienų tušas taip pat turi nemažai privalumų. Kadangi pagrindinis jo komponentas paprastai būna bičių vaškas, jis ne tik patikimai saugo blakstienas nuo šalutinio aplinkos poveikio, bet ir suteikia plaukeliams įvairių vitaminų bei mineralų, neleidžia išgaruoti natūraliai jų drėgmei. Siekiant išgauti sodrią juodą blakstienų spalvą, tokiu tušu patartina tepti blakstienas keliais sluoksniais (visada leiskite prieš tai užteptam tušo sluoksniui gerai nudžiūti).
Naudingas patarimas. Kad sintetinių konservantų neturintis tušas pernelyg greitai nesudžiūtų, kaskart, prieš ištraukdama iš tūtelės šepetėlį ir prieš kišdama jį atgal, švelniai pasukite laikrodžio rodyklės kryptimi, kad išeitų oras.

Ar žinote, kad...

  • • Ekologiška kremine pudra padengtas veidas natūraliai atrodo esant bet kokiam apšvietimui.
  • • Ekologiškas blakstienų tušas tinkamas naudoti net ir nešiojančiosioms kontaktinius lęšius.

Populiarioji mineralinė pudra

Ji natūrali visu šimtu procentų! Šis preparatas – tai skaidrūs natūralių mineralų milteliai bet kokio tipo ir bet kokios spalvos odai suteikiantys sveiko švytėjimo. Geros kokybės mineralinėje pudroje nėra spirito, talko, dažomųjų ir kvapiųjų medžiagų, mineralinio aliejaus, konservantų ir kitų odai kenkiančių medžiagų. Ji itin lygiai dengia odą, leidžia jai laisvai kvėpuoti, puikiai maskuoja nelygumus. Ant veido odos gula it skysta kreminė pudra, o makiažą fiksuoja ne prasčiau nei kompaktinė ar biri.

Mineralinė pudra ypač gerai sugeria odos riebalus, todėl ja padengtas riebus veidas visą dieną išlieka matinis. Ji labai tinka raukšlėtai odai pudruoti, nes gumuliukais nesubėga į raukšles ir švelniai jas maskuoja.
Mineralinė pudra patikimai saugo veido odą nuo UV spindulių (joje yra cinko oksido) ir, kas daugeliui labai svarbu, netepa drabužių. Sunku tuo patikėti? Pasipudruokite ja veidą ir prispauskite prie jo baltą kosmetinę servetėlę. Abejonės turėtų išsisklaidyti kaip dūmai...

THE BODY SHOP pudros šepetėlis
THE BODY SHOP pudros šepetėlis

Vizažistės patarimas. Mineraline pudra (pirkite tik žinomos firmos, pavyzdžiui, BARE ESCENTUALS, SHEER COVER ar kt.) geriausiai veidą pudruoti specialiu natūralių šerelių šepetėliu suapvalintu galu. Suvilgiusi jį pudra, sukamaisiais judesiais braukite nuo veido vidurio šonų link. Jeigu oda labai nelygi, papudruokite veidą dar sykį. Itin gerai ir tolygiai veidą natūralia pudra padengia THE BODY SHOP pudros šepetėlis

Nesuklyskite!
Rinkdamasi mineralinę dekoratyvinę kosmetiką, įdėmiai perskaitykite sudedamųjų dalių sąrašą. Patys svarbiausi mineralai, kurie įeina į daugelio aukštos kokybės mineralinės kosmetikos sudėtį, yra šie: žėrutis, cinko ir geležies oksidas, titano dioksidas.

Naudinga žinoti

  • • Ekologiškų dekoratyvinės kosmetikos priemonių galiojimo laikas dažniausia būna trumpesnis nei cheminiais konservantais papildytos dekoratyvinės kosmetikos, tačiau tai nereiškia, kad jam pasibaigus kosmetiką tuoj pat privalote mesti į šiukšliadėžę. Jei nepasikeitė, tarkim, vokų šešėlių konsistencija, mėnesį, kitą jais dar galite dažytis. Ši rekomendacija galioja ir biriai pudrai.
  • • Kiek atidžiau reikia įvertinti pasibaigusio galiojimo laiko dekoratyvinę kosmetiką, kurioje yra augalinių aliejų, bičių vaško ar kitokių riebalų, pavyzdžiui, kreminę pudrą, maitinamuosius lūpų dažus. Pastebėjusi, kad pakito tokių makiažo priemonių kvapas, tirštumas, nerizikuokite sveikata – pirkite naujas.
  • • Bet kokios paskirties ekologišką dekoratyvinę kosmetiką saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių ir drėgmės pertekliaus. Stenkitės, kad ji kuo rečiau turėtų sąlytį su oru.  
  • • Pirkdama natūralią kosmetiką, nepatingėkite pastudijuoti aprašus ant pakuočių. Jeigu daugelio į preparato sudėtį įeinančių medžiagų pavadinimai jums nieko nesako, atkreipkite dėmesį bent į jų seką.  Medžiagos, kurių gaminyje yra daugiausia (šiuo atveju sąrašo pradžioje turi būti natūralūs komponentai), rašomos pirmosios, o tos, kurių kiekis mažiausias, lieka sąrašo pabaigoje.

Natūralios kosmetikos sertifikatai

Ecocert
Ecocert

Geros kokybės natūrali kosmetika paprastai būna sertifikuota, t. y. turi tam tikrą kokybės ženklą. Vienas žinomiausių natūralios kosmetikos sertifikatų yra prancūziškasis ECOCERT. Jis nustato, kad ekologišku vadinamame gaminyje turi būti bent 10 procentų ekologiškų komponentų ir net 95 procentai natūralių. Pagal ECOCERT, natūraliu galima vadinti tokį grožio preparatą, kuris turi bent 5 procentus ekologiškų ir 95 procentus natūralių medžiagų.

BDIH
BDIH

Gana žymus ekologiškos kosmetikos standartas Vakarų Europoje yra ir vokiškasis BDIH sertifikatas. BDIH organizacija nustato, kad kosmetikoje naudojamos medžiagos turi būti natūralios, tačiau nebūtinai ekologiškos. BDIH sertifikato keliami reikalavimai paremti ne procentais, o tam tikrų medžiagų sąrašais.

Įsidėmėkite! Kosmetika su BDIH ženkleliu yra natūrali, bet ne ekologiška.

BIO
BIO

Prancūzų kosmetikos gamintojų asociacija COSMEBIO (ją kontroliuoja ECOCERT) natūralią kosmetiką sertifikuoja dviem ženklais: BIO (tokiame preparate turi būti bent 10 procentų ekologiškų komponentų ir ne mažiau nei 95 procentai natūralių) ir ECO (tokiame preparate esančios augalinės medžiagos gali būti tik 50 procentų ekologiškos).

Soil Association
Soil Association

Vienus griežčiausių  kosmetikos kokybės reikalavimų numato Didžiosios Britanijos žemdirbystės asociacijos THE SOIL ASSOCIATION priimtas sertifikatas. Juo pažymėtoje kosmetikoje yra ne mažiau nei 95 procentai ekologiškų sudedamųjų dalių (skaičiuojant viso produkto kiekį, be vandens).

Sveikatai kenksmingi kosmetikos komponentai

Mineral oil, Paraffinum Liquidum, Diethanolamine (DEA), Triethanolamine (TEA), Diazolidinyl Urea, Imidazolidinyl Urea, Butylated Hydroxythaluene (BHT), Petrolatum, Propilene Glycol, Polyethilene Glycol (PEG), Polypropylene Glycol (PPE), Butylene Glycol,  Dimethicone, Dimethicone Copolyol, Propylparaben, Cyclomethicone, Ethylparaben, Isobutylparaben, Methylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate (SLS), Kaolin, Bentonite, Quaternium, Bronopol, Alluminium silicate, Phenoxyethanol, Albumin, Lauramid Dea, Sodium Chloride, Triclosan, Synthetic Fragrances.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs