Nesisaugote fotosenėjimo? Rimti odos pažeidimai gali virsti randais

Pastebėjote, kad jūsų oda tapo sausesnė, labiau pleiskanoja, atsirado smulkios raukšlelės, pakito veido spalva? Dėl to gali būti kaltas priešlaikinis odos senėjimas, dar kitaip vadinamas fotosenėjimu. Šis senėjimas dažniausiai atsiranda dėl visų ultravioletinio saulės spindulių spektro (UVA, UVB,nUVC), ypač didelę žalą daro UVA spinduliai.
Mergina
Mergina / 123RF.com nuotr.

Su amžiumi lėtėja išorinio odos sluoksnio atsinaujinimo greitis, todėl keičiasi ir odos apsauginės savybės – pažeidimai tampa labiau pastebimi ir išlieka ilgiau, nei būdavo anksčiau.

„Esminis fotosenėjimo skirtumas nuo natūralaus odos senėjimo yra tas, kad daugelis požymių dar gali būti paveikti ir sustabdyti, todėl, norint išsaugoti skaisčią, jauną ir elastingą odą, vasarą turime skirti itin didelį dėmesį jos apsaugai“, – pranešime žiniasklaidai cituojama „Eurovaistinės“ vaistininkė Regina Molotkova.

Fotosenėjimui būdingi simptomai – odos sausumas, pigmentinės dėmės, kraujagyslių pakitimai, pavyzdžiui, kraujagyslių žvaigždutės (voratinkliai, tinklelis), taip pat odos elastingumo praradimas. Tačiau negydomi fotosenėjimo požymiai gali sukelti ir rimtus struktūrinius odos pažeidimus, kurie gali virsti randais.

Vida Press nuotr./Veido oda
Vida Press nuotr./Veido oda

Sunkesnės fotosenėjimo formos komplikuojasi ir į odos ligas, kurios gydomos vaistais.

Šveitimas su vaisinėmis rūgštimis

Anot R.Molotkovos, viena iš svarbiausių priemonių, galinčių sulėtinti fotosenėjimo procesą ir išsaugoti odos jaunystę, yra kosmetika, sauganti odą nuo žalingų faktorių poveikio bei mažinanti apsauginei odos sistemai tenkantį krūvį.

„Rekomenduojama naudoti kremus su vitaminais A, C, E, hialurono rūgštimi ir apsauginius kremus nuo saulės su UVA, UVB filtrais. Šias priemones reikėtų rinktis pagal odos savybes, metų laiką ir darbo pobūdį. Taip pat pastebima, kad žmonės kovai su fotosenėjimu vis dažniau renkasi šveitimą su vaisinėmis rūgštimis“, – teigia farmacininkė.

Pasak jos, dėl šios procedūros nusilupa sustorėjęs odos raginis sluoksnis, paskatinamas ląstelių atsinaujinimo procesas ir pradeda gamintis naujas kolagenas – visa tai lemia smulkių raukšlių išnykimą.

123RF.com nuotr./Deginimasis
123RF.com nuotr./Deginimasis

5 patarimai, kaip išvengti fotosenėjimo:

1. Stenkitės kuo mažiau degintis saulėje, ypač nuo 35 metų.

2. Saugokite odą ir naudokite apsauginius kremus ar losjonus su UVA ir UVB filtrais.

3. Valgykite maisto produktus, turinčius daug vitaminų A, C ir E.

4. Kūno odą patepkite drėkinamuoju pieneliu ar natūraliais aliejais. Raukšles lygina alijošiaus, jojobos, ramunėlių, levandos veikliosios medžiagos.

5. Rinkitės tirštesnį kremą, nes jame lipidų daugiau nei vandens. Toks kremas išlaikys daugiau odos drėgmės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis