„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Norite neišsiskirti iš draugų su alaus bokalais rankose ir likti blaivus? Sprendimas yra!

Jūs laikotės lieknėjimo programos, o dėl svorio bėdų neturintys ir galvų sau nesukantys jūsų bičiuliai kviečia pavakaroti su alaus bokalais rankose. Kaip elgtis? Svarstyklių parodymai kas rytą vis labiau džiugina ir tikrai nenorite visko sugadinti per vieną vakarą, praleistą bare su draugais. Tačiau ir bičiulių būryje nenorite atrodyti balta varna, visą vakarą siurbčiojanti tą pačią vynuogių sulčių stiklinę.
„Mes tikim – tu gali!“
„Mes tikim – tu gali!“ / Projekto partnerio nuotr.

Paskutiniajam lieknėjimo projekto „Mes tikim – tu gali!“ dalyviui Konstantinui ši situacija puikiai pažįstama. Pirmąsias 10 dienų Konstantinas vartoja vien labai mažo kaloringumo „Nutriless“ kokteilius ir sriubas, vėliau 11 dienų laikysis Artūro Sujetos sudaryto mitybos plano, kai trimis etapais bus palaipsniui didinamas kalorijų kiekis.

Per pirmąsias 10 dienų Konstantinui ir teko spręsti dilemą, kai į barą susiruošę draugai prisijungti pakvietė ir lieknėjantį bičiulį. „Draugai pakvietė į barą, jie geria alų, o aš su savo gertuve, – šypsosi Konstantinas. – Noriu palaikyti gerą formą ir pasibaigus projektui. Kaip elgtis su alumi, kitu alkoholiu? Leidžiama ar reikia atsisakyti visiškai?“

„Į gertuvę alaus nesusipilsi, faktas, – juokiasi Konstantiną projekto metu konsultuojantis mitybos specialistas A. Sujeta. – Tačiau vakarojimas nebūtinai reiškia alkoholio vartojimą, tai gali būti tiesiog bendravimas su draugais“.

Projekto partnerio nuotr./„Mes tikim – tu gali!“
Projekto partnerio nuotr./„Mes tikim – tu gali!“

Pasak A. Sujetos, jis ir pats ne kartą yra atsidūręs situacijoje, kai draugai kviečia pavakaroti ir dar įkalbinėja jau kurį laiką sporto varžyboms besirengiantį ir alkoholio visiškai atsisakiusį Artūrą išlenkti vieną kitą bokalą. „Taip jau yra, deja, kad socialinė aplinka stumia mus į alkoholio vartojimą, – apgailestauja A. Sujeta. – Tokiais atvejais iš tiesų nelengva visą vakarą kontroliuoti save ir sėdėti su vynuogių sulčių stikline bei išsiskirti iš draugų, kurie iš gražių bokalų geria alų ar kitus alkoholinius gėrimus“.

Mitybos specialisto patarimas – tokiais atvejais gali pagelbėti nealkoholinis alus ar vynas. Ši mada, anot jo, jau tikrai paplito ir Lietuvoje. „Jeigu patinka alkoholinio alaus skonis, tikrai tiks ir nealkoholinis, o jums neteks išsiskirti iš visos socialinės erdvės, – pataria A. Sujeta. – Tokia alternatyva tikrai lengvesnė ir paprastesnė ir ją priima visi draugai“.

Stiftelsen, Flickr.com/Vaisių sultys
Stiftelsen, Flickr.com/Vaisių sultys

Mitybos specialistas perspėja, kad net vienas kitas kartas gali labai lengvai sugadinti pasiektą rezultatą – žmogus atsigeria alaus ir paskui galvoja, kad gal jam geriau praleisti vakarą bare su draugais. Tokiu atveju tikrai gali padėti nealkoholinių gėrimų alternatyva.

Tiesa, anot A. Sujetos, kad nealkoholiniai gėrimai taip pat turi kalorijų, bet mažiau. „Kitas dalykas, kad alkoholis stabdo raumenų atsistatymą, jis trukdo produktyviai dirbti kitą dieną, sportuoti, – perspėja mitybos specialistas. – Nealkoholinis alus ar vynas tokio neigiamo poveikio neturi, nuo jų ir galvos neskauda, ir vairuoti galima“.

Projekto partneriai:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs