Maistas plaukams
Norint sveikesnių, tvirtesnių plaukų (o sveiki plaukai auga greičiau), reikia pradėti nuo tinkamo maisto. Plaukams reikalingos tokios mineralinės medžiagos kaip geležis, cinkas, taip pat vitaminas B ir omega-3 riebalų rūgštys. Šių medžiagų gausu riebiose žuvyse (rekomenduojame lašišą ir skumbrę), avokaduose, kiaušiniuose (valgykite visą kiaušinį), riešutuose, sėklose, ankštinėse daržovėse, žaliose lapinėse daržovėse.
Pasirūpinkite skalpu
Kiekvienąkart, kai trenkate šampūnu plaukus, skirkite daugiau dėmesio savo skalpui – ar pastebėjote, kad grožio salone kirpėjos kelias minutes masažuoja galvą, o ne tik paskirsto šampūną po plaukus? Taip daroma ne tik tam, kad patirtumėte masažo malonumą, bet ir kad paspartėtų kraujo cirkuliacija toje zonoje. Darant tai reguliariai, plaukai pradės šiek tiek greičiau augti.
Drėkinkite ir apsaugokite
Jei plaukai linkę sausėti ir yra nepakankamai sudrėkinami, jų neatsiauginsite. Sausi plaukai turi skilinėjančius galus, kuriuos reikia nukirpti arba jie patys su laiku nutrupės. Abiem atvejais prarandamas ilgis. Drėkinimui tinka tiek natūralūs produktai, tokie kaip kokosų ar alyvuogių aliejus, tiek pirktiniai balzamai ar plaukų kaukės.
Būtų gerai, kad plaukų galiukus po visų vonios procedūrų pateptumėte lašeliu serumo. Tai sulipins galiukus ir neleis toliau skilinėti, taip pat apsaugos nuo aplinkos taršos.
Nedžiovinkite karšta srove
Nors karšta džiovintuvo srovė daug greičiau išdžiovina plaukus, jie pradeda džiūti tiesiogine to žodžio prasme – nuo karščio plaukai sausėja. Norėdama užsiauginti kasas, džiovinkite plaukus natūraliai arba vėsia džiovintuvo srove. Taip pat kuo rečiau naudokite karštas žnyples plaukams formuoti. Kad ir kokių naujovių išrandama, neįmanoma šimtu procentų apsaugoti plaukų nuo karščio poveikio.
Atsargiai šukuokite
Neatsargus, smarkus šukavimas gali pažeisti plaukų struktūrą. Ypač jei šukuojami šlapi plaukai. Geriausia šukuojant plaukus pradėti nuo jų vidurio ir šukuoti žemyn, o tuomet šukuoti nuo viršaus iki vidurio. Jei iškart šukuojate per visą plaukų ilgį, galite išpešti per daug plaukų. Plaukams šukuoti rinkitės šerno šerių šepetį arba medines šukas.
Reguliariai pakirpkite
Jei einate į grožio saloną padailinti šukuosenos kas keturias savaites, nenuostabu, kad neatsiauginate plaukų. Kitas kraštutinumas – bandyti atsiauginti plaukus nekerpant jų pusmetį ar metus. Tik labai sveiki ir tvirti plaukai gali tiek laiko išlikti nesuskilinėję. Silpnesni taip nusibaigs, kad galiausiai apsilankius pas kirpėją teks atsisveikinti su 8–10 cm.
Patarimas – pakirpti galiukus kas tris mėnesius ir įspėti kirpėją, kad auginate plaukus – kad neįsismarkautų su žirklėmis.
Kasdienis plovimas nėra būtinas, nes šampūnas skirtas nešvarumams pašalinti, o su jais pašalinami ir natūralūs plaukų aliejai.
Nežaiskite su plaukais
Ar iš nuobodulio, ar iš streso – vis žaidžiate su plaukais, sukate sruogą aplink pirštą, pinate kaseles ar šiaip liečiate plaukus. Toks įprotis ne į naudą, nes plaukai greičiau susiriebaluoja ir tenka juos dažniau plauti. Kasdienis plovimas nėra būtinas, nes šampūnas skirtas nešvarumams pašalinti, o su jais pašalinami ir natūralūs plaukų aliejai. Kita problema – žaidimas su plaukais gali juos pažeisti, ir jie pradės lūžinėti bei slinkti. Taigi šalin rankas nuo galvos!
Galite vartoti papildų
Jei patiriate stresą, išgyvenote netektį ar didelių pokyčių, tikriausiai jūsų plaukai pradėjo slinkti. Tokiu atveju sunku greitai atgauti ramybę, o ir sveikas maistas plaukų slinkimo nesustabdys. Į pagalbą pasitelkite meditaciją, maldą ar jogą ir maisto papildų, skirtų plaukams. Paprastai jie ne tik stiprina plaukus ir skatina jų augimą, bet ir sutvirtina nagus bei skaistina odą.
Pakeiskite užvalkalą
Dar vienas dalykas, kuris gali padėti, tai pakeistas pagalvės užvalkalas. Įprasti medvilniniai užvalkalai gali būti kiek per šiurkštūs jūsų plaukams. Pasirinkite švelnesnį, minkštesnį užvalkalą – siūtą iš satino arba šilko.