Odos priežiūra šaltuoju metų laiku: ką darome ne taip?

Apie odos priežiūrą šaltuoju metų laiku sklando daugybė legendų. Anksčiau buvo manoma, kad žiemą odos nereikia drėkinti, o reikia naudoti riebų maitinamąjį kremą su lanolinu ar vazelinu. Tačiau odai drėkinimas būtinas net šalčiausiu metu.
Kaip prižiūrėti odą žiemos metu?
Kaip prižiūrėti odą žiemos metu? / Fotolia nuotr.

Žema temperatūra, drėgmė, šaltis ir sniegas dažnai sukelia odos apsauginės plėvelės pažeidimus. Oda tampa sausa, dažnai šerpetoja, ją tempia, o epidermio ląstelės nesugeba išlaikyti drėgmės. 

Kokie klaidingi įsitikinimai apie odos priežiūrą žiemą kenkia mūsų grožiui?

1 įsitikinimas: kuo storesnis kremo sluoksnis – tuo geriau

Storas kremo sluoksnis tikrai negarantuoja gero drėkinimo. Atvirkščiai, per didelė lipidų dozė tarsi „priklijuoja“ negyvas odos ląsteles, o oda gali atrodyti pavargusi ir negaivi. Specialistai rekomenduoja prieš tepantis kremą, pasitepti serumu – taip ilgiau išsilaikys odai reikalinga drėgmė.

2 įsitikinimas: jeigu dangus apsiniaukęs, tuomet galima nesinaudoti apsauginiu kremu nuo saulės

Nepriklausomai nuo to, koks lauke oras, SPF apsaugą reikia naudoti visus metus. Net tada, kai dangus yra aptrauktas debesimis, mūsų odą vis tiek veikia UVA spinduliai, kurie skatina raukšlių atsiradimą. Kai lauke šalta ir sausa, naudokite kremą su SPF 15 apsaugos faktoriumi. Apsaugą nuo kenksmingų spindulių padidinsite ir tuomet, jeigu naudosite serumą su antioksidantais.

3 įsitikinimas: jeigu oda riebi, jos nereikia drėkinti

Sausas ir šaltas oras neigiamai veikia visus odos tipus, net ir riebią odą. Be papildomos apsaugos odos barjerinės funkcijos, kurios padeda kovoti su kenksmingu poveikiu, pradeda silpti. Jeigu jūsų oda labai riebi, išbandykite kremą–gelį ar losjoną. Jeigu jūsų oda mišri, naudokite drėkinamuosius kremus kiekvienai sričiai atskirai: T zonai – lengvesnius, skruostams ir skruostikauliams – riebesnius.

Taip pat skaitykite: Specialistė pataria: ruošiamės žiemai – kaip prižiūrėti odą?

4 įsitikinimas: šveitimas šaltuoju metu provokuoja odos šerpetojimą

Iš tiesų šveitimas skatina ląstelių atsinaujinimą – naujos ląstelės keičia senas. Svarbiausias dalykas, kurį reikia daryti šaltuoju metų laiku – po šveitimo gerai drėkinti odą, naudoti drėkinamąsias kaukes. Naudokite priemones su enzimais, jos duoda gerų rezultatų ir netraumuoja odos.

5 įsitikinimas: storas lūpų balzamo kiekis apsaugos lūpas nuo trūkinėjimų

Shutterstock nuotr./Lūpų balzamas
Shutterstock nuotr./Lūpų balzamas

Taip, tačiau čia svarbu ne „kiek“, o „kaip“ – t. y. reikia pasirinkti tinkamą lūpų balzamą. Kai kurie lūpų balzamo ingredientai gali turėti neigiamą efektą. Pavyzdžiui, mineraliniai aliejai (vazelinas) sukuria ant lūpų plėvelę, todėl lūpų oda nustoja gaminti lipidus, o aromatizatoriai ir kvapikliai džiovina ją. Specialistai siūlo naudoti balzamus su natūraliais aliejais, pavyzdžiui, sviestmedžio ar kakavos. Norėdamos išvengti lūpų trūkinėjimų, nepamirškite jų nušveisti ir pamasažuoti, o po to pasitepti lūpų balzamu.

Taip pat skaitykite: Kosmetologė apie aknę: kodėl atsiranda spuogų ir kaip juos išsigydyti?

6 įsitikinimas: karštas dušas drėkina sausą odą

Atvirkščiai, karštos vonios ir šiltas dušas stipriai sausina odą. Karštų vandens procedūrų metu plečiasi kraujagyslės, o tai skatina drėgmės garinimąsi per epidermį. Jeigu negalite be karšto vandens, pabūkite duše 5 min. ir naudokite drėkinamąjį gelį, o ne muilą su stipriais kvapikliais. Išėjusios iš dušo, stipriai netrinkite odos rankšluosčiu ir tepkite drėkinamąją priemone, kol oda dar drėgna – taip ji geriau įsigers.

7 įsitikinimas: kuo ilgiau būsite patalpoje, tuo odai geriau

Buvimas patalpoje, kur įjungtas centrinis šildymas, kenkia odai. Todėl net žiemos metu mėgaukitės grynu oru, sportuokite, dažniau išeikite pasivaikščioti.  Be to, nepamirškite drėkinti oro namuose, ypač naktį – kartu su drėkinamuoju kremu oda dar geriau pasisavins drėgmę.

8 įsitikinimas: vėjo nugairintas veidas – neišvengimas dalykas šaltuoju metų laiku

Sutrūkinėję kapiliariai ant veido tikrai neprideda grožio. Blogiausia, kas jūsų gali laukti – nuolatinis odos raudonis. Mūsų odai labai kenkia ir šaltis, ir vėjas. Todėl prieš eidamos į lauką, būtinai pasitepkite kremu ir apsivyniokite šaliku. Jeigu lauke ypač šalta, turėkite po ranka tinkamą kremą ar drėkinamąjį balzamą. Tai padės, jeigu nuo šalčio oda pradės „degti“.

Taip pat skaitykite: Karšta tendencija: blizgančios plaukų šaknys

9 įsitikinimas: kai labai šalta, būtinas papildomų drabužių sluoksnis

Tiesa ta, kad nailoninės ir poliesterio medžiagos gali tapti spuogų, užsikimšusių porų ar įaugusių plaukelių priežastimi. Šios medžiagos sulaiko mirusias ląsteles, odos riebalus ir prakaitą. Rinkitės natūralių medžiagų drabužius, ypač apatinius rūbus, kurie glaudžiasi prie jūsų kūno nuo ryto iki vakaro.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai