„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Panevėžietės kviečia karantiną praleisti sijonuotoms

Lietuvoje įvedus visuotinį karantiną, dalis gyventojų persikėlė dirbti į namus. Tačiau dvi panevėžietės – Viktorija Polzunovaitė ir Jurgita Čiplytė – kviečia karantino metu dėvėti ne tik treningus ar kitą patogią aprangą, bet ir iš spintų traukti sijonus ir sukneles.
Panevėžietės - V. Polzunovaitė ir J. Čiplytė - kviečia karantino metu dėvėti ne tik treningus ar kitą patogią aprangą, bet ir iš spintų traukti sijonus ir sukneles
Panevėžietės - V. Polzunovaitė ir J. Čiplytė - kviečia karantino metu dėvėti ne tik treningus ar kitą patogią aprangą, bet ir iš spintų traukti sijonus ir sukneles / Asmeninio archyvo nuotr.

Skatina peržvelgti spintos turinį ir būti savimi

„Kviečiame tave į savo namus, jaukią svetainę – „Facebook“ grupę „Sijonuotas karantinas“, kurioje budinsime viena kitą ir priminsime, kad esame moterys, o moterų neatsiejama įvaizdžio dalis – suknelės ir sijonai.

Nepaisant to, kad įvedama galybė apribojimų, net ir namuose, net ir su kaukėmis lauke ar darbe, galime išlikti savimi – laisvos, valiūkiškos, rimtos ir dalykiškos, klasiškos ir bohemiškos, savimi pasitikinčios ar drovios. Galime puoštis ir prisiminti seniai pamirštą gėlėtą, taškuotą, dryžuotą suknelę ar trumpą, ilgą, aptemptą, klasikinį sijoną.

Norime paraginti prisiminti, kiek puikių derinių galite susikurti su vos keliais sijonais ar suknelėmis, ar padėti suskaičiuoti, kiek daug suknelių turite. Kiekvienos iš mūsų spintoje, tikrai yra ką apsirengti“, – prie grupės prisijungti skatino Viktorija ir Jurgita.

Pasitikėjimas savimi

Pasak iniciatyvių merginų, šio projekto tikslas – paskatinti moteris skirti laiko sau, būti bendruomeniškoms, dalintis ir įkvėpti viena kitą puoštis suknelėmis ar sijonais. Juk sijonai padeda skleistis moteriškumui, skatina pasitempti, o aplinkinių dėmesys stiprina pasitikėjimą savimi.

Paneigti stereotipą, kad moterys tik konkuruoja

Judviejų draugystė užsimezgė prieš 3 metus, kai dalyvavo panašiame projekte – 30 dienų dėvėjo tik sijonus ar sukneles. Kadangi Viktorija ir Jurgita – panevėžietės, susibėgo kavos puodeliui, o tas trumpas susitikimas padovanojo gražią draugystę.

Kaip merginos juokėsi, pastaruoju metu susitikus Jurgita vis klausdavo, kodėl Viktorija ne su suknele, o ši pripažino, kad kartais trūksta postūmio, motyvacijos.

123RF.com nuotr./Suknelė
123RF.com nuotr./Suknelė

Taigi vieną gražų rytą, drauge geriant kavą, gimė idėja – palaikyti, motyvuoti, įkvėpti dėvėti sijonus. Ne tik viena kitą, bet ir įtraukti didesnį būrį moterų, paneigti stereotipą, kad moterys tik konkuruoja.

Projekto ateitis – nežinoma

Projekto iniciatorės tikisi, kad ši iniciatyva dovanos gražias draugystes. „Įkvėps moterims daugiau pasitikėjimo savimi. Paskatins sijonus ar sukneles rinktis ne tik švenčių dienomis, bet ir kasdienai. O kuo virs projektas – sunku pasakyti. Kai susitinka dvi kūrybiškos ir veiklios moterys, niekada negali žinoti, kas gims prie kito kavos puodelio“, – juokėsi jos.

Apniukusi lapkričio diena

Paklausta, kaip pati atrado norą kasdien dėvėti sijonus, Jurgita atskleidė, kad ši tradicija gimė prieš 8 metus.

„Istorija labai paprasta. Tiesiog vėjuotą, apniukusią dieną ėjau gatve ir pamačiau moterį su sijonu. Neprisimenu, kaip jis atrodė, bet tiesiog buvo sijonuota, apniukusią lapkričio dieną. Tai buvo siųstas man ženklas. Na, ir nuo tos dienos rengiuosi tik sijonais ir suknelėmis“, – pasakojo Jurgita.

123RF.com nuotr./Elegantiška moteris
123RF.com nuotr./Elegantiška moteris

Moteris pripažino, kad šiuo metu turi net apie 70–80 suknelių. „Sunkiausia yra su jomis atsisveikinti, kai pasensta. Tada, kad nebūtų taip gaila išmesti, tiesiog ją perplėšiu per pusę arba ištepu nepataisomai“, – atskleidė ji.

Moterų bendrystė

„Prisimenu, kaip praėjusio karantino metu moterys dejavo, kad praranda moteriškumą, o geriausia apranga – treningai. Viktorija bei kitos mano draugės paminėjo, kad trūksta motyvacijos rengtis sijonais. Tai ir pagalvojome, kad šio karantino metu galime būti sijonuotos ir padrąsinti kitas savo pavyzdžiu. Projekte nėra užduočių, ką turi daryti, tai tiesiog moterų bendrystė, palaikome viena kitą“, – pasakojo Jurgita.

Smagu dalintis

Viktorijos teigimu, kai dalyvauji iššūkyje su kitomis moterimis, labai smagu dalintis, stebėti jų derinius bei kaip rūbai atspindi nuotaiką.

„Su moterimis dalinamės įkvepiančiomis sentencijomis, patarimais, klausimais, kurie ragina pagalvoti apie save. Socialiniame tinkle sukurta grupė „Sijonuotas karantinas“ neturi griežtų taisyklių. Joje stengiamės viena kitą savo pavyzdžiu įkvėpti.

Smagiausia, kai mieste sutikta pažįstama, ar paskambinusi draugė prisipažįsta, jog mūsų idėja paskatino apsirengti suknelę! Spindinčios akys ir nuoširdi šypsena pati geriausia motyvacija, kuri augina. Esant karantinui, krintant lapams ir gamtai mingant, norisi neleisti užmigti moteriškumui ir moterų bendrystei“, – atviravo Viktorija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs