Pasitikrinkite, ar teisingai valote veido odą: kodėl svarbios aliejinės priemonės?

Yra daug skirtingų nuomonių, kaip teisingai valyti veido odą. Vieni tiki, kad tam reikia kuo daugiau priemonių, kiti – švarą siekia palaikyti tik su vandeniu. Specialistai pranešime žiniasklaidai pastebi, kad šiais laikais, kai ir informacijos, ir priemonių pasirinkimas itin didelis, reikėtų įsiklausyti, ką signalizuoja būtent jūsų oda.
Veido odos priežiūra
Veido odos priežiūra / 123RF.com nuotr.

Ant veido neturi likti nešvarumų

Švariai nuvalyta oda lengviau įsisavina naudingas medžiagas iš kremo, neleidžia kauptis nešvarumams ir susidaryti spuogeliams. Tačiau net jei girdėjote puikių atsiliepimų ir viena veido valymo priemonė tiko jūsų mamai ar draugei, pirmiausia, reikėtų atkreipti dėmesį į savo odos tipą, būklę ir reakciją į priemonę.

„Eurovaistinės“ sveikos odos specialistė Valentina Rimkienė, konsultuojanti internete, sako, kad odos tempimas, raudonis ar diskomforto jausmas – pirmieji ženklai, kurie rodo, kad priemonė nėra tinkama.

„Visada verta rinktis tuos prausiklius, kurių sudėtyje nėra parabenų, kvapiklių, dažiklių. Šie priedai dažniausiai neturi jokios naudos odai ir labai dažnai gali tapti alerginių reakcijų ar odos išbėrimų priežastimi. Natūralios priemonės, net ir jeigu mažiau putoja ar neturi stipraus malonaus kvapo, taip pat puikiai pašalina nešvarumus nuo odos. Be to, tokios priemonės dažnai yra gana universalios ir tinka visai šeimai – net mažamečiams vaikams“, – sako V.Rimkienė.

Visgi ieškant priemonės individualiai sau, specialistė pataria atsižvelgti į savo odos tipą. Jeigu turite jautrią sausą odą, reikėtų rinktis švelnios gelinės arba kreminės tekstūros prausiklius ir vengti putojančių priemonių. Mišrios arba riebios odos savininkėms specialistė rekomenduoja ieškoti priemonių, kurių sudėtyje yra alfa hidroksi arba poli hidroksi rūgščių, kurios padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir atidengia giliau esančią sveiką odą.

Patariama nuvalius veido odą, ją dar nuprausti vandeniu

Brandesnei odai naudinga rinktis priemones, praturtintas natūraliais aliejų ekstraktais. Ypač naudingi A ir E vitaminais praturtinti aliejai, pavyzdžiui, nakvišų ar argano.

Aušra Vareikienė, grožio vaistinių atstovė, pabrėžia, kad didžiausia klaida yra manyti, kad geriau odos iš viso nevalyti. Specialistė patarė atlikti paprastą eksperimentą – perbraukti per automobilio kapotą ir bus aišku, kaip atrodytų nevalomas mieste gyvenančio žmogaus veidas.

„Scanpix“ nuotr./Veido valymas
„Scanpix“ nuotr./Veido valymas

„Rekomenduoju kiekvieną dieną laikytis pilno veido valymo ritualo. Jeigu naudojate pilną ir sunkų makiažą, geriausia valymą pradėti aliejinėmis priemonėmis, nes aliejus ištirpina ir nuvalo makiažą, tuomet naudoti valymui skirtą priemonę parinktą pagal savo odos tipą, nuplauti veidą ir pabaigti procedūrą toniku.

Nors yra specialistų, kurie rekomenduoja veido valymui naudoti tik micelinį vandenį, grožio specialistės patars, kad geriausia micelinį vandenį nuplauti“, – sako A.Vareikienė.

Natūralu, jeigu tam tikros priemonės netinka

Pasak jos, jeigu netinkamai valote riebią odą, ant odos atsiranda daugiau spuogelių, jeigu sausą odą, ji dar labiau išsausėja, o brandesnė oda įgauna pilką atspalvį ir ima stigti švytėjimo.

„Renkantis akių makiažo valymo priemonę pasikonsultuokite su konsultantu, nes akių makiažo valiklis skiriamas jautrioms akims, nešiojantiems kontaktinius lęšius ar naudojantiems vandeniui atsparią kosmetiką.

Vienų akys gali ašaroti, nes negali pakęsti aliejinių tekstūrų, bet labai gerai priima gelines, kitų akys jautriai reaguoja į micelinį vandenį, bet labai gerai toleruoja tonizuojamąjį ar atvirkščiai. Jeigu akys ašaroja nuo bet kokios priemonės, gali būti, kad netinkama kosmetika, o ne valiklis arba akis valote neteisingai“, – perspėja atstovė.

Kaip teisingai valyti akis

  1. Valant akis reikia užsimerkti ir visus makiažo likučius valyti žemyn. Klaida valant akių makiažą trinti akis horizontaliai ir vertikaliai.
  2. Idealu, jeigu po apatinėmis blakstienomis padėsite per pusę perlenktą vatos padelį ir visus nešvarumus nuvalysite ant jo. Taip nepažeisite akių ir priemonės ar makiažo likučiai, kurie gali alergizuoti, nepateks į akis.

Nors nėra apibrėžto amžiaus, kada reikėtų turėtų savo veido prausiklį, A.Vareikienė rekomenduoja pirmųjų veido valymo priemonių paieškas pradėti vos prasidėjus paauglystei. Pirmieji hormonų pokyčiai lemia ir mūsų odos pokyčius, todėl pasirūpinus laiku, net paauglystėje galima turėti lygią ir švytinčią odą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis