Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pirmoji pagalba išsausėjusiai odai, lūpoms, nagams ir plaukams

Žiemą, kuomet už lango tvyro šalis, o patalpose itin sausas oras, tikriausiai dažnas susiduria su to padariniais – išsausėjusia oda, lūpomis, nagais ir plaukais.
Išsausėjusi oda
Išsausėjusi oda / „Fotolia“ nuotr.

Tad ką gi daryti, kad taip nenutiktų ir kaip namų sąlygomis apsaugoti savo grožį, pataria portalas mnn.com.

Išsausėjusi, niežtinti oda

Žiemą oda gali tapti itin sausa, sudirgusi, tad nenuostabu, jei ją pradeda ir niežėti. Būtent dėl to ja labai svarbu pasirūpinti. Siūlome išbandyti šiuos patarimus:

1. Kuo mažiau karšto vandens. Prausdamiesi po dušu ar gulėdami vonioje, pasistenkite šildytis kuo mažiau karštame vandenyje. Kad ir kaip norėtųsi šaltais rytais palysti po karšto vandens srove, toks vanduo dar labiau sudirgins ir taip jau suerzintą bei jautrią odą.

2. Rinkitės švelnias prausimosi priemones. Jei norite, kad oda netaptų dar jautresnė ir dar labiau išsausėjusi, ypatingą dėmesį atkreipkite ir į savo prausimosi priemonių sudėtį. Rinkitės tokias, kuriose nebūtų dirbtinių priedų, dažiklių, kvapų ir ypač – alkoholio ar mentolio, nes jie tik dar labiau išsausins odą.

3. Drėkinkite. Žiemą odą tiesiog būtina drėkinti ir patariama tai daryti po kiekvieno prausimosi. Drėkinamuoju kremu kūną išsitepkite vos tik išėję iš dušo, o rankas pasikremuokite kaskart jas nusiprausę.

4. Apsaugokite nuo saulės. Nors žiemą saulės spinduliai pasirodo kur kas rečiau, jie tokie pat kenksmingi kaip ir vasarą, tad net ir šaltuoju sezonu odą derėtų tepti kremais nuo saulės.

5. Saugokitės šalčio. Eidami į lauką, stenkitės kuo labiau apsaugoti odą nuo šalčio ir atšiauraus vėjo, tad būtinai mūvėkite pirštines, kepurę, o ant kaklo riškitės šaliką.

6. Drėkinkite patalpų orą. Šiltas patalpų oras išties malonus, tačiau jis tuo pačiu ir itin sausas, būtent dėl to derėtų naudoti patalpų drėkintuvus. Ypač juos patariama naudoti savo miegamajame, kad per naktį oda sugebėtų atgauti drėgmės balansą.

Suskirdusios, sausos lūpos

Vida Press nuotr./Lūpų priežiūra
Vida Press nuotr./Lūpų priežiūra

Jei žiemą lūpos praranda savo minkštumą, o jų oda itin išsausėja, joms taip pat galite pagelbėti pasinaudoję šiais patarimais:

1. Nelaižykite jų. Nors sekundei tai ir padės pasijusti kiek geriau, vėliau situacija tik pablogės. Nuolat laižydami savo lūpas pašalinate nuo jų paviršiaus natūralius lipidus, be kurių lūpos tampa sudirgusios ir išsausėjusios dar labiau. Dažniausiai būtent laižymasis ir yra pagrindinė sudirgusių bei išsausėjusių lūpų priežastis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vizažistė Bobbi Brown pataria, kaip pasirūpinti sveika lūpų išvaizda

2. Naudokite švelnų balzamą lūpoms. Rinkitės tokį, kurio sudėtyje nebūtų dirbtinių kvėpiklių, skonio ar alkoholio.

3. Drėkinkite ir kol miegate. Prieš eidami miegoti lūpas nusivalykite dantų šepetuku – jis padės pašalinti negyvas odos ląsteles, tuomet pasitepkite lūpas intensyviai drėkinančiu lūpų balzamu ir palikite jį per naktį.

Išsausėję ir spindesį praradę plaukai

Vida Press nuotr./Moteris ilgais plaukais
Vida Press nuotr./Moteris ilgais plaukais

Sausas patalpų oras, šaltis bei atšiaurus vėjas lauke ir plaukų džiovintuvas – pagrindinės priežastys, kodėl žiemą plaukai tampa tokie nepaklusnūs ir praradę spindesį. Būtina tinamai pasirūpinti ir jais. Štai keletas patarimų:

1. Drėkinkite atsižvelgdami į savo plaukų tipą. Jei galite didžiuotis plaukų tankumu ar garbanomis, nakčiai naudokite nenuplaunamus kondicionierius ar pasitepkite plaukus alyvuogių aliejumi. Tačiau jei jūsų plaukai ploni, šiuos priemonės juos tik dar labiau apsunkins, tad tokiu atveju, verčiau jau naudokite nuplaunamą kondicionierių po kiekvieno galvos skalavimo šampūnu.

2. Nelieskite plaukų šaknų. Ties šaknimis plaukai pakankamai apsirūpinę natūraliais aliejais, tad naudojant bet kurias drėkinamąsias priemones, nepatariama jų tepti ant plaukų šaknų. To vengti ypač derėtų turinčioms plonus plaukus.

3. Pirmoji pagalba nuo plaukų elektrinimosi. Nenuostabu, kad itin išsausėję plaukai žiemą ir elektrinasi kur kas dažniau. To išvengti padės tinkamas plaukų šepetys – rinkitės jį tik medinį ir su šerno plaukų šereliais.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką daryti, kad žiemą nesielektrintų plaukai

4. Nešiokite kepurę. Dažniausia priežastis, kodėl to daryti nenorime, žinoma, yra mūsų šukuosena – juk nusiėmus kepurę plaukai atrodo lyg būtų prilipę prie galvos. Taip nenutiks, jei prieš maudamiesi kepurę, plaukus aprišite šilkine skarele.

5. Plaukų formavimo priemonės be alkoholio. Alkoholis tik dar labiau išsausins ir pažeis jau ir taip nukentėjusius plaukus, taigi rinkdamiesi plaukų formavimo priemones būtinai atkreipkite dėmesį į jų sudėtį.

Sausi ir lūžinėjantys nagai

Fotolia nuotr./Rankų priežiūra
Fotolia nuotr./Rankų priežiūra

Dėl ekstremalių oro sąlygų pokyčių žiemą nukenčia ir mūsų nagai – dažnai jie itin išsausėja, pradeda skilinėti ar sluoksniuotis. Padėkite sau pasinaudodami šiais patarimais:

1. Nešiokite pirštines. Net ir tada, kai už lango, atrodo, ir nėra toks jau šaltas oras. Bet koks, net ir menkiausias vėjas gali pažeisti rankų odą bei nagus.

2. Tepkite kremu. Darykite tai netgi keletą kartų per dieną, o jei rankų oda ir nagai itin išsausėję, labai storu kremo sluoksniu išsitepę rankas, užsimaukite medvilnines pirštines ir palikite taip per naktį.

3. Pasirūpinkite ir nagų odelėmis. Joms taip pat reikia drėkinimo. Tad retkarčiais palepinkite rankas vonelėmis su jūros druska, nusisausinę jas pasitepkite kremu, o nagų odeles patepkite alyvuogių aliejumi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?