Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Plaukų priežiūra žiemą: svarbiausia išsirinkti tinkamą šampūną

Žvarbūs vėjai, darganos, temperatūrų pokyčiai, sausas patalpų oras stipriai paveikia plaukus. Jie susilpnėja, išsausėja, netenka natūralaus žvilgesio, elektrinasi, pradeda skilinėti jų galiukai. Kaip padėti plaukams?
Įsielektrinę plaukai
Įsielektrinę plaukai / Vida Press nuotr.

Pirmas žingsnis – tinkamos priemonės parinkimas

Kasdienei normalių plaukų priežiūrai tinkamiausias yra neutralus šampūnas, rašoma pranešime žiniasklaidai. Kas kita, jei plaukus vargina kokia nors bėda, pavyzdžiui, jie pleiskanoja, dažnai riebaluojasi, yra itin sausi ar slenka.

Vida Press nuotr./ Šampūnas
Vida Press nuotr./ Šampūnas

„Tokiu atveju būtinos specialios priemonės, tačiau derėtų atminti, kad tokius šampūnus reikia naudoti tol, kol bėda įveikiama, o vėliau kas 3–4 plovimą –profilaktiškai, kad ši neatsinaujintų. Keli kartai arba nuolatinis specialaus šampūno naudojimas neatneš jokios naudos – pirmuoju atveju, bėda paprasčiausiai nespės išnykti, antruoju – galvos oda pripras prie priemonės sudėtyje esančių veikliųjų medžiagų ir ši ilgainiui praras savo efektyvumą, – rašoma pranešime.

– Viešoje erdvėje kažkodėl vis dar gajus mitas, jog dažnas trinkimas plaukus nualina. Anaiptol. Plaukai kur kas labiau kenčia nuo nešvarumų ir dulkių, nei nuo kasdienio plovimo tinkamai pasirinkta priemone.“

Ką byloja šampūno etiketė?

„Šampūno veiksmingumą lemia jo sudėtyje esantys priedai: vitaminai, mineralai, taip pat įvairiausių augalų aliejai bei ekstraktai, tad renkantis priemonę, pravartu atidžiai perskaityti etiketę. Jei šampūnas gydomasis, jo sudėtyje minėtų ingredientų koncentracija bus didesnė“, – cituojama „Camelia“ vaistininkė Jūratė Cijunaitienė.

Šampūnuose esanti didelė ramunėlių ekstrakto koncentracija paryškina šviesių plaukų spindesį.

Jos teigimu, ramunėlių ir alavijų ekstraktai atgaivina bei stiprina silpnus plaukus. Tai šaltuoju metų laiku, anot vaistininkės, ypač svarbu. Šampūnuose esanti didelė ramunėlių ekstrakto koncentracija paryškina šviesių plaukų spindesį.

Dėl alaus ekstrakto plaukai tampa labiau elastingi ir blizgantys, lengviau iššukuojami. Plaukų riebalavimąsi mažina dilgėlių, asiūklio, medetkos žiedų, varnalėšų šaknies ir ąžuolo žievės ekstraktai.

Tuo tarpu slenkantiems plaukams ypatingą poveikį turi dilgėlės ir ajerai.

„Tačiau verta atminti ir tai, kad ajeras plaukus tuo pačiu ir šiek tiek patamsina, tad jis labiau tinkamas brunetėms“, – rašoma pranešime.

Šampūne esantis avižų pienelis esą stiprina plaukus ir saugo juos nuo žalingų aplinkos faktorių, kartu minkština bei švelnina.

Fotolia nuotr./Plaukų priežiūra
Fotolia nuotr./Plaukų priežiūra

Kaštonų sėklų ekstraktas aktyvina galvos odos medžiagų apykaitos procesus, paskatina skysčių cirkuliaciją, pamaitina plaukų šaknis, o štai rozmarino veiklioji medžiaga, J.Cijunaitienės teigimu, padeda išvengti pleiskanų ir atstato riebalinių liaukų veiklos pusiausvyrą. Taip pat tausoja ir puoselėja gležnus plaukus.

„Žiemą pravartu plaukus „pamaitinti“ ir vitaminais iš vidaus. Vitaminas A pagreitins plaukų augimą, vitaminas C sustiprins plaukus, o štai vitaminas E suteiks pastariesiems žvilgesio. Vitaminas F apsaugos plaukus nuo išsausėjimo bei skilinėjimo“, – pataria vaistininkė. Pasak jos, kad plaukai būtų tvirti ir gražūs, taip pat reikėtų daugiau valgyti produktų, turinčių geležies, cinko, kalcio, magnio, B grupės vitaminų, jodo.

Šalin neigiamą plaukų krūvį

Žiemą užtenka apsivilkti megztinį ar nusimauti kepurę ir plaukai tiesiog „atsistoja piestu“. Dėl elektrostatinio krūvio, kaip rašoma pranešime, kaltinti reikėtų ne pačius plaukus, o pernelyg sausą šildomų patalpų orą. Meškos paslaugą esą padaro ir neteisingas plaukų džiovintuvo naudojimas, o pastarąjį žiemą naudojame kur kas dažniau nei šiltuoju metų laiku.

Jei džiovintuvo srovė per stipri ar prietaisas laikomas per arti plaukų, plaukai netrunka įsielektrinti.

„Jei džiovintuvo srovė per stipri ar prietaisas laikomas per arti plaukų, plaukai netrunka įsielektrinti. Pasitaiko, kad plaukai elektrinasi ir dėl prastos kokybės plaukų priežiūros priemonių“, – teigiama pranešime.

Norint, kad plaukai išliktų paklusnūs, o šukuosena – neišdraikyta, anot pranešimo rengėjų, verta atminti kelis paprastus dalykus.

Plaunant plaukus, šiuos būtina gerai sudrėkinti. Geriausia naudoti specialius antistatinius šampūnus, taip pat kaukes ir balzamus, kurie plaukus pamaitina ir sulaiko juose drėgmę.

Plaukus geriausia šukuoti natūralių medžiagų šukomis ar šepečiu, mat plastikas tik dar labiau padidina elektrostatinį krūvį. Beje, plaukai mažiau elektrinsis tada, kai džius natūraliai.

Jei būtinai reikia naudoti džiovintuvą, prieš tai plaukus rekomenduojama sutepti ar supurkšti specialiomis nuo neigiamo karščio poveikio apsaugančiomis plaukų priežiūros priemonėmis. Tokiu atveju plaukai vėl suguls gražiai, jei juos perbrauks šlapios ar minimaliai plaukų žele, taip pat laukų aliejumi, suteptos rankos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi