Pasak natūralios „Marmozel“ kosmetikos kūrėjos Vilmos Žmakovos, baziniai ir eteriniai augaliniai aliejai maitina, atkuria ne tik pačius plaukus, bet ir galvos odą.
Naudojant aliejus galima atkurti net ir labai nualintus plaukus, paskatinti jų augimą, išgydyti pleiskanas, suteikti plaukams spindesį ir gyvybingumą.
Kokosų aliejus vienas tinkamiausių plaukams prižiūrėti. Jis geba ne tik maitinti, bet ir drėkinti plaukus, galvos odą. Azijos kraštų gyventojai savo plaukus puoselėja, nuo saulės ir oro taršos saugo būtent tepdamiesi kokosų arba lengvesniu – sezamų aliejais.
Afrikos moterys plaukus minkština sviestmedžio sviesto kaukėmis ir naudoja jį kaip balzamą plaukams.
Simondsijų aliejus yra riebus, todėl gelbsti atkuriant plauko struktūrą, o ir galvos oda jį priima kaip savą dangalą.
Nakvišų aliejus turtingas omega 6 rūgštimis, pasižymi puikiomis regeneruojančiomis savybėmis. Žinomas kaip moterų draugas hormoninei pusiausvyrai palaikyti, naudojant maistui bei išoriškai – odos ir plaukų grožiui.
Ricinų aliejus praturtina plaukų kaukę savo klampumu ir skatina plaukų augimą, gelbsti atkuriant sveiką paviršinį plauko sluoksnį.
Plaukams labai patinka augalų mirkalai aliejuje – fitoliai. Puikų naminį fitolį galite pasigaminti iš lietuviškų: raudonųjų dobilų, kraujažolių, dilgėlių, medetkų. Jeigu fitolis koncentruotas, patartina jį maišyti su baziniu aliejumi.
Eteriniai aliejai – aktyviosios medžiagos, skatinančios geresnę odos kraujotaką, sekreciją. Vieni eteriniai ramina odą, kiti vėsina arba šildo, skatina regeneraciją. Eterinius aliejus galima įlašinti į šampūnus ir balzamus (kondicionierius). Užlašinti ant medinių šukų ir peršukuoti švarius plaukus, galvą. Puikus galvos masažas ir aromaterapija.
„Marmozel“ kosmetikos kūrėjos V. Žmakovos patarimai:
1. Jeigu gaminate aliejinę kaukę plaukams, į valgomąjį šaukštą bazinio aliejaus rekomenduojama įlašinti apie 8 lašus pasirinkto eterinio aliejaus, geriau – keleto jų mišinio. Tokią kaukę rekomenduojama tepti 1–2 kartus per mėnesį sveikiems plaukams ir 1–2 kartus per savaitę stipriai pažeistiems plaukams ar galvos odai.
- Plaukų augimą skatina: rozmarinų, čiobrelių, kedrų, eukaliptų, kmynų eteriniai aliejai.
- Žvilgesį ir sveiką išvaizdą suteikia: levandų, kanangų, vetiverijų eteriniai aliejai.
- Sausai galvos odai tinkami: levandų, pipirmėčių, nardų, morkų sėklų eteriniai aliejai.
- Riebesnei galvos odai sutvarkyti riebalavimąsi padės: kvapiųjų šalavijų, ramunėlių, pačiulių, greipfrutų, citrinų, arbatmedžių, kanangų eteriniai aliejai.
2. Kaukę tepkite ant „nešvarių“ plaukų, nealinkite galvos odos ir plaukų bereikalingu plovimu. Labai svarbu naudoti natūralius, švelnius šampūnus ar kitas sveikas plovimo priemones. Geriau įsigyti brangesnį šampūną ir sutaupyti plaukų gaivinimo procedūrų sąskaita. Šampūnai su detergentais sausina galvos odą, todėl vienų žmonių oda ima pleiskanoti, kitų – ginasi ir ima sparčiai riebaluotis.
3. Žalingos medžiagos sukelia ir plaukų slinkimą, kaupiasi organizme teršalų pavidalu. Galite plauti galvą natūraliu muilu (pagamintu rankomis, iš aliejų, be sintetinių priedų), molio košele, sodos košele ir kitais laiko patikrintais būdais.
4. Plaukite galvą ar bent jau perskalaukite vėsesniu vandeniu. Idealu su trupučiu citrinos sulčių ar acto – rūgštinei plauko ir odos pH terpei atkurti. Svarbu atkurti apsauginį paviršinį plauko sluoksnį, užtikrinti pakankamą drėgmės kiekį ir sveikiau gyventi, kad plaukai būtų tinkamai maitinami iš vidaus. Jeigu plaukai sausi, pažeisti, rinkitės ne tik natūralų šampūną, bet ir natūralų balzamą (kondicionierių) ar augalinę plaukų kaukę. Plaukai taps daug gyvybingesni ir lengviau prižiūrimi.