Plaukų slinkimas sustabdomas lengviau nei iki šiol galvojote

Ne vienas vyras pritartų minčiai, jog moters plaukai – tai jos vėliava. Tai akcentas, kuris dažnai paryškina moters gražiąsias savybes ir atskleidžia veido bruožus. Deja, ne visada moterims pavyksta tą „vėliavą“ išlaikyti spindinčią ir traukiančią aplinkinių dėmesį. Viena dažniausiai pasitaikančių problemų – tai plaukų slinkimas.
Plaukai
Plaukai / 123RF.com nuotr.

Plaukų retėjimą gali lemti paveldimumas arba sunki liga, operacija. Dalis moterų po nėštumo skundžiasi gausiai slenkančiais plaukais. Ir nors dažnai plaukų slinkimas atrodo tik laikina bėda, tačiau ilgainiui ji gali virsti sunkiai išgydoma ir daug pinigų bei laiko atimančia problema.

Priežasčių būna įvairiausių

Normalus plaukų slinkimas yra 50 – 100 plaukų per dieną, jei jaučiate, kad kiekis tikrai didesnis, vertėtų pasidomėti plaukų slinkimo priežastimis. Jos gali būti pačios įvairios.

Gydytojai kaip dažną plaukų slinkimo priežastį įvardija apsinuodijimą sunkiaisiais metalais. Pavyzdžiui, selenas yra labai reikalingas mūsų organizmui elementas, tačiau jo padauginus pradeda ne tik slinkti plaukai, bet ir sutrinka nervų bei virškinimo sistema.

Plaukų slinkimui įtaką gali daryti ir nesubalansuota mityba. Jei kasdienėje mityboje retai valgote šviežias daržoves, vaisius, vengiate žuvies ir jūros gėrybių ir nepakankamai geriate vandens – tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl jūsų plaukai pradėjo slinkti.

Visos infekcinės ligos, gripas, diabetas ar skydliaukės sutrikimai taip pat gali paveikti plaukų augimą neigiamai. Šioms ligoms gydyti paskirti vaistai irgi gali pridaryti žalos ne tik jūsų vidiniams organams, bet ir išoriškai matomiems, t.y. plaukams, nagams, veido odai. Todėl derėtų atsižvelgti į naudojamų preparatų sudėtį.

Močiutės turėdavo savo gydymo metodus

Ne paslaptis, jog savo laikų mūsų močiutės taip pat bandė gydyti tokias ligas kaip plaukų slinkimas. Tik jų metodai tuo metų būdavo kur kas natūralesni. Pavyzdžiui, itin populiaru buvo naudoti svogūnų lukštų nuovirą, pieno išrūgas arba alų. Pasak, senolių išminties, šie produktai padėdavo sustiprinti plaukus.

Taip pat, yra žinoma, jog senovėje moterys gamindavo nasturtų ir dilgėlių losjoną: susmulkindavo 100 gramų nasturtų lapų, žiedų, šviežių sėklų ir sumaišydavo su 100 gramų šviežių dilgėlių lapų. Mišinį užpildavo 500 mililitrų medicininio spirito ir po 15 dienų nukošdavo. Šepetėliu šį losjoną įtrinkdavo į galvos odą prieš naktį.

Vaistiniai preparatai veiksmingiau nei žolelės

Vis dėlto, specialistai pripažįsta, jog augaliniai, natūralūs preparatai padeda retai. Jei liga įsisenėjusi – būtinas medicininis gydymas ir specialūs produktai su tam tikromis cheminėmis medžiagomis.

Viena tokių medžiagų yra lizinas. Tai viena svarbiausių žmogui aminorūgščių, padedanti pasisavinti ir sukaupti kalcį, palaikyti raumenų struktūrą ir stimuliuoti augimo hormono išsiskyrimą, kuris ypač svarbus plaukams.

Taip pat, renkantis priemones, skirtas mažinti plaukų slinkimą, derėtų ieškoti produktų, kurių sudėtyje yra hidroksiprolinas. Tai yra viena iš pagrindinių aminorūgščių, įeinančių į baltymo kolageno sudėtį. Produktai, turintys šią aminorūgštį, stiprina plaukų šaknis, saugo ir palaiko sveiką galvos odos būklę ir padeda išvengti fiziologinių priežasčių sukelto plaukų slinkimo arba jį sumažinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų