„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Plaukų stilistės patarimai: kokios priemonės svarbiausios rudenį ir žiemą

Plaukų stilistė, koloristė Kristina Šemiotienė pranešime žiniasklaidai dalijasi plaukų priežiūros patarimais ir dažniai pasitaikančiomis klaidomis plaukų rutinoje. Plaukų stilistė tikina, jog namų lentynos nebūtinai turi būti nukrautos įvairiosiomis priemonėmis, kartais užtenka vos kelių, tinkamai parinktų, kad būtų pasiektas norimas rezultatas.
Mergina išpuoselėtais plaukais
Mergina išpuoselėtais plaukais / 123RF.com nuotr.

Šaltasis metų laikas ir akivaizdus temperatūrų skirtumas patalpose bei lauke sukelia didelį stresą tiek plaukams, tiek galvos odai. Pasak plaukų stilistės, „Davines“ ambasadorės ir meno vadovės Kristinos Šemiotienės, dėl temperatūrų skirtumo plaukai lengvai įsielektrina, išsausėja, tampa lengviau pažeidžiami, pradeda lūžinėti, tampa sunkiau suvaldomi. Tuomet jautrėja galvos oda, sutrinka kraujotaka, dėl ko plauko folikulas negauna maitinimo, taigi plaukas pradeda silpti.

Deimantės Dubauskaitės nuotr./Kristina Šemiotienė
Deimantės Dubauskaitės nuotr./Kristina Šemiotienė

„Artėjant šaltajam sezonui, reikėtų šiek tiek keisti plaukų priežiūros rutiną ir drėkinamąsias priežiūros priemones keisti į maitinamąsias, taip pat į priežiūros krepšelį grąžinti plaukų aliejuką, kuris turėtų tapti nepamainomu draugu šaltuoju metų laiku.

Žinoma, kad išvengtume šalčio sukeliamos žalos plaukams, nepamirškime dėvėti kepurių ar šalių, kurie padėtų palaikyti tinkamą temperatūrą plaukams ir taip juo apsisaugotų nuo klimato kaitos dirgiklių“, – patarimais dalijasi Kristina.

Nemažai apie plaukų būklę gali nusakyti ir bendra žmogaus organizmo sveikata ar gyvenimo būdas. Todėl plaukų stilistė visuomet savo klientėms, pajutusioms pokyčius plaukuose, siūlo atlikti kraujo tyrimus arba apskritai susimąstyti apie savo kasdienius veiksnius, rutiną ir įpročius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip atsiauginti plaukus? Naudingi patarimai

„Man labai artimas holistinis požiūris, jog galvos odos ar plaukų būklė dažnai byloja apie bendrą organizmo būseną. Kadaise plaukų slinkimas buvo sezoninė problema, o dabar tapo visus metus nenutrūkstančiu procesu.

Atlikus kraujo tyrimus, tikslingai papildžius organizmą trūkstamais vitaminais bei naudojant kosmetikos priemones stabdančias slinkimą, galime viso to išvengti. Vitaminai ir tinkamos priemonės yra puikus duetas, sprendžiantis organizmo ir plaukų problemas“, – teigia plaukų specialistė.

Vida Press nuotr./Plaukų slinkimas
Vida Press nuotr./Plaukų slinkimas

Visgi šaltuoju metų laiku svarbu ne tik apsaugoti plaukus, bet ir juos palepinti. Plaukų lepinimo būdų yra ne vienas, tačiau Kristina išskiria kelis efektyviausius ir svarbiausius būdus, kaip kiekvienas galime puoselėti savo plaukus ir greitai pasiekti efektyvių bei akivaizdžių rezultatų.

Valyti ir maitinti galvos odą tiesiog būtina, jei norime turėti gražius plaukus.

„Rekomenduočiau bent kartą per mėnesį atlikti plaukų SPA procedūrą salone. Dar vienas svarbus dalykas – pasirūpinti ir galvos oda. Valyti ir maitinti ją yra tiesiog būtina, jei norime turėti gražius plaukus. Kosmetikos rinkoje šiuo metu yra labai platus pasirinkimas įvairių galvos odos šveitimo priemonių, taip pat ir serumų, įvairių tonikų su probiotikais, padedančiais palaikyti tinkamą galvos odos pH. Patikėkite, naudojant šias priemones akivaizdžiai pagerėja ir plaukų būklė“, – tikina Kristina.

Plaukų stilistė K.Šemiotienė dalijasi patarimais, padėsiančiais išspręsti dilemas, žvelgiant į grožio priemonių lentynas.

Deimantės Dubauskaitės nuotr./Kristina Šemiotienė
Deimantės Dubauskaitės nuotr./Kristina Šemiotienė

„Man labai patinka terminas – mažiau yra daugiau. Svarbiausia tinkamai atsirinkti priežiūros priemones, individualiai pagal poreikį atsižvelgiant į galvos odos ir plauko būklę. Nepamirškime, kad šampūną renkamės pagal galvos odos tipą, o kondicionierių ir kaukę – pagal plaukų tipą.

Atsižvelgiant į tai, kad vyrų galvos oda ir plaukų struktūra yra tokia pati kaip ir moterų, visi aspektai galioja ir vyriškosios lyties atstovams. Jei jaučiate, kad plaukai priprato prie priemonių, o jūs nepastebite norimo efekto, drąsiai keiskite produktą kitu. Pavyzdžiui, mano plaukų priežiūros krepšelyje visuomet yra bent keli skirtingi šampūnai ir kaukės, taip išvengiu monotonijos plaukų priežiūros rutinoje“, – atvirauja Kristina.

Plaukų stilistė taip pat akcentuoja didžiausias daromas klaidas. Pasirodo, daugelį mėgstamos namų gamybos kaukės gali net pakenkti plaukams ir stipriai pabloginti situaciją, jog beliks tik kreiptis į specialistus pagalbos.

„Didelė klaida yra naudoti namų gamybos kaukes plaukams. Taip galite pasidaryti meškos paslaugą ir ne pagerinti, o tik stipriai pabloginti situaciją. Naudojant plaukų kaukę vietoje kondicionierius tikėtis kaukės efekto vėlgi yra naivu. Kaukės molekulės yra didesnės ir joms reikalinga daugiau laiko prasiskverbti giliau atlikti savo misiją.

Kita dažna mąstymo klaida – neplauti plaukų savaitėmis. Taip ne pagerinsime, o tik pabloginsime plaukų būklę. Plaukų bei galvos odos pH atsistato per 24 valandas. Todėl plauti plaukus kas dieną ar kas antrą yra visiškai normalu“, – teigia K.Šemiotienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“