„Veido kaukės yra svarbi papildoma odos priežiūros rutinos dalis, pasitarnaujanti efektyvesniam drėkinimui, maitinimui ar valymui. Siekiant geriausio efekto veido kaukės turėtų būti naudojamos reguliariai, 1-2 kartus per savaitę“, – sakė D.Builova.
Vaistininkė patarė veido priežiūros priemonę rinktis pagal savo veido odos tipą ir būklę. Įvertinti jos būklę gali padėti ir „Eurovaistinėje“ atliekami veido odos tyrimai, kurių metu nustatoma odos drėgmė ir stangrumas, odos tipas, porų būklė, pigmentinės dėmelės, aknės išplitimas, raukšlių lygis, odos jautrumas. Visi vaistinėje atliekami savikontrolės tyrimai yra rekomendacinio pobūdžio. Dėl tikslaus gydymo reiktų kreiptis į gydytoją.
Geriau lakštinė kaukė ar tepama?
„Kaukių sudėtis ir efektyvumas nepriklauso nuo tipo – kaukė lakštinė ar tepama. Visų kaukių sudėtys gali būti panašios, tad tipas labiau patogumo ar įpročio klausimas. Vis dėlto, naudojant lakštines kaukes lengviau užtikrinti higieniškumą, ją patogu naudoti užsiimant ir kokia nors kita veikla namuose“, – atkreipė dėmesį D.Builova.
Lakštinės kaukės lakštas sudaro barjerą tarp odos ir išorės, tad aktyvios medžiagos gali lengviau įsiskverbti į odą. Kalbant apie veikimo efektyvumą, svarbesnis ne kaukės tipas, o jos sudėtis.
Kaukės pagal odos problemas ir tipus
Vaistininkė atkreipė dėmesį, kad molio kaukės tinka riebią ar mišrią odą turintiems žmonėms, jos sutraukia poras ir jas valo.
Šviesinančios odą kaukės rekomenduojamos žmonėms, kurių oda su pigmentacija ar nevienodo atspalvio. Šviesinančių kaukių sudėtyje dažnai yra arbutino, vitamino C kuris šviesina veido odą.
Yra ir nulupamų kaukių, kurios pašalina nešvarumus, suragėjusias odos ląsteles. Oda tampa lygi. Šio tipo veido kaukes dažnai naudoja žmonės, vargstantys dėl inkštirų.
„Normalios ar sausos odos tipui dažniausiai rekomenduojamos drėkinančios kaukės. Jos gali būti tiek lakštinės, tiek paprastos ar naktinės, kurios paliekamos per naktį. Jų sudėtyje dažnai galima rasti hialurono“, – sakė D.Builova.
Naktines kaukes vaistininkė išskyrė kaip ypač naudingas, nes odos ląstelės replikuojasi ir dauginasi per naktį. „Naktinės kaukės yra pagalba ląstelių atsinaujinimo procesui. Tik labai svarbu jas naudoti ne kasnakt, o tik vieną kartą per savaitę. Likusiomis naktimis tikrai pakanka naktinio kremo“, – patikino specialistė.
Kada ir kaip naudoti, kiek laikyti
Lakštines kaukes reikia laikyti tiek, kiek nurodyta ant pakuotės, dažniausiai 15-20 minučių. „Laikydami gerokai ilgiau galime sulaukti atvirkštinio poveikio – drėgmė iš odos bus sutraukiama atgal, lakštas sugers drėgmę“, – įspėjo vaistininkė.
Kaukių pasirinkimas ir derinimas priklauso nuo odos būklės. „Jeigu matote, kad yra daug nešvarumų, užsikimšusios poros, tuomet rekomenduojama naudoti valančią kaukę, kuri padės išvalyti poras, pašalinti negyvas raginio sluoksnio ląsteles, o tada naudoti kaukę pagal kitus poreikius – drėkinančią, raminančią, maitinančią ar kitą. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad jautriai odai tinka ne visos valančios kaukės. Aktualu ir koks yra metų laikas. Žiemą dažniau naudojame maitinančias kaukes, vasarą – drėkinančias. Valančią kaukę rekomenduojame naudoti atsižvelgiant į poreikius, prieš kaukę rekomenduojama atlikti veido šveitimą“, – patarė D.Builova.
Paklausta, kada naudoti veido kaukes – veiksmingiausia, 15min pašnekovė vėlgi akcentavo kaukės tipą. Pavyzdžiui, molio kaukę galima naudoti ir dienos metu, ji sutraukia poras, tačiau jeigu naudojame drėkinančią, maitinančias kaukes, jų nuplauti nereikia, galime įmasažuoti į veidą, todėl jas geriau naudoti prieš miegą, nes visos naudingos medžiagos dar skverbiasi per naktį.
„Veido kaukė nėra būtinybė, tačiau papildo odos priežiūros rutiną giliau prisotindama odą veikliosiomis medžiagomis, įsiskverbdama į poras ir leisdama odai įsisavinti daugiau medžiagų“, – komentavo vaistininkė.
Paakių kaukių nauda ir kokios klaidos nedaryti
Paakių kaukių efektas geriausiai pastebimas naudojant jas ryte arba prieš makiažą, mat paakių kaukės suteikia švytėjimo, naikina nuovargio požymius, patinimą, drėkina, putlina paakius.
„Svarbu su paakių kauke nemiegoti, ją pakanka palaikyti 10-15 minučių, nes kitaip galima sudirginti odą, – įspėjo vaistininkė, pridurdama, kad paakių kaukes galima naudoti periodiškai, kaip ir įprastas kaukes, po 1–2 kartus per savaitę. Paakių patinimui mažinti rekomenduojama ieškoti kaukių su ženšeniu ar ginkmedžiu.
Apibendrindama „Eurovaistinės“ atstovė patarė renkantis kaukę atkreipti dėmesį į savo odos tipą, kaukės veikliąsias medžiagas, veido odos būklę, taip pat metų laiką, norimą rezultatą. Žinoma, kaip ir renkantis bet kokias grožio priemones, svarbu skaityti kiekvieno produkto sudėtį, pasikonsultuoti su specialistais.
Šis tekstas – projekto „Grožio programa 360“, kurį inicijuoja vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ dalis. Išsamiau apie projektą: https://www.apie-eurovaistine.lt/grozis-360/