Patarimų sporto klausimais kreipiamės į Sporto ir laisvalaikio klubo šeimai „Goodlife“ sporto vadovą ir asmeninį trenerį Andrių Česnauską.
Pirmasis trenerio rūpestis – atlikti Tatjanos kūno sudėties analizę su išmaniosiomis svarstyklėmis ir „Goodlife“ programėle. Įdiegusi šią programėlę savo mobiliajame telefone nuo šiol Tatjana galės kaskart atvykusi į klubą pasinaudoti čia stovinčiomis svarstyklėmis ir pasitikrinti, kaip keičiasi jos kūno sudėtis. Konstatavęs, kad atlikta analizė patvirtina nemažą Tatjanos viršsvorį, Andrius matuoja, ar proporcingos jos rankų, kojų apimtys. „Tai atskaitos taškas, nuo kurio Tatjana mes svorį, – paaiškina jis. – Aš rekomenduočiau šias apimtis matuotis kartą per savaitę arba per dvi“.
Dar reikia įvertinti liemens pajėgumą (pilvo preso ištvermės lygį), atlikti dubens padėties kontrolę, patikrinti lankstumą. Tatjana nenusimena net išgirdusi, kad jos liemuo kol kas labai silpna vieta tiek jėgos, tiek ištvermės prasme, o lankstumas taip pat nesiekia rekomenduojamų normų.
Ypač svarbi, anot A.Česnausko, yra dubens koordinacija. Tatjanai vien tik dubenį pasukti pirmyn arba atgal kol kas sudėtinga. Tačiau sportuojant tai vienas svarbiausių aspektų, nes nuolat turime kontroliuoti savo dubens padėtį, kuri susijusi su bendru fiziniu pasirengimu.
„Pečiai taip pat sukritę į priekį, pečių juostos mobilumas sumažėjęs ir neatitinka sveiko žmogaus normų“, – atlikęs pečių rotacijos testą konstatuoja treneris. Visi matavimai ir vertinimai, pasak Andriaus, skirti Tatjanos laikysenos ir sveikatos kasdienėje veikloje įvertinimui. Su projekto dalyvės pasiekimais juos bus galima palyginti lieknėjimo programai pasibaigus.
Atrodo, kad Tatjanai net nereikia trenerio padrąsinimo, jog viskas pataisoma – ji įdėmiai klauso pirmųjų patarimų, kaip koreguoti laikyseną ir stiprinti silpnas vietas, o akyse nė kiek nemažėja ryžtas, kad jai pavyks per tris savaites pasiekti užsibrėžtų tikslų. Šįkart Andrius parodo keletą nesudėtingų pratimų, kuriuos Tatjana turės daryti namuose ar darbe per pertraukėles poilsiui. Treneris pataria kuo dažniau tupėti, geriausia basomis, parodo, kaip atlikti šlaunies vidinės pusės tempimo pratimus, gulint ant kilimėlio stiprinti dubenį, didinti pečių juostos paslankumą. „Tai tik pirmieji žingsniai, nuo kurių reikia pradėti gerinti laikyseną, – sako A.Česnauskas. – Žinoma, labai svarbu stengtis kasdien nužingsniuoti rekomenduojamus 10 tūkstančių žingsnių“.
Rimtesni išbandymai sporto salėje Tatjanos laukia pasibaigus pirmajam projekto „Mes tikim – tu gali!“ etapui.
Projekto partneriai: