Dizainerė su visa komanda buvo nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“ už spektaklį „Neišmoktos pamokos“, ji yra pristačiusi šešias autorines kolekcijas.
15min tęsia pažintį su šiųmetės „Mados infekcijos“ dalyviais ir kviečia sužinoti, kokia buvo Rūtos kelionė mados pasaulio link, kas įkvėpė naująją kolekciją ir kokiais patarimais remdamasi dizainerė stengiasi gyventi kasdien.
Savo kūryboje remiuosi tam tikromis psichologinėmis teorijomis ir pačios atliekamais tyrimais – visa tai man padeda išgryninti žmonių poreikius.
Dešimtmetį trunkantis kelias iki mados
„Mano kelionė iki mados – neracionali, akla, atkakli ir aistringa. Paradoksalu, tačiau savo kūryboje remiuosi tam tikromis psichologinėmis teorijomis ir pačios atliekamais tyrimais – visa tai man padeda išgryninti žmonių poreikius, kada jie jaučiasi geriausiai mus supančioje aplinkoje.
Galbūt žmogui yra svarbu atsitraukti nuo aplinkinių, o galbūt jis siekia būti galingas ir jaučiasi saugiausiai, kai aplinkiniai jo prisibijo. Kitiems priimtinesnis būdas yra nuolankios pozicijos laikymasis, nepritraukiant dėmesio, o dar kitiems priešingai – prielankumo, žavėjimosi siekimas.
Turėdama šiuos atsakymus / orientyrus, drabužiais bandau padėti žmogui save atskleisti šiomis kryptimis. Esu tikra, kad madą kuria labai protingi žmonės, todėl visuomet stengiuosi plėsti savo akiratį, domėtis įvairiais dalykais“, – sako R.Lendraitytė-Utalla.
Kostiumo kalba – būdas bendrauti su žmogumi
„Kolekciją „The clothes are alive“ įkvėpė vokiečių psichoanalitikės Karen Horney tyrimas „Neurotiška mūsų laikų asmenybė“ ir mano pačios asmeninio tyrimo „Neurotinė gynyba kostiume“ įžvalgos.
K.Horney savo knygoje išskiria keturis asmenybės tipus, o aš tyriau šiems tipams būdingas aprangos simbolikas. Šią kolekciją skiriu dviem asmenybių tipams – žmonėms, vengiantiems kontakto su kitais asmenimis, ir siekiantiems galios. Šie žmonės renkasi platesnius siluetus, saugumo jiems suteikia sluoksniškumas, kišenių gausa, prigesintas koloritas, klasikinio stiliaus interpretacija. Ši simbolinė kostiumo kalba yra būdas bendrauti su žmogumi“, – aiškina dizainerė.
Stengiasi daryti tai, kas teikia malonumo
„Esu sulaukusi labai gero patarimo: nešvaistyk savo laiko kurdama grandiozinius ateities planus. Dabar daryk tai, kas teikia malonumo ir džiaugsmo, tai, ką patinka daryti, kas džiugina širdį, ir daryk tai savaip, savu tempu. Netrokšk kitokio gyvenimo, nes viskas aplinkui tik skatina tave augti. Tokia filosofija ir vadovaujuosi.
Nėra tokio dalyko kaip įprasta mano diena – kiekviena diena vis kitokia, su savais iššūkiais, netikėtumais ir staigmenomis. Prabundi, jei naktį miegojai, ir nežinai, kas tavęs lauks. Tačiau tikrai kartais bijau neišnaudoti man suteiktų galimybių, todėl visuomet išlieku budri“, – teigia R.Lendraitytė-Utalla.
„Mados infekcija“ vyks balandžio 13 ir 14 d. Vilniaus šiuolaikinio meno centre. Tam, kad jubiliejinį „Mados infekcijos“ podiumą papuoštų naujausi kūrėjų darbai, ne mažiau svarbu yra ir drąsiai žingsniuojantys modeliai. „Infekcijos kastingas“, į kurį kviečiami ne tik profesionalūs modeliai, vyks kovo 24 d. prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“.