Chirurgas antsvorio nesumažina
Į plastikos chirurgą Gintarą Karalevičių dažniausiai kreipiasi pacientai, norėdami pašalinti pilvo riebalines sankaupas. Ši problema dažniau vargina moteris, nors kreipiasi ir vyrai, kai negali atsikratyti „alaus pilvo“. Taip pat moterys dažnai turi problemų dėl riebalų kaupimosi išorinėje šlaunų pusėje. Tai genetiškai nulemta problema, vadinama „jojiko kelnėmis“. Pasak G.Karalevičiaus, moteris gali būti liekna, bet tam tikrose kūno vietose susikaupęs didesnis poodinis riebalų kiekis yra paveldimas.
Kiek rečiau pacientai į gydytoją kreipiasi dėl riebalų pašalinimo iš pasmakrės, žastų, nugaros sričių.
Kita dalis pacientų turi antsvorio ir nori atlikdami riebalų nusiurbimo procedūrą išspręsti šią problemą. „Norėčiau akcentuoti, kad riebalų nusiurbimas tėra lokalaus, tam tikrose kūno vietose esančio riebalinio audinio pašalinimas. Ši procedūra netinka reguliuoti kūno svorį. Neįmanoma chirurginiu būdu pašalinti riebalų pertekliaus iš viso poodinio sluoksnio. Antsvorį reikia reguliuoti dieta ir fiziniu aktyvumu, bet jokiu būdu ne operaciniu gydymu. Tai blogas sprendimas”, – pabrėžia plastikos chirurgas.
Įvertina odos stangrumą
Gydytojas prieš operaciją įvertina paciento odos tamprumą: „Jei ant šlaunų didelės riebalų sankaupos, o oda suglebusi, neelastinga, po operacijos ji nesusitrauks ir operacijos rezultatai nebus teigiami. Tokiems pacientams siūlau problemą išspręsti kitomis, fizioterapinėmis priemonėmis, kurios gali šiek tiek sumažinti poodinį riebalų sluoksnį.“
Nors pacientų amžius neribojamas, dėl nepakankamo odos stangrumo ne visiems vyresnio amžiaus senjorams patartina atlikti šią operaciją.
Po riebalų nusiurbimo gali susidaryti odos perteklius, bet tai aptariama individualios konsultacijos metu prieš operaciją. Daug kas priklauso nuo paciento gyvenimo būdo, odos stangrumo. „Jei pilvas nukaręs, susidariusios didelės riebalų sankaupos, dažniausiai neužtenka riebalų nusiurbimo, reikia atlikti ir pilvo odos plastiką, pašalinti odos perteklių“, – teigia gydytojas.
Modernus aparatas pagerina rezultatą
Anksčiau riebalų sankaupas pašalindavo tradiciniu chirurginiu būdu, dabar naudojamas vibracinis aparatas. „Tai labai palengvino chirurgo darbą, tarsi griežtum smuiku, nereikia naudoti fizinės jėgos kaip anksčiau. Mažėja ir pooperacinių komplikacijų rizika“, – sako G.Karalevičius.
Modernus riebalų nusiurbimo aparatas sukelia žemų dažnių virpesius. Riebalai nuteka per kelių milimetrų diametro kaniulę, įvestą per tokio paties dydžio pjūvį odoje. Kaniulė juda pirmyn atgal ir dar sukasi aplink savo ašį, sukeldama infragarso bangas ir suardydama riebalinį audinį, todėl daug lengviau ir didesnį kiekį galima nusiurbti. Tokia operacija sukelia mažesnį diskomfortą, lengvesnis pooperacinis gijimas, pagerėja odos kontraktiliškumas, taip pat susidaro mažesnės pooperacinės kraujosruvos.
Vienos operacijos metu galima nusiurbti riebalus keliose vietose – pilvo, juosmens, šlaunų ir kt. Operacijos metu galima pašalinti 5–6 litrus riebalų, tačiau optimalus ir saugus kiekis yra nuo iki trijų litrų. „Svarbiausia, ne kiek nusiurbti riebalų, o koks yra operacijos rezultatas, kaip pasikeičia kūno siluetas pašalinus nuo pilvo, juosmens ar kitų vietų riebalų perteklių“, – teigia gydytojas.
Pašalinti riebalai neatsistato
Riebalų nusiurbimas naudojamas ir kitų operacijų metu, pavyzdžiui, atliekant pilvo plastiką. Taip pat šalinant padidėjusią vyrų pieno liauką, kartu nusiurbiamas ir aplink esantis riebalinis audinys.
Pasak G.Karalevičiaus, nusiurbti riebalai yra vertinga medžiaga, juos galima panaudoti tam pačiam pacientui, suleisti į tam tikras problemiškas veido vietas ir suteikti gražesnį kontūrą, padidinti lūpas, krūtis – nereikia naudoti implantų. „Organizmas savo riebalus gerai įsisavina“, – sako gydytojas.
Priklausomai nuo apimties, riebalų pašalinimas gali būti stacionari operacija, po kurios pacientas turi vieną naktį praleisti ligoninėje. Kai operacija nedidelė, užtenka ir ambulatorinės procedūros su vietine nejautra. Jei pacientas gerai jaučiasi, po kelių valandų gali vykti į namus.
Toje vietoje, kur buvo pašalinti riebalai, jie neatsistato. Žinoma, jei padidės žmogaus kūno svoris, proporcingai atsiras didesnis riebalų kiekis ir toje vietoje, kur buvo pašalinti.
Riebalų nusiurbimo procedūra nerekomenduotina nėščioms, maitinančioms moterims, taip pat mėnesinių metu. Netinka pacientams, kurie serga onkologinėmis, širdies ligomis. Prieš operaciją atliekami visi būtini tyrimai, konsultuoja šeimos gydytojas. Prieš operaciją pacientas turi būti sveikas. „Daug kas priklauso ir nuo operacijos apimties, ar bus taikoma bendra nejautra. Šiai procedūrai reikia ruoštis iš anksto. Kai kas galvoja, kad operacinis pjūvis yra labai mažas, nieko nesimato ir procedūra yra paprasta. Iš tiesų, tai yra operacija, kuri organizmui sukelia stresą“, – pabrėžia G. Karalevičius.
Kompresinė terapija padeda odai susitraukti
Po riebalų pašalinimo operacijos pacientas kelis mėnesius turi vilkėti specialią kompresinę aprangą, nes atsiranda odos laisvumas. Kompresinė apranga padeda odai susitraukti, išlyginti kūno kontūrą. „Lygi, be įdubimų oda priklauso nuo operacijos atlikimo technikos ir kompresinės terapijos“, – pabrėžia chirurgas.
Dėl atsiradusių odos nelygumų gali būti atliekama ir antrinė minimali korekcija. Galutinis rezultatas išryškėja po kelių mėnesių ar po pusės metų, viskas priklauso nuo to, kaip organizmas sveiksta. Labai svarbu, kad pacientas klausytų gydytojų nurodymų ir laikytųsi rekomendacijų. Tuomet rezultatais patenkintas ir pacientas, ir gydytojas.
Iš asmeninės patirties G.Karalavičius norėtų patarti pacientams neplanuoti šios operacijos šiltuoju metu lauku, nes norisi maudytis, vilkėti lengvesnius drabužius.
„Jei pacientė planuoja riebalų nusiurbimą gegužės mėnesį, kad vasarą gražiai atrodytų, tikrai nerekomenduoju to daryti. Geriau operaciją atlikti žiemos pradžioje“, – pataria gydytojas.
Grožį lemia sveikas gyvenimo būdas
Žmogaus kūne turi būti tam tikras riebalų kiekis. G.Karalevičius iš savo praktikos pastebi, kad operacijos metu pašalinus riebalus iš vienos vietos, šio audinio gali padidėti kitoje vietoje: nusiurbiama nuo pilvo ar juosmens, atsiranda šlaunų, nugaros srityje. Taip gali nutikti, jei po operacijos žmogus nekeičia savo gyvenimo būdo, mitybos, turi genetinį polinkį kaupti riebalus tam tikrose kūno vietose.
Po operacijos apie mėnesį laiko reikia riboti aktyvų sportą, o vėliau svarbu keisti gyvenimo būdą.
„Nedaug žmonių sąžiningai laikosi dietos, praktikuoja aktyvų gyvenimo būdą, bet labiau linkę palepinti save, patingėti. Jei mityba būtų subalansuota, pakankamas fizinis aktyvumas, plastikos chirurgai turėtų mažiau darbo. Nors pastaruoju metu galima pastebėti, kad vis daugiau žmonių sportuoja, mažiau rūko, tampa madingas aktyvus gyvenimo būdas, nes nori gražiau ir sveikiau atrodyti. Belieka tik pakeisti mitybos įpročius ir visuomenė taps sveikesnė“, – sako plastikos chirurgas G.Karalevičius.
Norite dailesnių kūno linijų? Rašykite plastikos chirurgui G.Karalevičiui arba klauskite telefonu +370 686 83222.