„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ropojimo treniruotė – unikalus ir naudingas judėjimas

Taip, mes nejuokaujame. Pabandykite paropoti (pageidautina techniškai taisyklingai, o ne bet kaip) bent 5 minutes ir būsite nokautuoti, išsunkti lyg nubėgę porą kilometrų ir neblogai išjudinę visą kūną nuo vienų iki kitų pirštų galiukų. Iš šono tikrai atrodo lengviau… Suintrigavome? Klausome sporto ir laisvalaikio klubo šeimai „Goodlife” sporto vadovo Andriaus Česnausko komentarų.
 „Mes tikim – tu gali!“
„Mes tikim – tu gali!“ / Projekto partnerio nuotr.

Panašu, kad šiandien mes daugiau laiko skiriame smegenų lavinimui, tačiau tikrai nepakankamai – kūno. O jei pastarąjį laviname, pagrindiniu tikslu išsikeliame gražaus kūno formavimą. Mes vis dar orientuojamės į estetiką, o ne į funkcionalumą, sveikatą, traumų prevenciją. Bet kas iš to, jei esate gražus ir atletiškas, tačiau nebesugebate atlikti judesių, kuriuos gabėdavote be pastangų atlikti dar būdami vaikais?

Jei pasižvalgytume po pasaulio sporto sales, fizinio aktyvumo ir sporto video dienoraščius, pastebėtume, kad vis daugiau dėmesio bei propagavimo sulaukia patys įvairiausi judėjimo būdai, pavyzdžiui, ropojimas. Daugelis ir pas mus ima suprasti, kad treniruokliai nėra geriausias būdas gerinti sveikatą ir judėti. Judėjimo būdų yra begalė ir būtent gebėjimas valdyti kūną įvairiose situacijose geriausiai parodo jo fizinę būklę bei sveikatą. Žmogui neturėtų būti sudėtinga bėgti, plaukti, kopti, šokinėti, šliaužti, ropoti…

Jei paskutinį kartą ropojote kūdikystėje, metas tai prisiminti, o inspiracijų ropojimo stiliams pasižvalgyti gyvūnų pasaulyje. Manau netrukus ir sporto salėse vis dažniau išgirsime: „30 sek. „meškos”, „beždžionės” ar „krabo” žingsniu.”

Ropojimo privalumai labai akivaizdūs. Ropoti sveika mūsų stuburui, tuo pačiu gerėja pečių juostos ir klubų mobilumas, apkraunamos rankos, riešai. Ropojant, pavyzdžiui, „meška” (ėjimas keturiomis klubus iškėlus kiek įmanoma aukščiau) vyksta dinaminis tempimas, judesyje ištempiame achilą, blauzdą, pakinklius, dvigalvį šlaunies raumenį.

Kasdienėje veikloje mes negauname pakankamo krūvio rankoms, o ropojant įsijungia ir pirštai, ir delnai, riešai, tricepsas, pečiai, krūtinė. Riešų ir delnų stiprinimas ypatingai aktualus. Šios rankų dalys dažnai pamirštamos, tačiau juk būtent jos nukenčia mums nugriuvus, kai instinktyviai atsiremiame delnu. Tad tik lavinamos bei stiprinimos jos bus pajėgios išlaikyti kūno svorį.

Ropojant būname žemyn galva, o tai reiškia, pamaitiname smegenis krauju, pageriname kraujo apytaką, stipriname kraujagysles, mažiname insulto riziką. Vidaus organai pasislenka nuimdami apkrovą nuo dubens raumenų, taip pat sumažėja apkrova stuburo apatinei daliai.

Pažiūrėkite, vienas judesys, o naudų labai daug. Tai puikus būdas sveikatinti visą kūną, ypač tiems amžinai neturintiems laiko ilgoms treniruotėms. Paropoti galima ir namie, nes tam nereikia jokio inventoriaus. Ropojimas per trumpą laiką suteikia maksimalią naudą – 5 min. ropojimo gali būti naudingiau nei 30 min. bėgimo.

Projekto partneriai:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs