Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rudeninė revizija: 5 patarimai, padėsiantys idealiai sutvarkyti spintą

Mažai kam patinka tvarkyti lentynas ir pakabas, tačiau bent dukart per metus keičiantis sezonams procesas – neišvengiamas. Gal mūsų patarimai padės sutaikyti per didelį drabužių ir aksesuarų kiekį (retai kada kas skundžiasi pernelyg nuosaikiu garderobu) ir per mažą spintos plotą.
Drabužinė
Drabužinė / Vida Press nuotr.
Temos: 1 Ruduo

1. Pradėkite nuo patikros. Užteks apgaudinėti save ir krauti į antresoles, maišus ar dėžes nenešiojamus daiktus. Keičiant dėmenis vietomis, galutinė suma nekinta, ir jei spintoje paversite slėptuve, daugiau vietos čia niekaip neatsiras. Jei turite jėgų ir entuziazmo, traukite atsargas į dienos šviesą, perrūšiuokite ir atrinkite tai, ką dar galima išgelbėti. O gal – jei maišams ir dėžėms keleri metai – tiesiog juos nešti į konteinerį?

Shutterstock nuotr./Ką apsirengti?
Shutterstock nuotr.

Populiarioji japonų autorė Marie Kondo tikina, kad namuose neturi likti nė vieno daikto, kuris neteiktų džiaugsmo. Pirmiausia ši nuostata turėtų galioti drabužiams: gyvenimas per trumpas, kad dėvėtumėt ne tuos džinsus!  

2. Sezono metas. Be abejonės, jūs ne kartą tai girdėjote, bet šįkart imkite ir padarykite viską iki galo. Prieš sandėliuodamos praėjusios vasaros drabužius ir aksesuarus, rūpestingai juos patikrinkite. Galbūt iš karto atsiras tokių, kurie neverti būti nešiojami 2016–aisiais? Ne, ta dėmė neatsiplaus, tik dar labiau išryškės per žiemą, o anas audinio defektas ir toji išblukusi vieta krenta į akis ne tik jums! Per žiemą tie daiktai nepasidarys nei mielesni, nei atgaus gerąsias savybes. Todėl – mokomės iš Kondo – ir nebekaupiame. O jei vasarinius batelius nunešite batsiuviui (o taisytinus drabužius – siuvėjai) jau dabar, būsimasis sezonas neužklus netikėtai! 

Vida Press nuotr./Drabužių rinkinys
Vida Press nuotr.

3. Kiekvienam – savo. Pagaliau atsikratykite vielinių pakabų iš cheminės valyklos ir tų, ant kurių nesilaiko drabužiai. Įsigykite vienodas (geriausiai – aptrauktas audiniu ar padengtas specialiu neslidžiu plastiku, pastorintais kraštais, tvirtas) ir ką tik galite – kabinkite. Nesluoksniuokite daiktų – tie, kurie bus paslėpti apačioje, neturės šansų išvysti dienos šviesą.

Vida Press nuotr./Moteris renkasi drabužius
Vida Press nuotr.

Kelnėms parūpinkite pakabų su segtukais (džinsams irgi). Megztinius, ypač trapių verpalų – kašmyro, švelnios vilnos, šilko – sulankstykite arba suvyniokite nespausdamos ir sudėkite neaukštomis krūvelėmis. Pedantės mėgsta dar perkloti juos plonyčiu popieriumi – vertas pagarbos aukštasis pilotažas. 

4. Išradingumui nėra ribų. Gatavos dėžutės ir skirtukais, tinkamos viskam, – nuo stalčių iki lentynų – gera idėja, bet nesportiška. Jei nenorite išleisti tam papildomai lėšų, pasitelkite fantazija. Suskirstyti erdvę gali įvairios batų dėžės – nuo siaurų ir mažų, kuriose parduodamos balerinos, iki didžiulių, kuriose parsinešame kedus.

„Shutterstock“ nuotr./Drabužių spinta.
„Shutterstock“ nuotr.

Saulės akinius, papuošalus, šalikėlius ir skareles galima sukabinti ant tos pačios pakabos – tik ji turi būti neslidi. Pirštinėms lentynoje neleis išsibėgioti paprasti kanceliariniai spaustukai (ypač aktualu vaikams). Žodžiu, kuo tiksliau surasite daiktams jų vietas, tuo mažiau vargo turėsite juos ten grąžinti. Tik be fanatizmo – nemėginkite suteikti naujo gyvenimo visoms senoms dėžutėms ir maišeliams. 

Imkitės darbo kuo geriau nusiteikusi, pagal mėgstamą muziką ir – geriausia – kai jūsų niekas neblaško. 

5. Ne per vieną kartą! Jei spinta labiau primena Augėjo arklides, nepasiduokite perfekcionizmo impulsui iškuopti jas per vieną kartą. Juk jūs ne Heraklis. Pasistatykite laikmatį arba tvirtai nuspręskite: vienas žygis – viena lentyna. Imkitės darbo kuo geriau nusiteikusi, pagal mėgstamą muziką ir – geriausia – kai jūsų niekas neblaško.

Lažinamės, kad pamirštus radinius norėsite pasimatuoti ir apskritai mūsų ryšys su mūsų spinta – šiek tiek metafizinis. O jei joje ir taip ideali tvarka ir tiesiog reikia prisitaikyti prie sezonų kaitos, lengvai susidorosite ir sekmadienio popietę. Pradėkite nuo basučių, maudymosi kostiumėlių ir lengvučių sijonų, kurių neprireiks iki kelionės į kurortą (ar ateinančio birželio). 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?