Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šalikai žiemai ir pavasariui: kokie madingiausi, kaip ir prie ko juos derinti?

Šaliką galime dėvėti dėl dviejų priežasčių – saugodamiesi nuo šalčio arba kaip stiliaus detalę. Tad toms, kurios paiso madų, kalbamės su stiliste ir atsakome, kokie šalikai madingiausi šį šaltąjį sezoną, kokius rinktis pavasariui, kaip ir prie ko derinti šaliką – prie palto, kepurės, o gal pirštinių?
2018 m. šalikų tendencijos
2018 m. šalikų tendencijos / Vida Press nuotr.

Madingiausi raštai ir audiniai

Apžvelgdama dabar vyraujančias tendencijas šalikų pasaulyje, Tavostilius.lt stilistė Mingailė Skuodytė išskyrė raštus ir audinius. Pasak jos, madingiausi raštai: „žąsų kojelių“ (angl. houndstooth), žirneliai (angl. polka dot), geometriniai ir tartan. O rinktis siūlo kašmyro, stambaus rašto megztą šaliką arba kailinę apykaklę.

„Žąsų kojelių“ raštas

Žirneliai

Geometriniai raštai

A post shared by YAKMANDU (@yakmandu_berlin) on

Tartan raštas

A post shared by Rach Woodier (@rachwoodier) on

TAIP PAT SKAITYKITE: Sijonai: kokie madingiausi, kaip juos derinti ir kokių nedėvėti žemaūgėms?

Kašmyras

Stambaus rašto megztas

A post shared by lilaroz (@lilaroz.knits) on

Kailinė apykaklė

Šalikai pavasariui

Veikiausiai vasarį dar paspaus šaltukas ir gal dar sniegas nudžiugins, tačiau ne už kalnų ir pavasaris. M.Skuodytės teigimu, pavasarį bus madingi ploni, siauri, ilgi šalikėliai prie pat kaklo ir skaros ant galvos.

Vida Press nuotr./Skara
Vida Press nuotr./Skara
Vida Press nuotr./Ilgas, siauras, plonas šalikėlis
Vida Press nuotr./Ilgas, siauras, plonas šalikėlis

Tačiau, kol oras nepalepins ir vis dar norėsis šiltesnio šaliko, drąsiai prie savo pavasarinio palto galite derinti didžiulį megztą šaliką – kuo stambesnis jo raštas, tuo madingiau.

Kaip derinti: prie palto ar kepurės?

Pasak stilistės, vienas svarbiausių dalykų, kalbant apie derinimą, yra nedėvėti viso komplekto – t. y. tokios pat spalvos, rašto, ir audinio šaliko, kepurės ir pirštinių.

Svarbiausia nedėvėti viso komplekto – t. y. tokios pat spalvos, rašto, ir audinio šaliko, kepurės ir pirštinių.

„Tai niekada neatrodo nei gerai, nei stilingai. Nebent tai būtų visiškai neutralūs ir klasikiniai neišsiskiriančių spalvų aksesuarai. Žinoma, visada reikėtų juos suderinti tarpusavyje, ir gerai būtų, kad jie nebūtų vienos spalvos“, – sakė stilistė.

Kalbėdama apie derinimą prie palto, pabrėžė, kad reikėtų nuspręsti, kas jūsų aprangos akcentas – paltas ar šalikas. „Jei tai yra išskirtinės spalvos ir formos paltas, šalikas gali būti neutralesnis. Jei savo klasikinį paltą norite pagyvinti, galite dėvėti ryškius šalikus ir turėti jų daugiau, kad galėtumėte kaitalioti“, – patarė M.Skuodytė.

Kokių spalvų šaliką rinktis?

Renkantis šaliką, stilistės teigimu, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokios spalvos jums tinka – esate šilto ar šalto tipo žmogus, nes šalikas yra arti veido ir ta spalva jame atsispindės.

Žiemą madingos spalvos – raudona, bordo, pilkšvai rausva, pilka, mėlyna, sodri ekektrinė. Pavasarėjant stilistė siūlo rinktis ryškias spalvas: violetinę, alyvinę, turkio, geltoną, raudoną.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pėdkelnės: kokios dabar madingos, kaip jas derinti ir kokias mesti lauk?

Paklausta, kokį šaliką reikėtų turėti kiekvienai moteriai, M.Skuodytė sakė: „Viskas priklauso nuo to, ar šalikus mėgstate kaip aksesuarus, ar tiesiog kaip priemonę apsisaugoti nuo šalčio. Šalikas tikrai nėra būtinas aksesuaras šiltuoju metų laiku. Gerai yra turėti kelis neutralių spalvų šalikus žiemai, rudeniui ir porą ryškesnių. Galima turėti kelis mėgstamų ir tinkamų spalvų bei raštų plonus šalius žvarbesniems pavasario vakarams ar šventėms.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos