Sakoma, kad Lietuvoje liemenės moters kostiumo dalimi tapo apie XVI a., o XIX a. pradžioje, kai aukštuomenės damos dėvėjo korsetus, valstietės puošėsi liemenėmis – tai buvo ir išeiginis, ir kasdienis drabužis. Ypač – žiemą.
Ir anuomet, ir dabar jos siuvamos iš pačių įvairiausių medžiagų: vilnonių, medvilninių, sintetinių audinių, šilko, brokato, aksomo, kailio, taip pat ir mezgamos. Vyrauja įvairiausios formos ir ilgiai.
Šis šaltasis sezonas galbūt niekuo ir nenustebins, nes trumpos dirbtinio kailio liemenės, kokias matėme „Miu Miu“ 2017–2018 m. rudens ir žiemos kolekcijoje, buvo madingos ir anksčiau. Tiesa, jos dėvimos ne tik dirbtinio, bet ir natūralaus kailio. Ir gali būti ne tik trumputės, bet ir gerokai ilgesnės.
Šiemet pastebima išties ilgų liemenių tendencija – ypač pūkinių, odinių. Tokiomis modelius buvo papuošę mados namai „Salvatore Ferragamo“, pristatydami šio šaltojo sezono kolekciją. Jos vaidmuo čia atitinka net ir suknelės, kai liemenę galima dėvėti kad ir ant nuogo kūno, ir derinant su aptemptomis kelnėmis ar tamprėmis, aptempta palaidine ar lengvu megztuku.
Kita vertus, niekur nepabėgo ir trumpieji modeliai: tiek pūkinių, tiek kailinių ar įvairių medžiaginių. Tad, kai norėsis kokio nors akcento ar stilingos detalės, pakeisiančios visą jų įvaizdį, prisiminkite liemenę. Be kailių ir pūkų, žiemai kuo puikiausiai tiks ir jaukumo suteikiantys raštai.
Žemiau pateikiame dar keletą idėjų.
Medžiaginės
Kailinės
Pūkinės