Ar žinote, kad kvietime į šventinį vakarą nurodyto aprangos kodo nepaisymas gali būti palaikytas įžūlumu ir nepagarba iškilmių organizatoriams? Todėl jei ruošiatės į renginį, kuriame svarbu vilkėti nurodytą aprangos kodą atitinkančius drabužius, pasidomėkite, kas turėtų sudaryti jūsų aprangos ansamblį.
White Tie (liet. baltas kaklaraištis)
Šis aprangos kodas taikomas tik iškilmingiausiems renginiams (iškilmingam labdaros vakarui), tačiau gali būti aptinkamas ir kitokio pobūdžio kvietimuose (Naujųjų metų sutikimo vakarėlio).
Šiuo kodu pažymėtose iškilmėse vyrai privalo dėvėti visą smokingo komplektą: baltą kaklaraištį, liemenę ir tokios pat spalvos marškinius. Liemenį galima apjuosti plačia atlaso juosta.
Moterys turi apsirengti itin puošniai: ilga, tik iš aukščiausios kokybės audinio pasiūta prabangia suknele. Nuo ryškių spalvų būtina susilaikyti: labiausiai toleruotina balta ir juoda, gali būti šviesiai sidabrinė. Makiažas – subtilus.
Taip pat skaitykite: Kalėdų vakarėlis darbe. Tema – „Didysis Getsbis“
Rengiantis pagal šį aprangos kodą, stilistai rekomenduoja vengti eksperimentų ir naujų mados tendencijų. Pageidautinas klasikinis aprangos stilius. Vakaro šukuosena – susegti plaukai. Tokiame renginyje metas pasipuikuoti vertingiausiais papuošalais (tik nepamirškite saiko). Rankas privaloma pridengti: jei ne puošniu šaliu ar pelerina, tai minkštutėmis ilgomis pirštinaitėmis.
Black Tie (liet. juodas kaklaraištis)
Šis kodas, skirtas iškilmingiems renginiams. Dar vadinamas Smoking (liet. smokingo). Priešingai nei White Tie, šis aprangos kodas į renginį leidžia ateiti apsirengus šiek tiek laisviau. Vis dėlto tokie kvietimai įpareigoja vyrus vilkėti smokingus, baltos spalvos marškinius, pasirišti juodą kaklaraištį arba pasipuošti varlyte. Batai ir kojinės taip pat juodi.
Anksčiau moterims buvo primygtinai siūloma vilkėti įvairių spalvų, tačiau elegantiškas žemę šluojančias suknias, vėsiu oru pridengiamus apsiaustu ar juodu paltuku. Šiandien leidžiama ne tokiame formaliame renginyje pasirodyti su kelius siekiančia kokteiline suknele. Šiuo terminu apibūdinama iš kokybiško audinio pasiūta gana kukli, bet elegantiška suknelė. Prie tokio stiliaus aprangos didelė rankinė vis dar netinka, geriausias pasirinkimas – delninukė.
Semi-formal (liet. pusiau formalus)
Šis aprangos kodas suteikia daugiau laisvės. Vyrams nebūtina traukti iš spintų smokingų, pakanka klasikinio kostiumo. Damos vilki kokteilines sukneles, puikiai tinka ir pečius apnuoginančios, siuvinėtos karoliukais ar nėriniuotos suknelės. Galima rinktis ir puošnų švarko ir sijono kostiumėlį. Pasistenkite per daug neapsikarstyti papuošalais.
Taip pat skaitykite: Slapti moterų ginklai – figūrą koreguojantys apatiniai
Cocktail Attire (liet. kokteilinė apranga)
Jei gavote kvietimą į renginį, kurio aprangos kodas – Cocktail Attire, drabužinėje ieškokite saikingai puošnios suknelės iki kelių ar šiek tiek trumpesnės (pageidautina ne griežto tiesaus silueto – ši tinkamesnė dalykiniams susitikimams). Neprašausite pro šalį apsivilkusi ir išeiginį kostiumėlį. Vyrams tinka universalusis klasikinis kostiumas.
Smart Casual (liet. puošnus kasdieniškumas)
Ši sąvoka interpretuojama dar laisviau. Komplektuodama drabužius, turėtumėte stengtis sukurti elegantiškos kasdienės aprangos derinius ir neatsisakyti puošnumo. Moteris gali vilkėti elegantišką nebūtinai vienspalvį kelnių kostiumą. Vyrams leidžiama pasitelkti vaizduotę – kelnes, švarką ir marškinius rinktis skirtingų spalvų. Batai vis dėlto turėtų likti uždari.
Casual (liet. kasdienis) stilius
Jei ketinate dalyvauti šventėje, kur vyraus Casual stilius, tikrai neteks lakstyti po parduotuves ieškant idealiausio varianto. Čia tinka ir džinsai, ir lengvos suknelės, ir medvilniniai sijonai, ir sportiniai bateliai. Vis dėlto patartina nepamiršti, kad einama į vakarėlį, o ne prekybos centrą.