Kai norisi čia ir dabar
Pavasarį, kai oda išsausėjusi po šildymo sezono, juntamas vitaminų trūkumas, rekomenduojama atlikti odą gaivinančias, drėgmės jai suteikiančias procedūras.
„Grožio injekcijas galima atlikti visus metus, tačiau pavasaris itin tinkamas veido odai drėkinti. Tiesa, po adatinių procedūrų savaitę patartina nebūti kaitrioje saulėje, todėl procedūras geriau atlikti ne prieš pat atostogas“, – sako klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatovenerologė Eglė Drukteinienė.
Daugumai adatinių procedūrų, išskyrus trombocitais praturtintos plazmos (PRP) ir botulino toksino injekcijas, naudojama hialurono rūgštis, skiriasi tik jos koncentracija ir klampumas. Hialurono rūgštis suriša vandenį odos tarpląstelinėje terpėje, ir taip palaiko odos drėgmę, tonizuoja ją, taip pat stimuliuoja fibroblastus, ląsteles gaminančius odos baltymus, todėl oda tampa stangresnė ir elastingesnė.
Paprasčiausia, mažiausiai invazinė procedūra yra mezoterapija. Tai unikalus gydymo metodas, pasitelkiamas siekiant atstatyti suglebusią, sausą, saulės paveiktą, papilkėjusią, riebią ar porėtą odą. Taip pat ji atliekama siekiant palyginti raukšles, sumažinti maišelius po akimis ar paakių patamsėjimą, celiulitą ir strijas, mažinant dvigubą pagurklį, susidariusį dėl odos elastingumo sumažėjimo arba riebalų sankaupų.
„Didžiausias mezoterapijos pranašumas, kad iškart po jos oda paraudusi būna tik trumpai, todėl procedūrą galima atlikti kad ir per pietų pertrauką. Po 2 ar 3 procedūrų, atliekamų kartą per savaitę, ima matytis rezultatai. Viena mano pacientė yra vaizdžiai pasakiusi: visi manęs klausia, kur atostogavau, nors ne tik atostogų neturėjau, bet dar ir dirbau daugiau nei įprastai“, – šypsosi gydytoja.
Grožio injekcijas galima atlikti visus metus, tačiau pavasaris itin tinkamas veido odai drėkinti.
Pasak dermatovenerologės, mezoterapija puikiai tinka prieš kokią nors šventę, svarbų įvykį. Atsižvelgiant į odos ypatybes ir žmogaus amžių, mezoterapijos poveikis juntamas iki pusės metų.
Natūralumo mėgėjams – alternatyva
Pasak E.Drukteinienės, šiuo metu populiarios trombocitais praturtintos plazmos (PRP) injekcijos, itin mėgstamos pacientų, vertinančių natūralumą. PRP yra natūralus produktas, sukurtas iš paties paciento kraujo. Nedidelis jo kiekis paimamas iš paciento venos į sterilų mėgintuvėlį, pilamas į specialią centrifugą. Atskiriami baltieji ir raudonieji kraujo kūneliai, paliekant išgrynintą kraujo plazmą su trombocitais, kurių kiekis yra kelis kartus didesnis nei paprastai būna kraujyje. Procedūrai nenaudojami jokie sintetiniai pakaitalai ar priedai.
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad PRP skatina kolageno ir elastino sintezę odoje, taip pat slopina saulės sukeltus pažeidimus ir odos senėjimą, efektyvus plaukų slinkimui gydyti. PRP, suleista į odą, skatina audinių atsinaujinimą (regeneraciją) – visa tai natūraliu būdu atjaunina odą: sumažėja raukšlelių, oda tampa lygesnė, skaistesnė, stangresnė.
„Tai tarsi energijos užtaisas – stimuliuojame odą, kad ji atsinaujintų pati. Ši procedūra yra investicija į ateitį, nes rezultatai laikui bėgant tik gerėja. Ji nesuteikia staigaus odos būklės pagerėjimo, procesas vyksta pamažu – injekcija paskatinamas atsinaujinimo procesas, o oda dirba pati“, – sako dermatovenerologė.
PRP injekcijos gali būti leidžiamos į veido, dekoltė, kaklo, plaštakų odą, plaukų sritį. Pasak specialistės, procedūros poveikis juntamas iki metų. Šios injekcijos yra šiek tiek skausmingesnės, tačiau jas galima atlikti ir leidžiant skausmą malšinančius vaistus.
Svarbu ne amžius, o poreikis
Odai, kuriai ypač trūksta drėgmės, kuri yra stipriai paveiktai saulės, streso ar kitų veiksnių, rekomenduojama biorevitalizacija. Per procedūrą į vidurinį odos sluoksnį suleidžiama gryna hialurono rūgštis, užpildanti šios rūgšties trūkumą odoje. Jau po pirmos procedūros oda tampa drėgnesnė, padidėja jos tonusas, pagerėja spalva, oda tampa stangresnė, elastingesnė, išsilygina smulkios raukšlelės, o efektas išlieka iki metų.
„Reikėtų atkreipti dėmesį, kad po biorevitalizacijos iš pradžių matomos papulės – tarsi po uodo įkandimo, kurios gali laikytis iki kelių dienų, todėl pacientai dažniausiai procedūrą atlieka penktadienį. Tai skausmingesnė procedūra, todėl leidžiami skausmą malšinantys vaistai“, – pažymi E.Drukteinienė.
Siekiant sumažinti ar visiškai panaikinti nosies, lūpų, tarpuakio, taip pat aplink lūpas esančias raukšles, patobulinti veido simetriją – suteikti didesnę apimtį skruostams, lūpoms, išryškinti jų kontūrą, siūloma rinktis hialurono rūgšties užpildų injekcijas. Po jų gilios raukšlės tampa lygesnės, atkuriamas veido kontūras ir putlumas, veidas tampa pastebimai jaunatviškesnis.
Siekiant sumažinti ar visiškai panaikinti nosies, lūpų, tarpuakio, taip pat aplink lūpas esančias raukšles, siūloma rinktis hialurono rūgšties užpildų injekcijas.
Efektyviausias būdas panaikinti gilias mimikos raukšles yra botulino toksino injekcijos, leidžiamos į mimikos raumenis. Šiuo metodu maksimaliai sumažinamos horizontalios ir vertikalios raukšlės kaktoje, žąsies kojelės aplink akis. Botulino toksinas paralyžiuoja mimikos raumenų darbą, todėl raukšlė išsilygina. Procedūros poveikis matomas jau po kelių dienų ir trunka iki metų. Botulinas naudojamas ir padidėjusiam prakaitavimui mažinti.
Pasak specialistės, adatinių procedūrų pageidauja labai įvairaus amžiaus pacientai, o jų norai būna labai skirtingi.
„Griežtų amžiaus ribų šioms procedūroms nėra, tačiau paprastai labiau pasirūpinti savo oda prireikia sulaukus 30 – 35 metų. Mano nuomone, leisti į raumenį botulino, kai dar nėra raukšlės, nereikėtų. Kartais girdime, kad 18-metės rengia botulino vakarėlius – manau, tai tiesiog netikslinga.
Labai jaunoms moterims, norinčioms daugiau, nei gali kosmetologas, siūlau pradėti nuo mezoterapijos. Taip pat galima rinktis PRP procedūrą, kurią vienintelę rekomenduojama atlikti profilaktiškai netgi jaunoms moterims, kurios dar neturi odos problemų, – ji leidžia pristabdyti senėjimo procesus ir turėti gražesnę odą ateityje“, – pataria gydytoja dermatovenerologė.