Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Skrydžių palydovių makiažas: ryškus, kad atkreiptų dėmesį, keltų pagarbą ir susižavėjimą

Skrydžių palydovės, arba kitaip sakant stiuardesės, daugiau nei pusę amžiaus kelia susižavėjimą tiek moterims, tiek vyrams. Taip yra ne tik dėl to, kad jos jaunos, nepriklausomos, daug keliauja, bet ir dėl jų kuriamo įvaizdžio. Pakalbėkime apie makiažą – kaip turi dažytis skrydžių palydovės?
Palydovių makiažas
Palydovių makiažas, skrydžių palydovė Gintarė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 1 Makiažas

Skrydžių palydovės turi būti pastebimos. Kai jos eina, žmonės pagarbiai ir su susidomėjimu į jas atsisuka. Kad taip būtų, svarbu viskas – tiek klasikinė, bet ryškesnė apranga, tiek graži figūra, tiek ryškus makiažas ir tvarkinga šukuosena.

Pirmas įspūdis labai svarbus, todėl skrydžių palydovės turi visada atrodyti gerai. Nuotaika ir uniforma kuria bendrą įvaizdį, kuris reprezentuoja avialinijas ir yra jų identiteto dalis. Būti malonioms, profesionalioms, šypsotis palydovėms taip pat svarbu, kaip ir gebėti atlikti tiesioginį darbą.

Nors stiuardesių makiažas vadinamas dieniniu, daugumai mūsų jis atrodytų kaip vakarinis. Tiesiog lėktuve esant lempų apšvietimui tas makiažas atrodo kitaip nei dienos šviesoje.

„Stiuardesės makiažas negali būti švelnus, labai šviesių spalvų – kas tuomet paklausytų tokios mielos palydovės?“ – retoriškai klausia Sigita Svistun, „Small Planet Airlines“ makiažo instruktorė, viena iš trijų palydovų ambasadorių. Sigita palydovėms veda makiažo mokymus, nes kiekviena palydovė turi mokėti pasidaryti specialų makiažą. Moteris ir pati dirba skrydžių palydove.

Irmanto Gelūno /15min nuotr./Sigita Svistun
Irmanto Gelūno /15min nuotr./Sigita Svistun

Skrydžių palydovė negali atrodyti labai švelni, nes prireikus jai gali tekti suvaldyti sudėtingą situaciją ar susitvarkyti su neklusniais keleiviais.

Sigita pasakoja, kad skrydžių palydovė negali atrodyti labai švelni, nes prireikus jai gali tekti suvaldyti sudėtingą situaciją ar susitvarkyti su neklusniais keleiviais. Tam reikalingas ryškesnis makiažas. Ryškesnės ir tamsesnės spalvos, ryškiai padažytos lūpos suteikia reikiamo griežtumo, tamsiai įrėmintos akys – proto skvarbumo, o bendras įvaizdis – patrauklumo.

Skrydžių palydovė – tai moteris, kuria žaviesi, kurios klausai ir kurią gerbi.

„Small Planet Airlines“ skrydžių palydovių makiažas derinamas su jų apranga – rožiniais marškiniais ir ant kaklo parišta šilkine ryškia raštuota skarele. Prie tokios aprangos reikalingas ryškus, šaltų atspalvių makiažas. Dominuoja tamsiai pilkas akių makiažas, ryškūs antakiai, rožiniai skruostai ir ciklameno spalvos lūpos.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Palydovė Gintarė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Skrydžių palydovė Gintarė

Nors pradžioje makiažui atlikti prireikia daugiau nei valandos, įgudusi skrydžių palydovė gali pasidažyti per pusvalandį. Tai nėra taip ilgai, kai sužinosite, kiek etapų prireikia tokiam makiažui atlikti. Kaip ir priemonių – tai profesionalus makiažas, kone aukštasis pilotažas.

Pateiksime glaustai aprašytą etapų variantą.

Kaip ir kiekvienas makiažas, taip ir šis pirmiausia pradedamas nuo švariai nuvalyto ir drėkinamuoju kremu patepto veido. Tuomet siūloma lengvai padengti veidą makiažo baze (primer) arba jei veidas paraudęs – žalios spalvos baze. Bazė reikalinga tam, kad makiažas atlaikytų 10–12 valandų skrydį ir sausą orą lėktuve. Tada reikia atitaikyti makiažo pagrindo spalvą – instruktorė Sigita siūlo ant skruosto patepti kelių atspalvių pudros ir išsirinkti artimiausią veido spalvai.

D. daškevičiūtės nuotr./Palydovė Gintarė
D.Daškevičiūtės nuotr./Skrydžių palydovė Gintarė

Makiažo pagrindą geriausia įtapšnoti kempinėle. Tuomet, jei oda nėra labai sausa, papudruokite ją biria ar kompaktine pudra, kad sutvirtintumėte makiažą ir vėliau būtų galima modeliuoti veidą. Svarbu nepalikti nepapudruoto kaklo – tai dažna moterų klaida.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Paakiams tepti reikalingas korektorius (concealer). Jei paakiai melsvo atspalvio – geltono atspalvio korektorius, o jei rudos spalvos (tamsesnės odos savininkių) – rožinio atspalvio. Korektorių reikia įtapšnoti po paakiais suformuojant žemyn kabantį trikampį, kad paakiai „pailgėtų“. Juo reikia patepti ir tarp akių ir nosies – ši vieta dažnai pamirštama.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Galiausiai įtapšnojama spindesio suteikianti priemonė (highlighter) – skruostikaulių viršuje, kur baigiasi korektoriumi pieštas trikampis. Taip sukuriamas sveikai spindinčio veido įspūdis. Toliau, atsižvelgus į savo veido bruožus, galima modeliuoti veidą, bet tai nėra privaloma. Europietėms siūloma modeliuoti veidą rudais ir pilkšvais atspalviais, tamsesnės odos moterims – oranžiniais ar aukso atspalviais.

Skruostams dažyti pasirenkami rožiniai skaistalai ir jais dažomas skruostikaulio įdubimas. Jį aptikti padeda įtraukti skruostai ir papūstos lūpos. Skaistalai vizualiai daro veidą sveikesnį.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Akių makiažas – sudėtinga proceso dalis. Aprašant trumpai, pirmiausia vokai padengiami šešėlių baze, tuomet naudojamas pilkas akių pieštukas arba skystas kontūras ir keturiomis šešėlių spalvomis kuriamas tamsių, gilių akių įvaizdis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Tuomet akys dažomos juodu tušu. Svarbiausia – atrasti ne gerą tušą, o gerą tušo šepetėlį, kuris tiktų konkrečios moters blakstienoms.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Dažant antakius svarbu rasti panašią, tik šiek tiek tamsesnę nei natūrali antakių spalva, spalvą. Kuriamas įspūdis, kad antakiai tarsi prasideda iš niekur, ir tuomet aukštėja ir ryškėja. Formuojamas gražus lankas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Antakiai užbaigiami aiškia linija. Jei antakiai ploni, vizualiai jie šiek tiek pastorinami. Po antakių apačia patepama korektoriumi (concealer) ir žvilgsnis tampa gyvesnis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Lūpos, instruktorės Sigitos teigimu, svarbiausia makiažo dalis. Jos turi būti ryškios, putlios. Pirmiausia pieštuku apibrėžiamos ir nuspalvinamos lūpos.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Tuomet šepetėliu gausiai tepamas ryškus lūpdažis ir lūpos nusausinamos servetėle.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Galiausiai lūpų pieštuku nubrėžiamas kontūras, kad užsifiksuotų lūpų spalva ir forma. Norinčioms putlesnių lūpų efekto, siūloma lūpų apačioje ties viduriu padažyti tamsesne pudros spalva. Taip lūpos atrodo vizualiai gilesnės.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./ Palydovė Gintarė su baigtu makiažu
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./ Skrydžių palydovė Gintarė su baigtu makiažu

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?