„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Specialistai atskleidžia saikingo deginimosi saulėje paslaptis

Niekas nepaneigs, jog vasarai prasidėjus, vienomis perkamiausių prekių tampa apsaugos nuo saulės produkcija. Jų įvairovė, spalvos, bronzantai ir skaičiai ant buteliukų apsuka galvą. Atsistojus prie parduotuvės lentynos tampa nebeaišku, ko ieškome ir ko iš tiesų reikėtų ieškoti. Odos priežiūros specialistai pataria, kas tikrai turėtų atsirasti mūsų krepšyje prieš keliaujant mėgautis saulės voniomis.
Moteris tepasi apsauginiu kremu nuo saulės
Moteris tepasi apsauginiu kremu nuo saulės / 123RF.com nuotr.

Išmokus skaityti etiketę – keblumų kils mažiau

Pirmiausia, turbūt ir patys atkreipėte dėmesį, jog ant visų priemonių, skirtų deginimuisi saulėje, yra rašomi tam tikri skaitmenys: SPF15, SPF30 arba SPF50. Tai apsaugos lygį nuo UV spindulių nurodantys skaitmenys ir juos turėtumėte pasirinkti pagal savo odą. Pavyzdžiui, jei esate tamsaus odos gymio savininkas, greičiausiai jums nereikės didelės apsaugos nuo saulės, nes jūs ir taip turite rusvą odos atspalvį, todėl saulė nepažeidžia itin stipriai jūsų odos. Jums užteks priemonių, pažymėtų SPF30.

O jei turite blyškią kūno ir veido odą, kitaip sakant turite „karališką“ odą, jums būtina kuo efektyviau apsaugoti savo odą, nes greičiausiai ji itin jautriai reaguoja į deginimasi saulėje. Tad net ir parduotuvių konsultantai jums greičiausiai pasiūlys rinktis priemones su SPF50.

Kai žinosite, kokio stiprumo apsaugą rinktis, bus galima atkreipti dėmesį ir į veikliąsias medžiagas. Dauguma specialistų rekomenduoja rinktis tokias apsaugos priemones, kurių sudėtyje būtų vitaminas C – jis užtikrina vitamino E regeneravimą. Taip pat privalu būti ir pats vitaminas E, kuris yra itin stiprus antioksidantas, apsaugantis nuo odos senėjimo. Ir dar sudėtyje būtų gerai rasti sojų aliejaus. Jis praturtintas A, B6, B12 ir K vitaminais, taip pat kalciu, magniu ir kaliu. Turi antioksidacinių, drėkinamųjų ir stangrinančių savybių.

Jei nusprendėte apsaugą nuo saulės rinktis šiek tiek prabangesnę, KLIPSHOP siūlo visą liniją produktų, kurių sudėtyje rasite daug rečiau pasitaikančias, tačiau itin efektyviomis laikomas medžiagas.

Pavyzdžiui, esti tokių priemonių, kurių laboratoriškai pažangi formulė pasižymi odą atstatančiu poveikiu, gaunamu iš vandens lelijų. Priemonė akimirksniu suteikia gaivumo ir švelnumo pojūtį odoje bei stiprina natūralią odos apsaugą nuo saulės. Emulsija apsaugo odos ląstelių DNR, užtikrindama apsaugą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, giliai drėkina ir maitina bei padeda ilgiau odą išlaikyti jaunatvišką ir stangrią.

Be to, pastaruoju metu saulės vonių mėgėjai ėmė vertinti apsaugos priemones, kurios yra pagamintos aliejaus pagrindu. Tokių priemonių sudėtyje yra veiksmingų vitaminų ir antioksidantų, kurie apsaugo odos ląsteles nuo laisvųjų radikalų sukelto odos senėjimo. Naudojant aliejinio pagrindo priemonę oda įdega tolygiai ir tampa minkštesnė. O ypatingai lengvos tekstūros aliejus greitai įsigeria ne tik į odą, bet ir gali būti naudojamas plaukų apsaugai nuo UV spindulių. Kas visiškai neįmanoma, naudojant losjono ar kremo pagrindu pagamintas apsaugos priemones.

Galima ne tik saugotis, bet ir skatinti

Odos specialistai pastebi, jog itin populiarėja ne tik odos apsaugos priemonės, bet ir įdegį skatinančios priemonės. Tik nesumaišykite – čia nekalbama apie savaiminio įdegio produkciją. Įdegį skatinančios priemonės savaime nepadaro įdegusios odos efekto, jos tik turi mažesnę SPF15 apsaugą nuo UV spindulių ir skatina, jog mėgaujantis saulės voniomis, jūsų įdegusi kūno ir veido oda iš karto įgytų rusvą atspalvį.

Dažniausiai tokios apsaugos nuo saulės priemonės yra su natūraliu karotinu. Sudėtyje esantys Kakadu slyvos ektsraktas maksimaliai aprūpina odą vitaminu C, kuris apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų. Arbatmedžio aliejus turi antiseptinį poveikį, švelniai valo odą. Alijošius natūraliai drėkina odą. O morkų sėklų aliejus suteikia nuotabų vasarišką bronzinį odos atspalvį.

Tokio tipo apsaugos priemonės negali pakeisti kremo nuo saulės. Todėl įdegį skatinančią priemonę patariama naudoti prieš tepantis apsauginiu kremu nuo saulės ir pakartotinai tepti po maudynių.

Papildomos apsaugos priemonės

Tiesa, kai jau pasirūpinta kūno, veido, galvos odos apsauga nuo saulės, verta nepamiršti ir dar vienos kūno dalies. Tai – lūpos. Dažniausiai žmonės turi problemų su lūpomis žiemą, tačiau vasarą, praleidžiant yapč daug laiko saulėje, ši vieta taip pat reikalauja priežiūros, nes ją lygiai taip pat sausina ir žeidžia UV spinduliai.

Todėl rekomenduojama į paplūdimį pasiimti mėgstamą balzamą lūpoms. Svarbu, kad jis būtų kietos konsistencijos, neištirptų karštyje ir bent minimaliai apsaugotų nuo UVA/UVB spindulių, t.y. turėtų bent SPF 15. Toks lūpų balzamas apsaugos, nuramins bei sudrėkins suskeldėjusias ir šerpetojančias lūpas.

Na, o po deginimosi saulėje būtinai naudokite šaldantį gelį, kuris nuramintų ir atvėsintų vėjo ir saulės paveiktą odą. Tokios priežiūros priemonės sudėtis turėtų būti papildyta tikraisiais alavijais, mėtų aliejumi, vitaminu E, citrinos, liepžiedžių ir taukės ekstraktais. Tuomet garantuojame – turėsite sveiką ir gražiai įdegusią odą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?