Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Specialistės patarimas: atsiradusioms strijoms neleiskite surandėti

Baltais, melsvais ar rausvais ruoželiais numarginta oda – ne tik šviežiai iškeptų mamyčių, bet ir paauglių problema, dažnai atsirandanti dėl sparčių augimo šuolių. Kūno estetikos specialistai griauna mitus, jog strijos kūną sudarko visam gyvenimui.
Mergina.
Mergina. / Fotolia nuotr.
Temos: 1 Strijos

Veikiant giliausius sluoksnius, kurių nepasiekia net brangiausi kremai, šiuos odos defektus paslėpti visgi įmanoma, tik imtis priemonių rekomenduojama problemai neįsisenėjus.

Netikėtai atsiradusios strijos – paauglių košmaras

Kitaip nei nėštumo metu, strijos paauglystėje atsiranda netikėtai, todėl imtis prevencinių priemonių dažnai būna per vėlu. Sparčiai augant, staigiai kintant svoriui ar intensyviai sportuojant, viršutiniai plonos bei neelastingos odos sluoksniai tempiasi, o išplonėję įtrūksta, palikdami vertikalius gelsvos ar rausvos spalvos dryželius.

Pasak specialistų, įprasti kremai, maitinantys aliejai ar produktai su jūrų dumbliais pagelbėti nebegali: šios priemonės tinkamiausios profilaktikai.

Įprastai paaugliams strijos atsiranda juosmens, klubų, taip pat krūtinės srityje. Pasak specialistų, įprasti kremai, maitinantys aliejai ar produktai su jūrų dumbliais pagelbėti nebegali: šios priemonės tinkamiausios profilaktikai, bet ne gydymui.

„12–14 metų paauglės, kurias į kliniką atveda mamos, neretai vengia persirenginėti fizinio lavinimo pamokose ar paplūdimyje likti su maudymosi kostiumėliu, kompleksuodamos dėl atsiradusių odos defektų. Su tokiomis problemomis susidūrusiems paaugliams atliekame VelaShapeIII procedūras, kuomet giliuosiuose audiniuose skatinama kolageno gamyba, stangrinama oda. Vos po vienos procedūros paauglės išeina kur kas labiau pasitikėdamos savimi“, – pasakoja „Studio Shape“ klinikos specialistė Dijana Jankauskienė.

Paaugliams, spartaus augimo metu, rekomenduojami  C ir E  vitaminai bei vaisinės rūgštys – profilaktinė priemonė, padedanti išvengti strijų atsiradimo.

Atsiradus strijoms, svarbu neleisti joms surandėti

Moters išvaizda skirtingais gyvenimo tarpsniais kinta – staiga priaugus papildomų kilogramų ar drastiškai jų netekus, oda nespėja adaptuotis ir atsiranda rausvos, melsvos spalvos įtrūkimai.

„3 iš 5 moterų, besikreipiančių į mus, kankina nėštumo metu ar po gimdymo atsiradusios strijos. Svyruojant hormonams, sutrikus struktūrinių odos baltymų gamybai, silpnėja giliojo dermos sluoksnio skaidulos apatinėje pilvo, sėdmenų, šlaunų ar krūtinės srityje, ir oda įtrūksta“, – sako D. Jankauskienė.

Taip pat skaitykite: Kaip moters klubai susiję su seksualinių partnerių skaičiumi

Kad nėštumo metu neatsirastų strijų, rekomenduojama imtis prevencinių priemonių. Odos tvirtumą, elastingumą lemia jungiamajame audinyje esantis kolagenas, o elastinas palaiko drėgmės balansą. Jų gamyba aktyvinama vartojant mažiau angliavandenių ir pakankamai baltymų, daržovių, geriant daug skysčių.

Fotolia nuotr./Šeima laukiasi kūdikio.
Fotolia nuotr./Šeima laukiasi kūdikio.

Kontrastinis dušas taip pat minkština odą, o nuolatinis jos drėkinimas ir maitinimas gali sumažinti strijų atsiradimo tikimybę. Visgi specialistė ragina žvelgti realistiškai – šis odos pakitimas gali būti neišvengiamas, nes lemiamą vaidmenį atlieka ir genai.

Pastebėjus atsiradusias strijas, labai svarbu neleisti joms pasenti, surandėti. Įvairūs masažai, įvyniojimai ir odos šveitimas stimuliuoja kraujotaką, bet randų nesumažina, o gana veiksmingomis laikomas lazerines procedūras galima atlikti tik baigus žindyti.

Taip pat skaitykite: Kaip numesti svorio probleminėse kūno vietose

„Efektyviausios tos procedūros, kurių metu pasiekiami giliausi odos sluoksniai ir skatinama naujo kolageno gamyba – tuomet odos tonusas padidėja, ji atgauna struktūrą, o strijos susilygina. Tokios procedūros saugios ir tinka netgi žindančioms mamoms“, – pataria specialistė.

Menopauzės metu sutrikus endokrininės sistemos veiklai, sumažėjus hormonų koncentracijai, oda sausėja, todėl tikimybė joms atsirasti vėlgi padidėja. Ir nors visiškas strijų panaikinimas be chirurginės intervencijos  neįmanomas, skubėti imtis drastiškų priemonių neverta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais