15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Specialistės patarimas: kaip išsirinkti mažiausiai plaukus žalojančius dažus?

Plaukų dažymas – ilgą laiką paplitusi tendencija. Ne tik moterys, bet ir vyrai drąsiai eksperimentuoja, ne tik slepia žilus plaukus, bet ir kardinaliai keičia plaukų spalvą. Tačiau kaip nepasiklysti plaukų dažų industrijoje? Kaip išsirinkti plaukų dažus, kurie mažiausiai žalotų plaukus ir suteiktų norimą efektą?
Dažomi plaukai
Dažomi plaukai / Vida Press nuotr.

Pranešime spaudai apie tai pasakoja grožio salono „Greenas“ bendraįkūrėja, stilistė ir „Kevin Murphy“ ekspertė-trenerė Viktorija Parutytė.

Net pasyvūs ir nepastebimi oksidaciniai procesai, tokie kaip saulės, vėjo, šalčio poveikis, turi įtakos plauko sveikatai ir išvaizdai. Spalvos korekcija, net minimali, taip pat yra oksidacinis procesas.

– Kokie plaukų dažų tipai egzistuoja ir kuo jie išsiskiria?

– Jei kalbėsime apie ilgalaikį plaukų dažymą, būna permanentiniai dažai (kurie skverbiasi į plauko vidų, užfiksuojami stabiliai) ir nepermanentiniai („apdažo“ plauką iš išorės). Dažnai naudojami spalvą blukinantys dažai, kurie neturi savo spalvos, o tik išima jau esančią, ir augaliniai, vadinamieji hna milteliai. Dar egzistuoja dažymo variantas spalvos neužfiksuojant, kitaip tariant, vienam kartui.

– Kokius plaukų dažus dažniausiai renkasi moterys, o kokius vyrai?

– Neišskirčiau dažų specialiai vyrams, bet kurie gali būti naudojami tiek vieniems, tiek kitiems, priklausomai nuo situacijos ir norimi rezultato. Daug didesnis skirtumas pastebimas renkantis spalvas: vyrai renkasi natūralias, šaltas, neryškias spalvas, o moterys dažniausiai pageidauja būti paryškintos. Pirmu atveju dažymas turi būti nematomas, o kitu – priešingai – leidžiantis sužibėti ir būti pastebėtai.

Vida Press nuotr./Plaukų dažymas
Vida Press nuotr./Plaukų dažymas

– Ar yra plaukų dažų, kurie visiškai nekenkia plaukams?

– Plaukams kenkia netgi nieko nedarymas. Net pasyvūs ir nepastebimi oksidaciniai procesai, tokie kaip saulės, vėjo, šalčio poveikis, turi įtakos plauko sveikatai ir išvaizdai. O spalvos korekcija, net minimali, taip pat yra oksidacinis procesas. Tik nuo dažų priklauso, kiek dažymas bus agresyvus, todėl nusprendę dažyti plaukus mes nusprendžiame juos gadinti.

Žinoma, plaukų išvaizdai tai gali būti labai naudinga, pavyzdžiui, natūraliai matiniai plaukai gali būti sveiki, tačiau neturėti žvilgesio, o lengvai juos padažius, jie gal ir nebus idealiai tos pačios kokybės, bet blizgės nuo pigmentų daug stipriau, nei iš prigimties.

Svarbiausia tai turėti omenyje ir rinktis dažus, kurių sudėtyje yra daugiau oksidacinius procesus kompensuojančių ingredientų. Dažant plaukus gali būti sukurta tobulų plaukų iliuzija. Šiandien yra ištobulintos technikos, labai aukšto lygio dažai ir visas mados mechanizmas tam, kad būtų galima sukurti beveik bet kokią iliuziją, o rezultatai priklauso nuo meistro profesionalumo bei meistro ir kliento susitarimo.

– Papasakokite apie nusiplaunančius plaukų dažus.

– Tai tarsi makiažas, kurių forma panaši į šešėlius arba purškiamą aerozolį. Tai puikus pasirinkimas norint sužibėti vakarėlyje arba keletui dienų užmaskuoti žilus plaukus, jei tenka palaukti vizito pas kirpėją.

– Kodėl savo plaukų dažymą vertėtų patikėti profesionalams?

– Kodėl nekyla toks klausimas, kai kalbame apie dantų taisymą arba namų statymą? Nesvarbu, kokio lygio tai darbas, jį turi atlikti tai išmanantis žmogus! Taip, meistrai irgi yra įvairaus lygio. Yra įvairaus lygio poreikių, skirtingų kainų, kaip ir visose srityse. Tačiau tai turi atlikti procesą išmanantis, informaciją valdantis, tam įgūdžius turintis, jūsų skonį atitinkantis ir būtinai savo darbą mylintis žmogus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais