Spuogai: kaip juos įveikti trimis žingsneliais

Spuogai, nors ir asocijuojasi su paauglyste, bet iš tiesų kamuoja dažną iš mūsų, nepaisant amžiaus. Taip yra todėl, jog odos būklė priklauso nuo daugybės skirtingų faktorių: odos būklę gali veikti ne tik hormoniniai pokyčiai, bet ir genetika, mityba, stresas bei kasdienė odos higiena. Svarbu nepamiršti ir vis didėjančio aplinkos užterštumo.
Spuogas
Spuogas / „Fotolia“ nuotr.

Kaip išvengti spuogų jiems dar neatsiradus, arba kaip nugalėti jau esančius, spaudai išplatintame pranešime dėsto ODA kosmetologė Rugilė Jaudegytė.

Iš kur atsiranda spuogų?

Dažniausiai spuogai pradeda formuotis esant riebalinių liaukų hipersekrecijai, kai sutrikus riebalinių liaukų funkcionavimui, liaukutės ima gaminti per daug sekreto. Kitas faktorius, lemiantis spuogų atsiradimą, yra riebalinių liaukų išvedamųjų latakų hiperkeratozė – padidėjęs odos raginių ląstelių atsisluoksniavimas.

Asmeninio archyvo nuotr./Kosmetologė Rugilė Jaudegytė
Asmeninio archyvo nuotr./Kosmetologė Rugilė Jaudegytė

Riebaliniam sekretui bei raginėms odos ląstelėms susijungus, užkemšami odoje esantys latakai. Užkimštose riebalinėse liaukutėse atsiranda palanki terpė daugintis įvairioms bakterijoms. Prisidėjus šių bakterijų kolonizacijai, atsiranda nekontroliuojamas odos uždegimas bei bėrimai išplinta.

„Svarbu atkreipti dėmesį, jog negydomi bėrimai gali užkrėsti aplinkinius audinius bei palikti randus ir hiperpigmentines dėmes“, – pastebi R.Jaudegytė.

Efektyvūs būdai įveikti spuogus

Siekiant išvengti naujų spuogų atsiradimo, ar įveikti jau esamus – itin svarbu tinkama higiena bei riebalinių odos liaukų kontrolė. Tuo pasirūpinti galite trimis paprastais žingsniais:

1. Veido odos priežiūra namuose

Pasirinkus tinkamas namų priežiūros priemones, galime užkirsti kelią uždegimo atsiradimui, pristabdyti odos kimšimąsi bei užsiteršimą ir išspręsti nesenai atsiradusius odos pakitimus.

Spuogų beriamai odai rekomenduojama rinktis kremą su regeneracinėmis savybėmis – skatinantį spartų odos atsinaujinimą.

Prižiūrint į spuogus linkusią odą itin svarbu reguliariai rytais ir vakarais odą prausti prausikliu, ne tik nuprausiančiu dekoratyvines kosmetikos priemones ar dulkes, bet ir išvalančiu besikemšančias poras, bet ir dezinfekuojančiu, veikiančiu priešuždegimiškai. Tam itin tinka prausikliai su AHA rūgščių grupės rūgštimis. Problemiškai odai rekomenduojama glikolio rūgštis, kadangi tai pačią mažiausią molekulinę masę turinti, tik iš dviejų anglies atomų sudaryta AHA rūgštis. Dėl šios priežasties glikolio rūgštis laikoma pačia skvarbiausia organine rūgštimi, pasiekiančia net giliausius dermos sluoksnius ir juos išvalanti.

Kremą taip pat labai svarbu pasirinkti tinkamą – kadangi visos priemonės, veikiančios priešuždegimiškai, šiek tiek sausina veido odą, svarbu, kad kremas pakankamai ją drėkintų ir maitintų. Spuogų beriamai odai rekomenduojama rinktis kremą su regeneracinėmis savybėmis – skatinantį spartų odos atsinaujinimą. Itin stiprius kremus nuo spuogų, siekiant išvengti odos išsausėjimo, rekomenduojama naudoti tik lokaliai ant pačių spuogelių.

Fotolia nuotr./Spuogas
Fotolia nuotr./Spuogas

2. Reguliarūs veido odos valymai

Tačiau jei matote, jog jūsų problema jau gan įsisenėjusi ir vien tik namų priemonės negelbsti, veido valymai – puiki išeitis susigrąžinti kontrolę.

„Esant stipriai pažeistai odai bei įsisenėjusiai problemai, rekomenduojame veido valymų kursą, jei problema švelnesnė, pakanka salone apsilankyti kartą į mėnesį.

Veido valymai organinėmis AHA rūgštimis sprendžia ne tik bėrimų problemą, bet ir suteikia kompleksinį poveikį. Jo metu ne tik mažinamas uždegiminių elementų – spuogelių formąvimasis, bet ir skatinama odos regeneracija, reguliuojama riebalinių liaukų veikla, lyginamas odos barjeras bei jos spalva.

Rūgštys intensyviai skaistina bei šviesina odą, todėl mažėja pigmentinės dėmelės bei stabdomas naujų atsiradimas, atkuriamas drėgmės balansas, elastino bei kolageno skaidulų gamyba. Svarbiausia, rūgštimis veikiant odos paviršių, stipriname odos imunitetą, dėl ko ji tampa atsparesnė įvairiems aplinkos veiksniams – saulei, vėjui, šalčiui bei mikroorganizmams, kurie sukelia bėrimus. Sustiprinus odos imunitetą – atkūrus apsauginę plėvelę, oda tampa mažiau dirgli aplinkai bei ramesnė. Dažnai, siekiant geriausių rezultatų, rūgštinis odos valymas yra derinamas kartu su mechaniniu valymu, juos atliekant kartu, oda dar geriau išvaloma“, – pasakoja Rugilė.

Rūgštimis veikiant odos paviršių, stipriname odos imunitetą, dėl ko ji tampa atsparesnė įvairiems aplinkos veiksniams.

Prieš ruošiantis darytis rūgštinius veido odos valymus, savaitę ar dvi visada rekomenduojame panaudoti rūgštinius produktus: prausiklį, kremą ar abu kartu. Naudojant rūgštinius veido odos priežiūros produktus, po valymų veido greičiau gyja, regeneruojasi, taip pat mažiau pasireiškia sausėjimas. Po valymo pirmas dienas rekomenduojame naudoti intensyviai drėkinančias priemones, apsaugines priemones nuo saulės. Vėliau siūlome tęsti rūgštinių priemonių naudojimą, kad rezultatas butų ilgalaikis, o veido oda ir toliau valytųsi, regeneruotųsi.

3. Mityba

Ir, žinoma, norint tikrai efektyvaus rezultato, svarbu veido odą prižiūrėti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Labai svarbu pastebėti kada suaktyvėja ar atsiranda bėrimai – kokį maistą prieš tai valgėte. Dažnai staigius veido odos pakitimus išprovokuoja cukrus, alkoholis, itin riebus ar greitas maistas. Atradus bėrimų priežastis, belieka jų vengti. Taip pat, svarbu nuolat vartoti pakankamą vandens kiekį, kad oda nedehidratuotų ir turėtų pakankamai skysčių regeneracijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis