Spalvų palečių kūrėjai „Pantone“, kiekviena mados tendencijų prognozių kompanija, žurnalai bei leidybos grupės – visi daugiau ar mažiau domisi šviežiausiomis spalvų pasaulio naujienomis ir stengiasi pateikti kuo patrauklesnius spalvinius variantus savo įvaizdžiui gerinti.
Kai kurios spalvos, pasak ilgus metus dirbančių spalvų prognozuotojų ar dizainerių, nuslopsta ir išnyksta, į populiarumą grįždamos tik po kelių ar keliasdešimties metų! (Tai paaiškina kai kuriuos ryškius tonus drabužių parduotuvėse, kuriuos ankščiau matydavome tik dešimto dešimtmečio aprangoje).
Šiandien siūlome jums keletą patarimų, kaip subalansuoti savo spintos koloritą ir įvesti spalvų tvarką, jei pastaruoju metu sukate galvą, ką su kuo derinti.
Juoda ir balta drabužinė, paįvairinta rudais ir pilkšvais atspalviais:
Nuspręskite, kokie bus pagrindiniai akcentai
Ar jūs – neutralių tonų mėgėja, o gal dievinate oranžinę spalvą ir neiškentusi vis papildote spintą ugniniais tonais: nusiperkate oranžinį šalikėlį, oranžinius aukštakulnius, oranžinę apyrankę bei suknelę?
Taip pat skaitykite: Stiliaus patarimai. Kaip ir su kuo segėti midi sijoną, kad figūra atrodytų proporcingai?
Kai interjero dizaineriai renkasi spalvas, kurios dominuos klientų miegamuosiuose bei namų aplinkoje, jie visuomet atsižvelgia į geografinį bei kultūrinį kontekstą. Pavyzdžiui, žinoma, kad skandinavai linkę rinktis nublukintus tonus bei medvilnę, drobę, mezginius ir vilną, o Azijos šalys, pavyzdžiui, Kinija, kuri švenčia savo Naujuosius metus drakonų bei raudonų šviesų apsuptyje, labiau tikėtina, kad pasirinks dominuojančius juodos ir raudonos spalvų kontrastus ant šilko.
Ar tikrai balta – visuomet tik balta? „Pantone“ prieštarauja: juk yra galybė gelsvų, melsvų, kreminių baltos atspalvių!
Spalvų derinys romantiškoms asmenybėms, kurioms pabodo tradicinė rožinė:
Pagalvokite, kaip vystysite dominuojančias spalvas
Logiškas spintos kolorito tęsinys – varijuojantys atspalviai. Garantuojame, kad net jei dauguma jūsų drabužių yra mėlyni, kiekvienas jų skiriasi intensyvumu, sodrumu bei kitais aspektais – nuo žydrų blukintų džinsų iki vandenyno dugno atspalvio golfo.
Kaip pavyzdį pasitelkime rožinę spalvą: prieš kokį penkmetį populiari buvusi „barbiška“ spalva kiekvieną sezoną nedingo, tačiau sparčiai vystėsi, stulbindama naujomis savo variacijomis ir maloniai nustebindama netgi tuos, kurie šiai spalvai buvo priešiški.
Ryškią rožinę keitė aviečių rožinė, šią – koralų rausva, praėjusią žiemą mados tendencijose dominavo burgundiško vyno atspalvis, o šį rudenį – purpurinės, vyšnių ir slyvų tonų mišinys.
Tokia kaita – itin naudinga, ir ne tam, kad priverstų vartotojus neatsilikti nuo mados šuolių, bet tam, kad mąstančios ir sąmoningai savo stilių kuriančios moterys atsirinktų, kokie atspalviai joms tinka labiausiai, ir kurtų savo vientisą stilių aplink kertinius atspalvius.
Panaši situacija, kurią papasakojome apie rožinę, vyksta ir su geltona spalva: tam tikrais metais madoje ši spalva būdavo tiesiog išbraukta, tačiau pastaraisiais sezonais ji niekur nesitraukia. Atspalvio kaita, beje, irgi akivaizdi: nuo ryškios, „rėkiančios“ geltonos iki citrininio, švelnių ką tik išsiritusių viščiukų tonų, iki šiemet išpopuliarėjusių tamsaus garstyčių geltonumo.
Variantas žemiškų tonų mėgėjoms: