Drabužis, sako Giedrė, yra tik išorinis žmogaus sluoksnis, po kuriuo slypi kur kas daugiau. Kartais – vaikystėje patirtos problemos, menka savivertė, o kai „nurengi“ žmogaus sielą, tada pasimato daug neišspręstų dalykų.
15min pokalbis su G.Šimeliene – apie kasdienius drabužių derinius, jų taisykles, emocinį pirkimą, greitąją madą, dėvėtų drabužių parduotuves, ribą tarp seksualumo ir vulgarumo bei kokie drabužiai spintoje yra būtini.
– Giedre, kodėl moterys savo spintose turi tiek daug drabužių?
– Kelios priežastys, o viena iš pagrindinių – emocinis pirkimas. Antroji – mes nežinome, kas mums tinka ir perkame spontaniškai. Tarkime, drabužis netinka figūros tipui, gyvenimo būdui, su juo moteris jaučiasi prastai. Apsirengusi supranta, kad kažkas – ne taip, nors tai geras, kokybiškas, brangus drabužis. Tuomet perkamas kitas, tada – dar kitas.
Tada, kai moteris išsiaiškina, kas tinka jos figūrai, gyvenimo būdui – rinktis drabužius tampa lengviau.
Dar viena priežastis, kodėl spintose kaupiasi rūbai – išpopuliarėjusi internetinė prekyba. Moteris perka kelnes, o tuo pačiu švarkelį, nes juk išpardavimas. Jei pamato, kad perkant už didesnę sumą siūloma didesnė nuolaida – į pirkinių krepšelį įsimeta dar ką nors.
Kai kurios moterys vėliau netinkamus drabužius grąžina, tačiau tikrai ne visos. Taip jie kaupiasi spintose.
– Emocinis pirkimas susijęs su vidine žmogaus būsena?