„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Stresas prieš mokslus paskatina aknę: kodėl nepatariama naudoti micelinio vandens?

Rudens pradžia besimokantiems neretai gali būti lygi naujai pradžiai. Tokius pokyčius kartais gali lydėti ir streso paskatinta aknė. „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė pranešime žiniasklaidai pastebi, kad kasmet mokslo metų pradžioje į vaistines užklysta vis daugiau akne besiskundžiančių jaunuolių, todėl dalijasi patarimais, kaip pasirūpinti aknės nualinta oda.
Aknė
Aknė / 123RF.com nuotr.

Ar stresas skatina aknę?

Sugrįžimas į mokslo metus gali sukelti daug streso moksleiviams ir studentams. Grožio specialistė A.Vareikienė pasakoja, kad stresas daro didelę įtaką jaunuolių veido odai ir skatina aknės proveržius.

„Normalu, kad ypač studentas, turėjęs staigiai pakeisti gyvenamąją vietą ir pradėti studentišką savarankišką gyvenimą, susiduria ne tik su stresu, bet ir kitais aknę skatinančiais faktoriais. Kai kurie jaunuoliai patiria dvigubą stresą, nes dar turi ir dirbti. Taip pat svarbų vaidmenį atlieka pasikeitęs vanduo naujuose namuose bei maitinimosi sąlygos, kai neretu atveju pradedama vartoti daugiau angliavandenių, saldumynų ir greitojo maisto“, – vardija A.Vareikienė.

Nuosekli odos priežiūra – itin svarbi

Nežiūrint vien į gyvenamosios vietos, studijų ir darbo pokyčius, grožio specialistė pataria išlaikyti bent vieną stabilų dalyką – veido odos priežiūrą. Anot jos, streso kupinu laikotarpiu aknę gali padėti suvaldyti tik nuosekli jos priežiūra.

„Priemonės aknės per naktį neišgydys. Pirmieji požymiai nuosekliai naudojant odos priežiūros priemones pasimato tik po mėnesio, kadangi odos atsinaujinimui prireikia 28 dienų. O tikrųjų rezultatų reikėtų tikėtis po 3 mėnesių. Todėl jeigu pastebėjote, kad jūsų probleminė riebi oda stipriai išsausėjo po kokio nors pilingo, neskubėkite naudoti labai riebių drėkinamųjų kremų. Jie greičiau padarys žalos odai“, – pasakoja A.Vareikienė.

Micelinis vanduo – ne išeitis

Micelinis vanduo – labai populiari priemonė, ypač tarp skubančių jaunų žmonių. Bet juo rekomenduojama valyti odą tik keliaujant ir tais atvejais, kai nėra galimybių kruopščiam odos valymui, pasakoja grožio specialistė. Ji prabrėžia, kad net dėl streso pasikeitus rutinai, nereikėtų vietoje savo odos priežiūros priemonių naudoti vien micelinio vandens.

Net dėl streso pasikeitus rutinai, nereikėtų vietoje savo odos priežiūros priemonių naudoti vien micelinio vandens.

„Jis tikrai nėra skirtas ilgalaikiam kasdieniam naudojimui. Vietoje jo patariama naudoti savo nuolatinį prausiklį ir būtinai toniką, kadangi jis ne tik užbaigia odos valymo procesą, bet ir drėkina odą, o svarbiausia – pradeda spręsti odos problemas. Pavyzdžiui, riebiai aknės odai skirtas tonikas dezinfekuoja odą bei mažina riebalų išsiskyrimą“, – teigia A.Vareikienė.

Kokį pilingą naudoti aknės odai?

Grožio specialistė pataria vengti veido odos šveitiklių ar kaukių su grūdeliais, kadangi jie šveičiant odą perneša uždegimus į atviras poras. Anot jos, tas pats galioja ir kalbant apie veido kaukes – vietoje šveičiamųjų patariama rinktis valomąsias, rūgštines, nulupamas ar „molines“ kaukes.

„Greta veido odos valymo svarbu ir teisingai ją drėkinti. Aknę turintys žmonės kartais to prisibijo, dėl ko vėliau oda dehidratuoja. To išvengsite naudodami ne riebias, bet lengvas drėkinamąsias kaukes – tai gali būti dieninės, lakštinės. Na ir pats svarbiausias dalykas – saugokite rankas nuo veido, patys nespaudinėkite spuogų ir bereikalingai nelieskite rankomis veido“, – pataria A.Vareikienė.

Mitas, kad negalima maskuoti aknės

Vis dar tenka susidurti su mitu, jog aknės negalima maskuoti, neslepia grožio specialistė. Ji neigia, kad aknės maskavimas vėliau gali sukelti dar daugiau odos problemų.

„Jeigu žmogus kompleksuoja dėl savo odos, jis drąsiai gali užmaskuoti aknę sunkiausiais jos proveržio etapais. Atsiranda vis daugiau priemonių, kurios nekimšdamos porų ne tik svarbiu momentu optiškai išlygina veido odą, bet ir padeda mažinti aknę. Pavyzdžiui, gydomieji pieštukai, kurie pamaskuoja bėrimus, mažina raudonį, lygina odos reljefą. Kitos alternatyvos – specialiai aknės odai skirti BB ir CC kremai, padėsiantys jums jaustis gerai ir komfortiškai“, – šypsosi A.Vareikienė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau