Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Strijų gali atsirasti ir itin daug sportuojant: kaip jų išvengti?

Šviesiai rožiniai, melsvi ar baltos spalvos į randus panašūs odos ruoželiai, vadinami strijomis, paprastai laikomi nėštumo pasekme. Šis estetinis odos defektas dažniausiai atsiranda ten, kur oda tempiama – ant pilvo, krūtų, sėdmenų, šlaunų. Tačiau tai gali nutikti toli gražu ne tik besilaukiančioms, bet ir daug sportuojantiems ar net netinkamai besimaitinantiems žmonėms. Ar yra būdų apsaugoti savo odą?
Strijos
Strijos / 123RF.com nuotr.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pranešime žiniasklaidai sako, jog strijos atsiranda tuomet, kai keičiasi hormonų pusiausvyra – brendimo, nėštumo, menopauzės metu, taip pat intensyviai sportuojant. Vaistininkė pabrėžia, jog strijos gali atsirasti ne tik moterims, bet ir vyrams. O galimybė pasirodyti tokiems odos ženklams ypač padidėja veikiant keliems veiksniams vienu metu.

„Strijų atsiranda paauglystėje, kai labai greitai augama ir oda neatlaiko pokyčių, taip pat staigiai netekus ar priaugus daug svorio, pavyzdžiui, nėštumo metu. Dažnai odos defektai atsiranda ir intensyviai sportuojantiems vyrams, kurie kilnoja svorius ir augina raumenis“, – nurodo farmacininkė.

Panaikinti – tik specialistams padedant

E.Ramaškienės teigimu, ką tik atsiradusios strijos yra raudonos arba mėlynos spalvos, o laikui bėgant jos tampa baltos. Svarbu aktyviai stebėti savo kūno odą ir nedelsti, nes šviesias strijas panaikinti gerokai sudėtingiau. Jos ypač išryškėja vasarą, deginantis, nes nudegti paveiktų odos ruožų neįmanoma.

Į mitybos racioną įtraukite daugiau baltymų – naudinga valgyti mėsą, riešutus, žuvį, soją.

„Neskausmingas, efektyvus, saugus ir pats moderniausias būdas – estetinius odos defektus šalinti lazeriu. Dar gali būti naudojama aparatinė kosmetologija, kai viršutinis odos sluoksnis ne šalinamas, o atkuriamas skatinant kolageno ir elastano gamybą. Dalinai gali padėti ir masažai, tačiau gydymui lengviau pasiduoda tik naujai atsiradusios strijos, joms prireikia mažiau procedūrų“, – sako farmacininkė.

Galima išvengti

Vaistininkė pabrėžia, jog siekiant išvengti ilgo odos gydymo proceso, geriausia rūpintis savimi ir nesudaryti sąlygų strijų atsiradimui. Padėti gali teisinga mityba, protingas fizinis krūvis ir stabilaus svorio palaikymas.

„Valgykite mažiau saldžių, miltinių patiekalų ir angliavandenių turinčio maisto. Į savo mitybos racioną įtraukite daugiau baltymų – naudinga valgyti mėsą, riešutus, žuvį, tofu, soją. Prieš sportą būtina atlikti tempimo pratimus, toleranciją fiziniam krūviui bei patį krūvį reikia didinti palaipsniui, kad odos augimas atitiktų jos išsitempimą“, – pataria E.Ramaškienė.

Farmacininkės teigimu, ypatingų atsargumo priemonių turi imtis besilaukiančios moterys. Ji pataria nešioti diržą, specialias kompresines pėdkelnes, o nuo trečio nėštumo mėnesio kūną tepti nuo strijų apsaugančiais geliais ar kremais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų