Iki konkurso finalo likus mėnesiui kas savaitę pristatysime jums po keturis „Injekcijos“ dalyvius.
Susipažinkite su Kamile Peleckyte, Justina Gvaizdikaite / MASTYC, Justina Semčenkaite ir Živile Aleknavičiūte.
Kamilė Peleckytė. Adrenalin Junkie.54
Kamilė Peleckytė šiais, 2016-aisiais metais baigė Vilniaus dailės akademijos (VDA) kostiumo dizaino bakalauro studijas. „Injekcijos“ finalui dizainerė pristato kolekciją „Adrenalin Junkie.54“, įkvėptą tikrų išgyvenimų ir žmonių, kurie negali gyventi be adrenalino.
„Šios kolekcijos pagrindinis inspiracijos šaltinis – mano brolis, kuris užsiminėja motokrosu jau 14 metų. Motokrosas jam tapo gyvenimo būdu, kasdieniniu noru pabėgti nuo kasdienybės į trasą, atsisėsti ant motociklo pažymėto 54 numeriu ir pasijusti tikuoju savimi – kovotoju. Kolekcijos tikslas – sukurti drabužius adrenalino „narkomanams“, kuriuos vilkėdami kasdieniame gyvenime, prisimintų trasoje patiriamus potyrius. Siekiu, kad kolekcijos drabužis taptų saviraiškos priemone, leistų išsiskirti iš minios ir reklamuotų motokrosą visuomenei.
Kolekcija kuriama nagrinėjant motokrosininko aprangą ir motociklo konstrukciją, motokrosininko būseną griuvimo, stabdymo momentu, moters ir vyro įvaizdžius eksremaliame sporte su etikete – „vyriškas sportas“.
Siekdama išpildyti kolekcijos modelio įvaizdį, didelį dėmesį skiriu aksesuarams. Avalynės pagrindine inspiracija tampa krumpliaratis, kurio pagaminimui pasitelkiamos 3D technologijos. Taip pat kolekciją papildau akiniais, kurie yra inspiruoti motokrosininko akinių“.
Justina Gvaizdikaitė/MASTYC. GAMbiT, S’S 17
Justina Gvaizdikaitė Vilniaus dizaino kolegijos kostiumo dizaino bakalauro studijas baigė 2015 m., Vilniaus Gedimino Technikos Universitete mokėsi verslo vadybos. 2015 m. spalį laimėjo 3 vietą Baltic Fashion & Textile parodoje, tais pačiais metais dalyvavo „Jaunųjų dizainerių konkurse“.
„Kodėl dauguma žmonių gyvena ir galvoja labai panašiai? Laikosi tam tikrų taisyklių ir gyvena pagal tam tikrus gyvenimo šablonus? Tavo ėjimai, sprendimai yra nustatomi reklamų, socialinių tinklų, bankų, visuomenės normų – tau sukuriama iliuzija, jog visi pasirinkimai yra tavo, kai jau keliauji dezinformacijos išrinktu keliu. Tikrasis žaidimas prasideda tada, kai pabėgi nuo tau įpiršto gyvenimo žaidimų lenktos. GAMbiT kolekcija – apie protingą, individualų vartojimą, skirtą tiems, kurie sukuria savo žaidimų lentą ir patys kuruoja sprendimus“.
Justina Semčenkaitė. Girl Power
Justina Semčenkaitė studijuoja VDA kostiumo dizaino magistrantūroje. Yra studijavusi Prancūzijoje École Supérieure Arts Appliqués et Textile mokykloje tekstilės dizainą. 2016 m. birželį apdovanota prizu „Jaunojo dizainerio konkurse“ už kolekciją „Girl Power“, ši kolekcija pristatyta ir Liepojos mados festivalyje Latvijoje.
„GIRL POWER tai eksperimentinė drabužių kolekcija – manifestas, skatinanti pažvelgti į nūdienos grožio standartus su šlakeliu ironijos ir susimąstyti apie medijų įtaką grožio suvokimui.
Paauglės merginos yra lengvai paveikiamos vaizdų, kuriuos mato per televiziją ar internetu, norėdamos sulaukti kuo platesnio visuomenės pripažinimo jos pradeda neigiamai vertinti savo natūralų kūną. Neigiamas savęs vertinimas riboja ir stabdo paaugles užaugti stipriomis individualiomis asmenybėmis. Įkvėpta, grožio, mados ir savęs pačios, pasitelkusi humorą kuriu drabužius, kurie gelbsti suprasti ir komunikuoti problemą. Kolekcija susideda iš drabužių, kurie yra nešiojami arba gali būti reprezentuojami kaip meno dirbiniai“.
Živilė Aleknavičiūtė. Bendruomenė visatos pakrašty
Živilė Aleknavičiūtė šiuo metu studijuoja 4 VDA kostiumo dizaino kurse. Pusmetį mokėsi Royal Academy of Arts Olandijoje, kur jos kolekcija buvo atrinkta šios akademijos madų šou.
Kolekcija „Bendruomenė visatos pakrašty“ atspindi akimirką, kai turi apsispręsti dėl komforto zonos palikimo.
„Komforto zona – tiek fizinė, tiek moralinė būsena, kurioje jautiesi saugus, susigyvenęs su aplinka, kur kasdienis gyvenimas tampa gerai pažįstamas ir nesukelia netikėtų iššūkių; būsena, kuri panaši į lengvą apsnūdimą. Tai labai patogi, paviršutiniškai rami būtis, tačiau ilgainiui tampanti per daug vienoda, per daug panaši į kitų. Tam tikru momentu kažkur giliai tavyje iškyla abejonė, vidinis balsas, kuris nebegali pakelti rutinos, puikiai, tvarkingai sudėliotos kasdienės paslaugų ir pareigų aibės. Tai pradeda slėgti. Vidinis balsas įgauna pagreitį. Kas esi tu? Iš kur esi kilęs? Kas iš tikro yra už sienų, pastatytų iš skubėjimo, spaudimo, streso ir prisitaikymo?
Tu privalai apsispręsti. Kentėti toliau nepaleidžiant savo komforto zonos. Ar prisitaikyti prie pilkos, uniformuotos daugumos. O gal vis dėlto – nusimesti viską kas buvo pasakyta, kaip viena tiesa, ir išeiti ieškoti savo šaknų, savo tikrojo AŠ“.
Kitas „Injekcijos“ finalininkų ketvertukas ir jų kolekcijų pristatymai – jau kitą savaitę, lapkričio 9-ąją.