Svarbiausios veido procedūros, kurias reikėtų atlikti rudenį. Kas tinka jūsų odai?

Vasarą veido oda susiduria su daug ją alinančių veiksnių kaip dulkės, aukšta temperatūra, džiovinantis vėjas, vanduo, ultravioletiniai spinduliai, o tai gali sukelti odos dirglumą, šerpetojimą ar perštėjimą. Būtent todėl labai svarbu atėjus rudeniui tinkamai palepinti ir atstatyti odos balansą. Oda privalome rūpintis ir todėl, jog tai žmogaus vizitinė kortelė: „Oda gali signalizuoti apie žmogaus sveikatą“, – įsitikinusi veido odos priežiūros ekspertė Agnė Černičenko.
Veido kaukė
Veido kaukė / 123RF.com nuotr.

„Perfectus Clinica“ įkūrėja ir vadovė A.Černičenko sako, jog visiškai ignoruoti veido odos priežiūros praktiškai neįmanoma dėl elementarios higienos ryte ir vakare, tačiau realybė tokia, jog moterys į savo pirmąsias veido procedūras ateina būdamos jau 40-ties.

Kokių procedūrų veidui reikia rudeniui?

Pirmasis patarimas gerai žinomas daugeliui moterų – rūgštinė veido procedūra. Šios procedūros, atliekamos vasarą, gali labai pakenkti probleminės odos savininkėms dėl saulės spindulių. Pasak A.Černičenko, vieno būdo, kaip atliekamos rūgštinės procedūros, nėra, tai nustato tik specialistas pagal žmogaus odos būklę.

O „Sugiharos“ klinikos kosmetologė Beatričė Lapatčenka atskleidžia: „Kartais žodis „rūgštis'“ sukelia pacientams neigiamą reakciją. Dažnai išsigąstama tokio pavadinimo, nes klientai neturi pakankamai žinių apie jų naudą.

Tam tikros rūgštys, kaip PHA, hialuronas ar vitamino C rūgštis, yra labai švelnios ir veikia veido odą atsargiai bei atstatančiai. Yra stipresnių rūgščių, kaip salicilo, piruvinė, AHA, migdolinė, azalaino ir t. t., kurios naudojamos spręsti didesnes problemas: aknės, pigmentacijos gydymui, raukšlių lyginimui, stangrumui atstatyti ir liftingo efektui išgauti.“

Antroji šiam metų laikui tinkanti procedūra: „Biologique Recherche“ sukurta „Seconde Peau“ (lietuviškai ši procedūra vadinasi „Antra oda“). Ši procedūra puikiai tinka vasaros saulės išsausintai odai, nes technologijų poveikiu atstatomas odos drėgmės balansas.

„Ši procedūra yra kaip alternatyva moterims, kurios nenori injekcijų. Tai procedūra, skirta brandžiai ir pažeistai odai“, – atskleidžia A.Černičenko.

Ant veido paskirstomi specialūs pleistrai, kurie suformuoti su hialurono rūgšties nanoskaidulomis; taigi tokiu atveju veidą padengia kaukė, kurią sudaro 80% hialurono rūgštis. Po procedūros galima pajausti stangresnę odą.

Asmeninio archyvo nuotr. / „Perfectus clinica“ klinikos vadovė Agnė Černičenko
Asmeninio archyvo nuotr. / „Perfectus clinica“ klinikos vadovė Agnė Černičenko

Trečioji procedūra – sparčiai išpopuliarėjusi mezoterapija/biorevitalizacija. Po vasaros, kai saulė, vėjas, kondicionieriai mechaniškai pažeidžia odą, šios intervencinės procedūros atstato ne tik odos drėgmę, tačiau ir spalvą bei tonusą.

Adatėle į viršutinį odos sluoksnį suleidžiamas nedidelis kiekis hialurono rūgšties, kuri dešimt dienų pritraukia prie savęs vandenį; tokiu būdu sušvelninamos smulkios ar nuo dehidratacijos atsiradusios raukšlės. Biorevitalizacijoje naudojama gryna hialurono rūgštis, o mezoterapijoje – medžiagų vitaminų mišinys, kuris gali būti paruoštas gamintojo arba specialisto procedūros metu, atsižvelgiant į odos būklę.

Rūgštinėms procedūroms amžiaus cenzas netaikomas, jos atliekamos nuo paauglystės iki brandaus amžiaus.

Rudenį pasineriame į darbus, o saulė nebe tokia dažna viešnia. Todėl oda pradeda atrodyti pavargusi, praradusi elastingumą, papilkėjusi. Šioms bėdoms spręsti puikiai tinka ketvirtoji – PRP plazmoterapijos procedūra. Ji ypatinga tuo, jog atliekama su paciento kūno skysčiu: paimamas nedidelis kiekis paciento kraujo, specialioje centrifugoje išsukamas – taip atsiskiria plazma ir sukoncentruojami joje esantys trombocitai. Gauta plazma plonyte adata injekuojama į odą.

Ši procedūra suaktyvina įvairius odos atsinaujinimo procesus, tokius kaip ląstelių dauginimasis, migracija, suaktyvėja kolageno, elastino, hialurono rūgšties gamyba, dėl ko oda tampa drėgnesnė, stangresnė, elastingesnė, mažėja raukšlės.

„Taigi, paties paciento kraujas skatina odos atsinaujinimo procesus. Žinoma, labai svarbu ir tai, kad ši procedūra nesukelia alergijų ar atmetimo“, – tikina A.Černičenko.

Penktoji ekspertės rekomenduojama procedūra – „HydraFacial“. Ruduo tinkamas metas šiai procedūrai dėl paprasčiausios priežasties – labai giliai išvalomų porų. Oda valoma vakuumu, vėliau drėkinama individualiai parinktais serumais.

„Pagrindinis šios procedūros ir kitų mechaniškai valomos odos procedūrų skirtumas – nepalieka žymių ir nepažeidžia odos, todėl drąsiai galite eiti į darbą, darytis makiažą prieš šventę“, – tikina klinikos vadovė. Šią procedūrą rekomenduojama atlikti kartą per mėnesį.

„Seconde Peau“, biorevitalizacijos/mezoterapijos procedūros yra skirtos 30-ties sulaukusioms moterims, tačiau jas renkasi ir jaunesnės, norėdamos sustabdyti senėjimo procesą, palepinti save.

Rūgštinėms procedūroms amžiaus cenzas netaikomas, jos atliekamos nuo paauglystės iki brandaus amžiaus. Dažnu atveju brandesnio amžiaus moterims ir vyrams reikalingos rūgštinės, invazinės procedūros.

Kaip sutaupyti prižiūrint veido odą?

Tinkamų procedūrų pasirinkimo klausimu A.Černičenko kategoriška: visada tartis tik su specialistais, nes godus moka du kartus: „Tik nesivadovaukite draugių patarimais; kas tiko vienai, nereiškia, kad tiks ir jums. O ir socialinės medijos pilnos įvairių reklamų ir patarimų, tad ypač svarbu būti atsargiems.

Pasikonsultuokite, pasitarkite su medicinos specialistais, kurie geriausiai nustatys jūsų odos būklę. O pasirinkę gydytoją, išsikelkite tikslus, kuriuos norite pasiekti, ir paprašykite sudaryti tinkamą gydymo/procedūrų planą jūsų veido odai.“

Norintiems greito rezultato, „Sugiharos“ klinikos kosmetologė Beatričė Lapatčenka pataria rūgštines procedūras, kurios atliekamos greitai ir yra skvarbios bei efektyvios, todėl kartais užtenka vos 3 procedūrų. Šios procedūros atliekamos kaip odos senėjimo prevencija ir kainuoja mažiausiai.

„Sugihara“ nuotr./ Beatričė Lapatčenka
„Sugihara“ nuotr./ Beatričė Lapatčenka

„Jeigu moteris neturi lėšų kiekvieną mėnesį lankytis pas kosmetologą procedūrai, tuomet siūlyčiau apsilankyti bent jau konsultacijai, kuri nekainuoja daug. Būtent jos metu specialistė pasiūlys geriausią alternatyvą, kaip puoselėti odą namuose, nes teisingas kai kurių priemonių naudojimas gali prilygti apsilankymui pas kosmetologą“, – sako specialistė.

Atvirai pasikalbėję su specialistu, kiek norite ir galite skirti lėšų odos priežiūrai, visuomet rasite sprendimą priežiūrai namuose bei apsilankymams gydymo įstaigose. Taip palaikysite veido priežiūrą ir kiekvieną mėnesį eiti pas kosmetologę tikrai nereikės.

Kaip elgtis prieš ir po vizito pas kosmetologą?

Kosmetologė B.Lapatčenka pataria: jei naudojate įvairius dermatologo skirtus tepalus odai, geriausia jų netepti keletą dienų prieš procedūrą ir po jos, nes gali sureaguoti skirtingos aktyvios medžiagos. Vyrams patariama prieš procedūras nesiskusti, nes kai kurie naudojami preparatai procedūrų metu taip pat gali gali suerzinti odą.

Procedūrų metu yra naudojami aktyvūs ingredientai, kuriems svarbu leisti įsigerti į odą, kad jie atliktų savo darbą.

„Geras specialistas, pirmą kartą sutikęs jus, visada išsiaiškins, kokią kosmetiką naudojate ir kaip prižiūrite odą. Įvertinęs visą anamnezę, po procedūros paaiškins, kaip elgtis po jos ir ko reikėtų vengti“, – aiškina kosmetologė.

A.Černičenko įvardija dažniausiai pasitaikančias rizikas: „Po procedūrų svarbu bent kelias valandas veido neplauti, pasistengti neiti į didelį šaltį ar spiginančią saulę, kitaip tariant, netraumuoti odos. Taip pat po odos priežiūros procedūrų būtų puiku iš karto nedaryti makiažo, jeigu tam nėra skubaus poreikio. Stenkitės leiskite odai kvėpuoti ir pasidžiaugti laiku be dekoratyvinės kosmetikos priemonių. Procedūrų metu yra naudojami aktyvūs ingredientai, kuriems svarbu leisti įsigerti į odą, kad jie atliktų savo darbą, o jūs galėtumėte džiaugtis rezultatu.“

Nėščiosioms ar žindančioms kūdikius moterims nerekomenduojama daryti biorevitalizacijos ar mezoterapijos. Taip pat turinčioms labai jautrią odą, linkusią į pigmentaciją, nesiūloma daryti rūgštinių procedūrų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų